Постанова від 11.11.2010 по справі 2а-12273/10/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

11 листопада 2010 року < Час проголошення > № 2а-12273/10/2670

Окружний адміністративний суд м. Києва у складі головуючого судді Васильченко І.П., при секретарі судового засідання Крушеніцькому В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомДержавної податкової інспекції у Голосіївському районі міста Києва

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «Адреналін-Арт»

простягнення заборгованості,

за участю представників сторін:

від позивача: Чапік М. М. (діє на підставі довіреності від 31.05.2010 року №3024/9/10-009)

від відповідача: не з'явився

На підставі ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 11 листопада 2010 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Державна податкова інспекція у Голосіївському районі міста Києва (далі -ДПІ у Голосіївському районі міста Києва, позивач) звернулася до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «Адреналін-Арт»(далі -ТОВ «Компанія «Адреналін-Арт», відповідач) про стягнення заборгованості.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що за порушення вимог п.1, п.2, п.9, ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг», п.3.2 Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 1 грудня 2000 р. N 614 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 5 лютого 2001 р. за N 105/5296 до відповідача застосовані штрафні (фінансові) санкції щодо яких ТОВ «Компанія «Адреналін-Арт»не вживає заходів щодо погашення.

У зв'язку з наведеним, з урахуванням поданих уточнень позовних вимог №б/н від 26.10.2010 року, позивач просив суд стягнути з ТОВ «Компанія «Адреналін-Арт»заборгованість у розмірі 548440,20 грн.

Відповідач заперечення на позов не надав, явку своїх представників в судові засідання не забезпечив, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Ухвала про відкриття провадження в адміністративній справі та повістки направлялися відповідачу за адресою, внесеною відповідачем до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Відповідно до змісту ч. 2 ст. 17, ч. 1 ст. 18 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців»з урахуванням вимог ч. 8 ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України така адреса вважається достовірною, а повістка, направлена за нею, врученою юридичній особі.

За таких обставин відповідно до ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України справа вирішується на підставі наявних в ній доказів.

Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, оцінивши їх в сукупності, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, судом встановлено наступне.

ТОВ «Компанія «Адреналін-Арт»зареєстроване Голосіївською районною у м. Києві державною адміністрацією 27.03.2008 року та відповідно до Довідки про взяття на облік платника податків від 20.08.2010 року б/н, відповідач взятий на облік в ДПІ у Голосіївському районі міста Києва 28.03.2008 року за №117445.

Працівниками ДПІ у Голосіївському районі міста Києва 18.03.2010 року проведено перевірку за дотриманням ТОВ «Компанія «Адреналін-Арт»порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, а саме, кафе, що розташоване за адресою: м. Київ, вул. Декабристів,7 та належить відповідачу, за результатами якої складено Акт № 0216/26/50/23/35839298 перевірки за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій від 18.03.2010 року (далі -Акт перевірки), в якому зафіксовані порушення відповідачем вимог п.1, п.2, п.9, ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг», п.3.2 Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 1 грудня 2000 р. N 614.

В подальшому, на підставі Акту перевірки було винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 01.04.2010 року №0002902305, яким до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 548440,20 грн. Дане рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій, як вбачається з копії наявного в матеріалах справи повідомлення про вручення поштового відправлення №07091678, було отримане відповідачем 12.04.2010 року, проте, ТОВ «Компанія «Адреналін-Арт»не вчинило дій щодо погашення заборгованості.

Як вбачається з наявного в матеріалах справи повідомлення про наявність заборгованості з податків і зборів №19-016/76 від 06.07.2010 року, ТОВ «Компанія «Адреналін-Арт»має заборгованість із сплати податків, зборів (обов'язкових платежів) у розмірі 548452,91 грн. Дана сума заборгованості розрахована на підставі рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 01.04.2010 року №0002902305, яким до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 548440,20 грн. та внаслідок неповної сплати ТОВ «Компанія «Адреналін-Арт»податкового зобов'язання, самостійно визначеного в податковій декларації з податку на прибуток у розмірі 12,71 грн. Станом на день розгляду справи у суді заборгованість з податку на прибуток у розмірі 12,71 грн. погашена, тому ДПІ у Голосіївському районі міста Києва просить суд стягнути з відповідача штрафні (фінансові) санкції у розмірі 548440,20 грн.

