Постанова від 13.11.2024 по справі 756/12638/24

13.11.2024 Справа № 756/12638/24

Справа№ 756/12638/24

Провадження № 3/756/5467/24

ПОСТАНОВА

Іменем України

11 листопада 2024 року м.Київ

Оболонський районний суд м. Києва в складі:

головуючого судді - Шролик І.С.,

секретар судового засідання - Лисенко Д.О.,

за участі прокурора - Ходака Є.

особи, яка притягується до відповідальності - ОСОБА_1 ,

розглянула матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в місті Києві Департаменту стратегічних розслідувань НП України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,

за вчинення адміністративного правопорушення пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИЛА:

З протоколу №874 від 02 жовтня 2024 року про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, встановлено, що ОСОБА_1 , в порушення вимог ч.2-7 Розділу ХІІІ «Прикінцевих положень» та ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» будучи суб'єктом декларування, після увільнення від виконання обов'язків директора КНП «Київської міської дитячої клінічної протитуберкульозної лікарні» 10 квітня 2023 року, своєчасно до 31 січня 2024 року не подала декларацію після звільненя. Фактично подала декларацію 01 лютого 2024 року, тобто поза межами встановлених строків, чим вчинила адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Окрім того, згідно з протоколом №875 від 02 жовтня 2024 року про адміністративне правопорушення, що пов'язане з корупцією, ОСОБА_1 , в порушення вимог ч.2-7 Розділу ХІІІ «Прикінцевих положень» та абз. 1 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» будучи суб'єктом декларування, наказом ДОЗ КМДА №937/к від 02 серпня 2022 року на неї, як заступника з медичної частини, покладено обов'язки директора КНП «Київської міської дитячої клінічної протитуберкульозної лікарні», після відновлення декларування не своєчасно подала щорічну декларацію за 2022 рік, строк якої встановлено до 31 січня 2024 року. Фактично подала декларацію 27 лютого 2024 року, тобто поза межами встановлених строків, чим вчинила адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

З протоколу №876 від 02 жовтня 2024 року про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, встановлено, що ОСОБА_1 , в порушення вимог ч.2-7 Розділу ХІІІ «Прикінцевих положень» та абз. 2 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» будучи суб'єктом декларування, наказом ДОЗ КМДА №937/к від 02 серпня 2022 року на неї, як заступника з медичної частини, покладено обов'язки директора КНП «Київської міської дитячої клінічної протитуберкульозної лікарні», будучі звільненою у 2023 році, після відновлення декларування не своєчасно декларацію після звільнення за 2023 рік, строк якої встановлено до 31 січня 2024 року. Фактично подала 23 серпня 2024 року, тобто поза межами встановлених строків, чим вчинила адміністративне правопорушення , передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Постановою суду від 09 жовтня 2024 року адміністративні справи за протоколами відносно ОСОБА_1 об'єднані в одне провадження №756/12638/24.

В судовому засіданні ОСОБА_1 суду пояснила, що дійсно декларації подала зі запізненням. Зазначила, що після звільнення 10 квітня 2023 року постійно проживала в сільській місцевості за межами Києва, не була обізнана про зміни в законодавстві та відновлення декларування. Уповноважені особи Департаменту охорони здоров'я не сповістили її про необхідність подання декларації, через законодавчі зміни. На час звільнення обов'язку подавати декларації не мала. Зауважила, що жодного наміру ухилятися від декларування не мала. Отриманий нею дохід за період роботи з липня 2022 року по 10 квітня 2023 року становив 18000 грн. За клопотанням ОСОБА_1 долучено до матеріалів справи копію свідоцтва про смерть чоловіка ОСОБА_2 , в липні 2022 року та виписку з медичної карти стаціонарно хворої ОСОБА_1 в період з 27 березня 2023 року по 07 квітня 2023 року.

Прокурор в судовому засіданні протоколи підтримав, просив визнати ОСОБА_1 винною в інкримінованих правопорушеннях та визначити покарання в межах санкції ч.1 ст. 172-6 КУпАП. Доолучив до матеріалів справи письмові пояснення.

Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна дія чи бездіяльність, за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до вимог ст.ст.245, 251, 252, 280 КУпАП, суд зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинено адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.

Вимогами ст.252 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістюСклад адміністративного правопорушення за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП утворює несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до Закону суб'єктами вказаного адміністративного проступку є, зокрема відповідно до пп.»а'п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» посадові особи юридичних осіб публічного права.

Наказом ДОЗ КМДА №937/к від 02 серпня 2022 року на ОСОБА_1 , як заступника з медичної частини, покладено обов'язки директора КНП «Київської міської дитячої клінічної протитуберкульозної лікарні».

Наказом Департаменту охорони здоров'я від 10 квітня 2023 року №218/к ОСОБА_1 увільнено від виконання обов'язків директора КНП «Київської міської дитячої клінічної протитуберкульозної лікарні».

Відповідно до частини 1 статті 45 Закону, особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб- сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції.

Закон України № 3384-1Х «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави в умовах воєнного стану» (12.10.2023 року набрав чинності), яким установлено, що з дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін д деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» здійснення заходів фінансового контролю, передбачених розділом VII цього Закону (зокрема подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування), відновлюється у повному обсязі та здійснюється у порядку та строки, визначені цим Законом (у тому числі з урахуванням особливостей, встановлених частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону)».

Отже, у силу ст. 45 Закону ОСОБА_1 , будучи відповідно до п.п. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону суб'єктом декларування, повинна була до 00:00 год. 01 квітня 2024 року подати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий 2022 рік, 2023 рік, та після звільнення, припинивши 10 квітня 2023 року діяльність пов'язану з виконанням функцій держави.

Окрім особистого визнання вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ч.1ст.172-6 КУпАП, її вина також доводиться письмовими доказами, наявними у справі й дослідженими судом.

Враховуючи дані про особу ОСОБА_1 , яка раніше не притягувався до адміністративної відповідальності, характер вчиненого правопорушення та його наслідки, а також враховуючи, що вчинене правопорушення не завдало збитків державним чи суспільним інтересам, або безпосередньо громадянам, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, суд приходить до висновку про можливість звільнення ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, обмежившись усним зауваженням.

Відповідно до ст. 22 КУпАП, при малозначності адміністративного правопорушення суд може звільнити порушника від адміністративної відповідальності та обмежитись усним зауваженням.

Згідно ст. 284 КУпАП при оголошенні усного зауваження виноситься постанова про закриття провадження.

Суд вважає можливим застосувати до нього положення ст. 22 КУпАП та звільнити останнього від адміністративної відповідальності у зв'язку з малозначністю вчиненого адміністративного правопорушення, й можливістю обмежитися усним зауваженням.

На переконання суду, застосування такого заходу, як усне зауваження, буде необхідним та достатнім для досягнення визначеної ст. 23 КУпАП мети - виховного впливу та запобіганню вчиненню нових правопорушень.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 22, ч.1ст. 172-6, 221, 283,284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, на підставі ст.22 КУпАП за малозначністю вчиненого адміністративного правопорушення і обмежитись усним зауваженням.

Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП закрити.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Київського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.

Повний текст постанови складений 13 листопада 2024 року

Суддя Шролик І.С.