"13" листопада 2024 р. Справа № 363/5621/24
13 листопада 2024 року суддя Вишгородського районного суду Київської області Рудюк О.Д., розглянувши матеріали, які надійшли від Вишгородського РУП ГУ НП в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , за ч.5 ст.126 та за ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
28.10.2024 року о 16 годині 30 хвилин в м. Вишгород, вул. Шолуденка, 25, водій ОСОБА_1 керував автомобілем «FORD TANUS» д.н.з. НОМЕР_1 , будучи позбавленим посвідчення водія, певної категорії вчинено повторно протягом року.
Крім того, 28.10.2024 року о 16 годині 30 хвилин в м. Вишгород, вул. Шолуденка, 25, водій ОСОБА_1 керував автомобілем «FORD TANUS» д.н.з. НОМЕР_1 , з явними ознаками алкогольного сп'яніння, запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації рухів, почервоніння очей, від проходження медичного огляду на стан алкогольного сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу та у медичному закладі відмовився у присутності двох свідків.
До суду ОСОБА_1 не з'явився, про день, час та місце розгляду адміністративної справи повідомлявся в установлений законом порядку.
Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи, що встановлено ст.268 КУпАП.
Згідно ч.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, обов'язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи, є порушенням ч.1 ст.6 даної Конвенції.
Відповідно до практики Європейського суду з прав людини встановлено, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду справи, зобов'язана з розумним інтервалом часу сама цікавитися провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Як вбачається з протоколів про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 повідомлений, що розгляд справи відбудеться у Вишгородському районному суді Київської області.
Клопотань про відкладення розгляду справи від ОСОБА_1 не надходило, за таких обставин суд визнав можливим слухати справу у його відсутності за наявними матеріалами справи.
Дослідивши письмові матеріали справи, суд дійшов до наступного.
Частиною 1 статті 9 КУпАП визначено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до вимог статей 245, 280 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне та повне й об'єктивне з'ясування обставин кожної справи.
Частино 1 статті 8 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначено, що особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.
Відповідно до ч.1 ст.130 КУпАП - керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, - тягнуть за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік і на інших осіб - накладення штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідальність за ч.5 ст.126 КУпАП передбачена за повторне протягом року вчинення порушень, передбачених частинами другою - четвертою цієї статті, а саме керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, або передача керування транспортним засобом особі, яка не має права керування таким транспортним засобом (ч.2 ст.126 КУпАП), керування транспортним засобом особою, стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами (ч.3 ст.126 КУпАП), керування транспортним засобом особою, позбавленою права керування транспортними засобами (ч.4 ст.126 КУпАП), тягне за собою накладення штрафу в розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортним засобом на строк від п'яти до семи років та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.5 ст.126 та ч.1 ст.130 КУпАП підтверджується та узгоджується матеріалами адміністративних справ, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ААД №680790, яким зафіксовано подію, яка сталась 28.10.2024 року о 16 годині 30 хвилин в м. Вишгород, вул. Шолуденка, 25; копією постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі від 11.09.2024 року, винесеної відносно ОСОБА_1 за ч.4 ст.122 КУПАП; протоколом про адміністративне правопорушення серії ААД №680791, яким зафіксовано подію, яка сталась 28.10.2024 року о 16 годині 30 хвилин в м. Вишгород, вул. Шолуденка, 25; письмовими поясненнями ОСОБА_1 в протоколі про адміністративне правопорушення згідно яких, пив пиво; направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 28.10.2024 року, згідно якого у результаті огляду, проведеного поліцейським, у ОСОБА_1 виявлені ознаки алкогольного сп'яніння: різкий запах алкоголю з ротової порожнини, почервоніння очей; актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів, згідно якого огляд не проводився; письмовими поясненнями ОСОБА_2 згідно яких, ОСОБА_1 в його присутності від мовився від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу та у лікаря Вишгородської ЦРЛ; письмовими поясненнями ОСОБА_3 згідно яких, ОСОБА_1 в його присутності від мовився від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу та у лікаря Вишгородської ЦРЛ, а також відеозаписом з місці події згідно якого, ОСОБА_1 відмовився від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння.
Отже, ОСОБА_1 скоїв правопорушення, відповідальність за які передбачена ч.5 ст.126 та ч.1 ст.130 КУпАП.
Згідно статті 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
При накладені стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.
Крім того, суд приходить до висновку, що автомобіль «FORD TANUS» д.н.з. НОМЕР_1 не підлягає конфіскації, оскільки як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД №680790, транспортний засіб «FORD TANUS» д.н.з.З7622СУ належить ОСОБА_4 , інші докази належності автомобіля саме ОСОБА_1 матеріалах справи відсутні.
Керуючись статтями 33, 126, ч.1 ст.130, 283, 284 КУпАП, -
Адміністративні матеріали відносно ОСОБА_1 за ч.5 ст.126 КУпАП №363/5621/24 та за ч.1 ст.130 КУпАП №363/5622/24 об'єднати в одне провадження та присвоїти №363/5621/24.
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.5 ст.126 КУпАП та ч.1 ст.130 КУпАП.
ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 КУпАП притягнути до адміністративної відповідальності та призначити адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподаткованих мінімумів, що становить 17 000,00 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
ОСОБА_1 притягнути до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу у розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподаткованих мінімумів, що становить 40 800,00 грн. у дохід держави з позбавленням права керування транспортними засобами на строк п'ять років без конфіскації автомобіля «FORD TANUS» д.н.з. НОМЕР_1 .
Відповідно до ст.36 КУпАП остаточно накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у межах санкції за більш серйозне правопорушення, у вигляді штрафу у розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподаткованих мінімумів, що становить 40 800,00 грн. у дохід держави з позбавленням права керування транспортними засобами на строк п'ять років без конфіскації автомобіля «FORD TANUS» д.н.з. НОМЕР_1 .
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 605,60 грн. на користь держави.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Вишгородський районний суд Київської області протягом десяти днів з дня винесення.
Штраф має бути сплачений добровільно не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу після набрання нею законної сили, а в разі оскарження постанови, не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у добровільному порядку у встановлений строк, копія постанови буде направлена до відділу державної виконавчої служби для примусового виконання.
Згідно ст.308 КпАП України, упорядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.
Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці з моменту набрання нею законної сили.
Суддя О.Д.Рудюк