За висновками перевірки, відповідачем не роздруковуються відповідні розрахункові документи, що підтверджують виконання розрахункових операцій, не роздруковані фіскальні звітні чеки «z»звітів за 23.11.2009 року, 05.01.2010 року. Згідно контрольних стрічок реєстратор розрахункових операцій типу MINI-500.02 МЕ, заводський №ПБ 57002397, фіскальний №2650007099 зареєстрований в ДПІ у Голосіївському районі міста Києва та використовується для розрахунків із клієнтами ТОВ «Компанія «Адреналін-Арт». Проте, в порушення вимог п.3.2 Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 1 грудня 2000 р. N 614, касові чеки не містять обов'язковий реквізит для ТОВ «Компанія «Адреналін-Арт», яке зареєстроване з 28.05.2008 року платником податку на додану вартість, а саме відсутнє зазначення індивідуального податкового номера платника ПДВ. Таким чином, в період з 04.06.2008 року до дня проведення перевірки (18.03.2010 року) загальна сума готівкових коштів, отриманих від споживачів за надані послуги у сфері громадського харчування, на які були роздруковані та видані з порушенням вимог п.2.1 Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 1 грудня 2000 р. N 614 розрахункові документи, складає 109552, 04 грн.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг», РРО - пристрій або програмно-технічний комплекс, в якому реалізовані фіскальні функції і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з купівлі-продажу іноземної валюти та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг).

Відповідно до п.п. 1, 2, 9 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані, зокрема, проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.

Згідно п.2.1 Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 1 грудня 2000 р. N 614, установлені в даному Положенні вимоги до змісту розрахункових документів визначають обов'язкові реквізити розрахункових документів. У разі відсутності хоча б одного з обов'язкових реквізитів, а також недотримання сфери призначення, документ не є розрахунковим. Відповідно до п.3.2 даного Положення, Касовий чек повинен містити такі обов'язкові реквізити: назву господарської одиниці; адресу господарської одиниці; для суб'єктів господарювання (далі - СГ), що зареєстровані як платники ПДВ, - індивідуальний податковий номер платника ПДВ, який надається згідно з Законом України "Про податок на додану вартість"; перед номером друкуються великі літери "ПН"; для СГ, що не є платниками ПДВ, - ідентифікаційний код за ЄДРПОУ або ідентифікаційний номер за ДРФО, перед яким друкуються великі літери "ІД"; якщо кількість придбаного товару (отриманої послуги) не дорівнює одиниці виміру, - то кількість, вартість придбаного товару (отриманої послуги); вартість одиниці виміру товару (послуги); найменування товару (послуги); літерне позначення ставки ПДВ праворуч від надрукованої вартості товару (послуги); позначення форми оплати (готівкою, карткою, у кредит, чеками тощо) та суму коштів за даною формою оплати; загальну вартість придбаних товарів (отриманих послуг) у межах чека, перед якою друкується слово "СУМА" або "УСЬОГО"; для СГ, що зареєстровані як платники ПДВ, окремим рядком - літерне позначення ставки ПДВ, розмір ставки ПДВ у відсотках, загальну суму ПДВ за всіма зазначеними в чеку товарами (послугами), на початку рядка - великі літери "ПДВ"; порядковий номер касового чека, дату (день, місяць, рік) та час (година, хвилина) проведення розрахункової операції; фіскальний номер реєстратора розрахункових операцій, перед яким друкуються великі літери "ФН"; напис "ФІСКАЛЬНИЙ ЧЕК" та логотип виробника.

В порушення вимог п.3.2 Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 1 грудня 2000 р. N 614, касові чеки не містять обов'язковий реквізит для ТОВ «Компанія «Адреналін-Арт», а саме відсутнє зазначення індивідуального податкового номера платника ПДВ.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

Враховуючи викладене вище, суд приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «Адреналін-Арт» заборгованості у сумі 548440,20 грн. є обґрунтованими, доведеними, законними, підтвердженими наявними в матеріалах справи доказами та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 69, 70, 71, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «Адреналін-Арт»(03040, м. Київ, вул. Михайла Стельмаха, буд.7/2, кв.47, ідентифікаційний код 35839298) до Державного бюджету заборгованість в сумі 548440 (п'ятсот сорок вісім тисяч чотириста сорок) грн. 20 коп. на р/р 31117104700002, банк одержувач: ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019.

Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя І.П. Васильченко

Дата складення та підписання постанови в повному обсязі -16.11.2010 року.

Попередній документ
12291939
Наступний документ
12291941
Інформація про рішення:
№ рішення: 12291940
№ справи: 2а-12273/10/2670
Дата рішення: 11.11.2010
Дата публікації: 19.11.2010
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Окружний адміністративний суд міста Києва
Категорія справи: