Справа № 139/799/24
про залишення адміністративного позову без руху
12 листопада 2024 року с-ще Муровані Курилівці
Суддя Мурованокуриловецького районного суду Вінницької області Коломійцева В.І., отримавши адміністративний позов ОСОБА_1 про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення, -
11 листопада 2024 ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що 07 жовтня 2024 року ІНФОРМАЦІЯ_1 неправомірно виніс відносно нього постанову за ч.3 ст. 210-1 КУпАП, та просить її скасувати.
Перевіривши позовну заяву, приходжу до наступного.
Відповідно до ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Згідно ст. 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист.
Відповідно до ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються: найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Згідно з положеннями ст. 46 КАС України сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач. Відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
В порушення зазначених норм закону, у позовній заяві не зазначено відповідача, його місцезнаходження, поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ, відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти та поштові індекси та відомі номери засобів зв'язку, не зазначено реєстраційний номер облікової картки платника податків самого позивача, його офіційна електронна адреса, відомі номери засобів зв'язку, адреса електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Крім того, до позовної заяви не додано копії паспорта з відміткою про реєстрацію місця проживання (перебування, знаходження) позивача, що позбавляє суд можливості вирішити питання чи підсудна дана справа Мурованокуриловецькому районному суду Вінницької області.
До того ж згідно ч.5 ст.160 КАС України, не зазначені та не додані до позовної заяви докази на підтвердження обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Так, обґрунтовуючи свої позовні вимоги позивач зазначає, що відносно нього ІНФОРМАЦІЯ_1 була винесена неправомірна постанова №612 по справі про адміністративне правопорушення за ч.3 ст. 210-1 КУпАП від 07.10.2024 року. Разом з тим, на підтвердження цього не додав до матеріалів позову вказану постанову.
Також, позивач вказує про те, що він з 23.08.2024 по 10.09.2024 проходив курс лікування, перебував по місцю роботи на обліку в ІНФОРМАЦІЯ_2 , згодом був знятий з обліку, однак жодного доказу на підтвердження цих обставин суду надано не було.
Крім того, в доводах позовної заяви ОСОБА_1 просить поновити йому строк на подання позовної заяви. В обґрунтування клопотання зазначив, що в період з 24.10.2024 по 01.11.2024 року він перебував на стаціонарному лікуванні, однак знову ж таки будь яких доказів цього суду не надано.
Відповідно до ч.3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України «Про судовий збір».
Відповідно до положень статей 3, 5 Закону України«Про судовий збір» особи, які оскаржують постанову у справі про адміністративне правопорушення, не віднесені до кола суб'єктів, які звільняються від сплати судового збору за подання адміністративного позову, а позови з таким предметом не належать до об'єктів, за подання яких судовий збір не справляється.
В постанові від 18.03.2020 року (провадження №11-1287апп18) Велика Палата Верховного Суду вважає за необхідне відступити від висновку Верховного Суду України, викладеного в постанові від 13.12.2016 року (провадження № 21-1410а16) про те, що у справі про оскарження постанови про адміністративне правопорушення судовий збір у порядку і розмірах, встановлених Законом № 3674-VI, сплаті не підлягає, вказавши, що чинне законодавство містить ставку судового збору, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги у справі про оскарження постанови про адміністративне правопорушення та подальшому оскарженні позивачем та відповідачем судового рішення.
Відповідно до ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання, зокрема, до адміністративного суду позовних заяв розміри ставок судового збору диференційовано за характером спору (майновий/немайновий), а також за правовим статусом платника судового збору (фізична особа/фізична особа - підприємець/юридична особа/суб'єкт владних повноважень).
Згідно з правовою позицією Верховного Суду, викладеною в постанові від 18.03.2020 року, у справах щодо накладення адміністративного стягнення за подання позовної заяви судовий збір складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що станом на 01.01.2024 становить 605,60 грн.
Судовий збір сплачується за такими реквізитами:
Отримувач коштів: ГУК у Він. обл./смт Мур. Кур./22030101
Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37979858
Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)
Рахунок отримувача: UA238999980313191206000002888
Код класифікації доходів бюджету: 22030101
Призначення платежу: Судовий збір.
Частинами 1, 2 ст. 169 КАС України встановлено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що дану позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачу час для усунення вказаних недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 160, 169 КАС України, суд, -
Залишити без руху адміністративний позов ОСОБА_1 про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення, надавши позивачу строк тривалістю п'ять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, для приведення позову у відповідність вимогам чинного законодавства.
У випадку невиконання вказаних вимог суду, дана позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя: