Справа № 279/5679/24
Провадження №3/279/2357/24
13 листопада 2024 року м. Коростень
Суддя Коростенського міськрайонного суду
Житомирської області Коваленко В. П.,
розглянувши матеріали, які надійшли з Коростенського РУП ГУНП в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, мешканця АДРЕСА_1 , пенсіонер , РНОКПП - НОМЕР_1
за ст. ст. 124,130 ч.2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
31.08.2024 року о 19 годині 20 хвилин на автодорозі " Васьковичі -Шепетівка" водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом - автомобілем марки " ВАЗ -2109" державний номер НОМЕР_2 , з явними ознаками алкогольного сп'яніння та будучи позбавлений права керування всіма видами транспортних засобів згідно постанови Коростенського міськрайонного суду від 16.07.2024 року, чим порушив п. 2.5 Правил дорожнього руху України. Також в порушення вимог п. 12.1,13.1 Правил дорожнього руху України, не вибрав безпечної швидкості руху, не дотримався бокового інтервалу та здійснив зіткнення з автомобілем марки " Фольксваген" державний номер НОМЕР_3 під керуванням водія ОСОБА_2 , який рухався в попутньому напрямку. Внаслідок ДТП автомобілі отримали механічні пошкодження із матеріальними збитками .
Такими своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. ст.124,130ч.2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що стверджується матеріалами справи та доданими до нього матеріалами, відеозаписом з нагрудної камери поліцейського.
В суді ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнав, пояснив, що він є інвалідом 1 групи, яка пов'язана з проходженням віськової служби, в той день алкогольні напої не вживав, приймає ліки, але в той день вчасно не прийняв, тому сталася така пригода.
Відповідно до пункту 2.9 «а» Правил, водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння або перебуваючи під впливом наркотичних чи токсичних речовин.
Згідно зі ст.245КУпАП України завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Як зазначено в ст.252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно вимог ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на підставі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи та інших обставин справи, що мають значення для її правильного вирішення. Ці фактичні дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, речовими доказами, а також іншими документами, як наголошується в ст. 251 КУпАП.
Обставини, що пом'якшують або обтяжують адміністративну відповідальність, відсутні.
Відповідно до ст. 36 КУпАП, при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Відповідно до п. 9 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір » від 08.07.2011 року № 3674-VI особи з інвалідністю І та ІІ групи звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях .
Таким чином, ОСОБА_1 є особою, яка звільняється від сплати судового збору в усіх судових інстанціях.
Керуючись ст. ст.124,130 ч.2,283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя, -
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. ст.124,130 ч.2 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти адміністративне стягнення за ст. 124 КУпАП - у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 ( вісімсот п'ятдесят ) гривень ; за ст. 130 ч.2 КУпАП - у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 34 000 ( тридцять чотири тисячі) гривень з позбавленням права керування транспортним засобом на строк три роки без оплатного вилучення транспортного засобу.
На підставі ст.36 КУпАП остаточно накласти стягнення у вигляді штрафу в сумі 34 000 ( тридцять чотири тисячі ) гривень з позбавленням права керування транспортним засобом на строк три роки без оплатного вилучення транспортного засобу.
Штраф має бути сплачений: Отримувач коштів ГУК у Житомир обл/21081300, код отримувача: (ЄДРПОУ) 37976485, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), ККД 21081300, розрахунковий рахунок: UA368999980313060149000006001.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги (подання прокурора) і може бути звернута до виконання протягом трьох місяців .
Суддя: Коваленко В.П.