Справа №760/21786/24
Провадження №3/760/6733/24
16 жовтня 2024 року Київ
Суддя Солом'янського районного суду м. Києва Мозолевська О.М., розглянувши матеріали про адміністративне правопорушення, що надійшли з ВБДР УПП у м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працюючого виконробом в ТОВ Київелектроспецмонтаж, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 139 КУпАП, ст. 188-28 КУпАП, -
10.09.2024 до Солом'янського районного суду м. Києва надійшов матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 188-28 КУпАП, справа №760/21795/24 який передано для розгляду судді Мозолевській О.М..
Разом з цим, 10.09.2024 до Солом'янського районного суду м. Києва надійшов матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст.139 КУпАП, справа №760/21790/24, який визначено та передано для розгляду судді Мозолевській О.М.
Разом з цим, 10.09.2024 до Солом'янського районного суду м. Києва надійшов матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.188-28 КУпАП, справа №760/21788/24, який визначено та передано для розгляду судді Мозолевській О.М.
Разом з цим, 10.09.2024 до Солом'янського районного суду м. Києва надійшов матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст.139 КУпАП, справа №760/21786/24, який визначено та передано для розгляду судді Мозолевській О.М.
Постановою Солом'янського районного суду м. Києва від 16.10.2024 матеріали адміністративних справ 760/21786/24, №760/21788/24, №760/21790/24, №760/21795/24, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 139 та ст. 188-28 КУпАП об'єднано в одне провадження. Об'єднаній справі присвоєно №760/21786/24 (провадження №3/760/6733/24).
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД №826881 від 27.08.2024 ОСОБА_1 27.08.2024 о 11 год. 10 хв. в м. Київ на вул. Творчі - провулок Павла Лі, будучи виконробом, відповідальною особою на МВР не виконав законної вимоги (припис) №793 працівника Національної поліції усунення правил, норм і стандартів, що стосується забезпечення безпеки дорожнього руху, а саме проводів роботи без облаштування МВР відповідно до вимог ДСТУ 8749-2017, чим порушив вимоги п. 1.5 Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ст. 188-28 КУпАП.
Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД №826882 від 27.08.2024 відносно ОСОБА_1 , згідно з яким останній 27.08.2024 о 11 год. 10 хв., в м. Києві на вул. Г. Гуляницького - провулок Павла Лі, будучи відповідальною особою на МВР, самовільно допустив порушення у сфері запобігання безпеки дорожнього руху, шляхом перекриття вулиці, що є перешкодою для руху автотранспорту та не забезпечив безпечних та безперешкодних умов для руху, чим порушив вимоги п. 1.5 Правил дорожнього руху та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст.139 КУпАП.
Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД №826887 від 29.08.2024 ОСОБА_1 29.08.2024 о 11 год. 10 хв. в м. Київ на провулку Павла Лі , будучи виконробом, відповідальною особою на МВР (Пов'язаним з розриттям дороги) не виконав законної вимоги (припис) №793 працівника Національної поліції, а саме не припинив розриття дороги і не облаштував МВР відповідно до ДСТУ 8749-2017 та не забезпечив безпечних та безперешкодних умов для дорожнього руху, чим порушив вимоги п. 1.5 Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ст. 188-28 КУпАП.
Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД №826888 від 29.08.2024 відносно ОСОБА_1 , згідно з яким останній 29.08.2024 о 11 год. 10 хв., в м. Києві на провулоку Павла Лі, будучи відповідальною особою на МВР, самовільно в результаті розриття проїздної частини допустив перекреття вулиці, що є перешкодою для руху автотранспорту та не забезпечив безпечних та безперешкодних умов для руху, чим порушив вимоги п. 1.5 Правил дорожнього руху та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст.139 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненому адміністративному правопорушенні визнав.
Частина 1 статті 139 КУпАП передбачає відповідальність за пошкодження автомобільних доріг, вулиць, дорожніх споруд, залізничних переїздів, трамвайних колій, технічних засобів регулювання дорожнього руху, самовільне знімання, закриття чи встановлення технічних засобів регулювання дорожнього руху, створення перешкод для дорожнього руху, в тому числі забруднення дорожнього покриття, або невжиття необхідних заходів щодо їх усунення та попередження інших учасників руху про небезпеку, що виникла, або невжиття посадовими особами, відповідальними за технічний стан, обладнання, експлуатацію транспортних засобів, утримання автомобільних доріг та вулиць, громадянами - суб'єктами господарської діяльності заходів щодо заборони руху підвідомчих технологічних транспортних засобів, сільськогосподарської техніки і машин на гусеничному ходу автомобільними дорогами і вулицями, покриття яких може бути пошкоджене.
Відповідно до ч. 3 статті 12 Закону України «Про дорожній рух» посадові особи, які відповідають за будівництво, реконструкцію, ремонт, експлуатацію та облаштування автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів, мостів, шляхопроводів, інших споруд, зобов'язані:
забезпечувати утримання їх у стані, що відповідає встановленим вимогам щодо забезпечення безпеки дорожнього руху;
при виникненні умов, що створюють загрозу безпеці дорожнього руху, здійснювати заходи для своєчасної заборони або обмеження руху, а також відновлення безпечних умов для руху;
впроваджувати у повному обсязі заходи щодо безпеки дорожнього руху при здійсненні будівництва, реконструкції та ремонту доріг, вулиць та залізничних переїздів;
позначати місця виконання робіт, місця, де залишено на дорозі, вулиці, залізничному переїзді машини і механізми, будівельні матеріали тощо, відповідними дорожніми знаками, огороджувальними і направляючими засобами, а в темний час доби і при тумані - сигнальними вогнями, передбаченими діючими нормами;
по закінченні робіт на дорозі, вулиці, залізничному переїзді негайно привести їх у стан, що забезпечує безперешкодний і безпечний рух транспортних засобів і пішоходів, та впорядкувати зони відчуження;
у разі забруднення проїзної частини доріг, вулиць, залізничних переїздів невідкладно здійснювати заходи для їх очищення і своєчасного попередження учасників дорожнього руху про загрозу безпеці руху, що виникла;
обладнувати їх технічними засобами регулювання дорожнього руху;
виявляти аварійно-небезпечні ділянки та місця концентрації дорожньо-транспортних пригод та забезпечувати здійснення у таких місцях відповідних заходів щодо удосконалення умов та організації дорожнього руху для забезпечення його безпеки;
своєчасно виявляти перешкоди дорожньому руху та забезпечувати їх усунення, а у разі неможливості - невідкладно позначати дорожніми знаками, огороджувальними і направляючими засобами;
щомісяця проводити лінійний аналіз аварійності.
Відповідно до статті 14 Закону України «Про дорожній рух» учасники дорожнього руху зобов'язані знати і неухильно дотримувати вимог цього Закону, Правил дорожнього руху та інших нормативних актів з питань безпеки дорожнього руху, створювати безпечні умови для дорожнього руху, не завдавати своїми діями або бездіяльністю шкоди підприємствам, установам, організаціям і громадянам, виконувати розпорядження органів державного нагляду та контролю щодо дотримання законодавства про дорожній рух.
Пунктом 1.5 Правил дорожнього руху передбачено, що дії або бездіяльність учасників дорожнього руху та інших осіб не повинні створювати небезпеку чи перешкоду для руху, загрожувати життю або здоров'ю громадян, завдавати матеріальних збитків. Особа, яка створила такі умови, зобов'язана негайно вжити заходів до забезпечення безпеки дорожнього руху на цій ділянці дороги та вжити всіх можливих заходів до усунення перешкод, а якщо це неможливо, попередити про них інших учасників дорожнього руху, повідомити уповноважений підрозділ Національної поліції, власника дороги або уповноважений ним орган.
Винність ОСОБА_1 , у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 139 КУпАП, ст. 188-28 КУпАП, підтверджується матеріалами справи про адміністративне правопорушення, зокрема: даними протоколів про адміністративне правопорушення, актами обстеження ділянок вулично-шляхової мережі від 27.08.2024, та 29.08.2024 записами з боді камер працівників поліції №№ 473967, 476295,.
Дослідивши адміністративний матеріал, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 139 КУпАП, ст. 188-28 КУпАП.
Відповідно до положень ст. 33 КУпАП, при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_1 не встановлено.
Згідно ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
При визначенні виду та розміру адміністративного стягнення, суд бере до уваги характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, який раніше не притягувався до адміністративної відповідальності, ступінь його вини, майновий стан.
Підстави для застосування іншого, більш м'якого або суворого стягнення, відсутні.
З особи, на яку накладено адміністративне стягнення, також належить стягнути судовий збір, що становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись статтями 40-1, 139, 188-28, 247, 283-285 КУпАП, -
Визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 139 КУпАП, ст. 188-28 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративні стягнення за:
ч. 1 ст. 139 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 510 грн. 00 коп.;
за ст. 188-28 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 255 грн. 00 коп.;
за ч. 1 ст. 139 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 510 грн. 00 коп.;
за ст. 188-28 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 255 грн. 00 коп.;
Згідно ст. 36 КУпАП остаточно призначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , стягнення у вигляді штрафу в розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 510 (п'ятсот десять) гривень 00 копійок.
Штраф необхідно сплатити за наступними реквізитами: Назва отримувача коштів: ГУК у м. Києві/Соломян.р-н/21081100; Код отримувача (код ЄДРПОУ): 37993783; Номер рахунку (IBAN): UA278999980313090106000026010; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код класифікації доходів бюджету: 21081100; Призначення платежу: адміністративний штраф.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір у розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 (шістдесят) коп., копійок, який необхідно сплатити в дохід держави за наступними реквізитами: Отримувач коштів ГУК у м.Києві / м. Київ / 22030106 , Код отримувача (код за ЄДРПОУ 37993783, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувач UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету 22030106; Призначення платежу: 101, Судовий збір.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через 15-ть днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через 15-ть днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України.
У разі несплати правопорушником штрафу у вищевказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в поряду, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постановив про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу зазначений у постанові про стягнення штрафу.
Постанова по справі про адміністративні правопорушення може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Солом'янський районний суд м. Києва протягом 10-ти днів з дня її винесення.
Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці.
Суддя О.М. МОЗОЛЕВСЬКА