Справа № 146/1095/24
"04" листопада 2024 р. смт. Томашпіль
Суддя Томашпільського районного суду Вінницької області Скаковська І.В., за участю секретаря судового засідання Ремізової Т.А., прокурора Мазура І.А., Скальської В.М., захисника Швеця Д.Ю., розглянувши в режимі відеоконференції матеріали, що надійшли від Управління стратегічних розслідувань у Вінницькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 172-6, ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 386 від 24 червня 2024 року ОСОБА_1 пртягується до адміністративної відповідальності, за те що перебуваючи на посаді провідного спеціаліста-інспектора праці фінансового відділу Томашпільської селищної ради Вінницької області, будучи згідно пп.»в», п.1 ч.1 ст. 3 ЗУ «Про запобюігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 та п. 2 Розділу ХІІ Прикінцевих положень ЗУ « Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік в чому вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 387 від 24 червня 2024 року ОСОБА_1 пртягується до адміністративної відповідальності, за те що перебуваючи на посаді провідного спеціаліста-інспектора праці фінансового відділу Томашпільської селищної ради Вінницької області, будучи згідно пп.»в», п.1 ч.1 ст. 3 ЗУ «Про запобюігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 та п. 2 Розділу ХІІ Прикінцевих положень ЗУ «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік в чому вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнала, та пояснила, що нею декларації були подані помилково.
Представник ОСОБА_1 - адвокат Швець Д.Ю. суду пояснив, що ОСОБА_1 починаючи з 16 січня 2021 року не обіймала посаду категорії «В» державної служби - посаду провідного спеціаліста інспектора праці фінансового відділу Томашпільської селищної ради, та відповідно, не була суб'єктом декларування та не була зобов'язана подавати декларації як провідний спеціаліст праці фінансового відділу Томашпільської селищної ради. Ця декларація провідного спеціаліста - інспектора праці фінансового відділу Томашпільської селищної ради дійсно була подана ОСОБА_1 , однак подана помилково. Враховуючи, що ОСОБА_1 починаючи з 16 січня 2021 року працює не в Томашпільській селищній раді, а в окремій юридичній особі - фінансовому управлінні Томашпільської селищної ради на посаді провідного спеціаліста бюджетного відділу, працівником поліцції не було встановлено чи ОСОБА_1 була суб'єктом декларування та чи була вона зобов'язана подавати декларації відповідно до ЗУ «Про запобігання корупції». Подання декларації провідного спеціаліста - інспектора праці фінансового відділу Томашпільської селищної ради не зумовлювало порушення вимог ЗУ «Про запобігання корупції» та відповідно не породжує виникнення підстав для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності на підставі ч.1ст. 172-6 КУпАП. Просить провадження у справі закритиу зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення.
Прокурор Мазур І.А. у судовому засіданні зазначив, що матеріали справи про адміністративне правопорушення містять достатньо доказів про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 172-6 КУпАП, у зв'язку з чим, просив накласти на останню адміністративне стягнення у виді штрафу.
В судовому засіданні досліджено матеріали справи про адміністративне правопорушення, зокрема:протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 386 від 24.06.2024 року та протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане зкорупцією № 387 від 24.06.2024 року; результати пошуку в Єдиному державному реєстрідекларацій відносно ОСОБА_1 , лист Управління стратегічних розслідувань у Вінницькій області, особову картку державного службовця на ім'я ОСОБА_1 .
Крім того в судовому засіданні оглянуто оригінал особової справи ОСОБА_1 , зокрема витяг з розпорядження про переведення працівників Томашпільської селищної ради до фінансового управління Томашпільської селищної ради від 16 січня 2021 року, наказ про призначення ОСОБА_1 вд 16 січня 2021 року.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , захисника, вивчивши матеріали справи та оцінивши всі докази по справі, як кожен окремо так і в їх сукупності, всебічно, повно і об'єктивно, суд приходить до наступних висновків.
Так, відповідно до ч.1 ст 45 ЗУ «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Статтею 45 Закону передбачено декілька типів декларацій щорічна (ч. 1 ст. 45 Закону, подається за минулий рік до 01 квітня), перед звільненням (абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону, подається за період, не охоплений раніше поданими деклараціями), після звільнення (абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону, подається за минулий рік до 01 квітня) та кандидата на посаду (ч. 3 ст. 45 Закону, подається до призначення або обрання на відповідну посаду за минулий рік).
Згідно п. 2-7 розділу ХІІІ «Прикінцевих положень» ЗУ «Про запобігання корупції»установлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Суб'єкти декларування, зазначені у частинах сьомій - чотирнадцятій статті 45 цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.
Адміністративна відповідальність, передбачена ч. 1ст. 172-6 КУпАП настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Об'єктивна сторона правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, виражається у несвоєчасному поданні декларації без поважних причин, а суб'єктивна сторона цього правопорушення визначається у формі прямого або непрямого умислу.
Відповідно до вимог ст. 10 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.
Враховуючи пояснення ОСОБА_1 , захисника та досліджені матеріали справи про адміністративне правопорушення, судом встановлено, що ОСОБА_1 починаючи з 16 січня 2021 року не обіймала посаду категорії «В» державногї служби - посаду провідного спеціаліста-інспектора праці фінансового відділу Томашпільської селищної ради, та відповідно, не зобов'язана подавати декларації як провідний спеціаліст - інспектор праці фінансового відділу Томашпільської селищної ради, тоді як в протоколах від 24 червня 2024 року зазначено, що ОСОБА_1 не вчасно подала декларації - як провідний спеціаліст - інспектор праці, при цьому остання на той період займала іншу посаду.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Враховуючи викладене, суд не вбачає в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до ч. 1ст. 247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст. 3, 45 Закону України «Про запобігання корупції», ст.ст. 36, 172-6 ч. 1, 172-6 ч.1, ст. 284 ч. 1 п. 1 КУпАП, суд
Провадження по справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6, ч.1 ст. 172-6 КУпАП відносно ОСОБА_1 закрити у зв'язку із відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення до Вінницького апеляційного суду через Томашпільський районний суд Вінницької області.
Повний текст постанови виготовлено 11 листопада 2024 року.
Суддя І.В.Скаковська