73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
"16" листопада 2010 р. Справа № 2-а-3770/10/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Бездрабка О.І.,
при секретарі - Кусик Г.С.,
за участю:
представника позивача - Князєвої Я.Є.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Херсоні до приватного підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових (штрафних) санкцій,
встановив:
Державна податкова інспекція у м.Херсоні (далі - позивач) звернулася із адміністративним позовом до приватного підприємця ОСОБА_2 (далі - відповідач), в якому просить стягнути суму фінансових (штрафних) санкцій у розмірі 6699 грн.
Свої вимоги мотивує тим, що працівниками податкової служби проводилася перевірка з питань контролю за здійсненням розрахункових операцій в сфері готівкового обігу магазину, розташованого за адресою: Херсонська область, Скадовський район, смт.Лазурне, вул.Південна, який належить відповідачу. При перевірці магазину виявлено проведення розрахункової операції без застосування реєстратора розрахункових операцій, порушення порядку ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації. За результатами перевірки складено акт від 08.08.2009 р. № 1108/21/22/23/2503720364, в якому зафіксовані порушення п.п.1, 12 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг". За виявлені порушення податковою інспекцією прийнято рішення про застосування фінансових (штрафних) санкцій від 02.09.2009 р. № 0009382307 на суму 6699 грн.
У судовому засіданні представник позивача позов підтримала, просила його задовольнити, вказавши на те, що ПП ОСОБА_2 є власником магазину і повинна дотримуватися вимог чинного законодавства. При перевірці магазину виявлено проведення розрахункової операції без застосування реєстратора розрахункових операцій на суму 1080 грн., порушення порядку ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації на загальну суму 649,50 грн. За вказані порушення до відповідача застосовано штрафні санкції на загальну суму 6699 грн., які на даний час не сплачено, а тому просить їх стягнути з відповідача.
Відповідач у судове засідання не з"явилася, про причини неявки суд не повідомила, заперечень на позов не надала, хоча була належним чином повідомлена про дату, час та місце розгляду справи, у зв"язку з чим суд вважає за можливе розглянути справу без відповідача на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог з наступних підстав.
Судом встановлено, що 08.08.2009 р. працівниками державної податкової служби проведено перевірку з питань контролю за здійсненням розрахункових операцій в сфері готівкового обігу в магазині за адресою: вул.Південна, смт.Лазурне Скадовського району Херсонської області, що належить ПП ОСОБА_2 Перевірку проведено в присутності відповідача - ОСОБА_2, яка зауважень до акту перевірки не мала.
За результатам перевірки складено акт № 1108/21/22/23/2503720364 від 08.08.2009 р., в якому зафіксовано порушення:
- п.1 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" - проведення розрахункової операції без застосування реєстратора розрахункових операцій на суму 1080 грн., відповідно до п.1 ст.17 Закону сума фінансової санкції становить 5400 грн. (1080 грн. х 5 = 5400 грн.);
- п.12 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" - порушення порядку ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації на загальну суму 649,50 грн., відповідно до ст.21 вказаного Закону сума фінансової санкції становить 1299 грн. (649,50 грн. х 2 = 1299 грн.).
Рішення про застосування фінансових санкцій від 02.09.2009 р. № 0009382307 на суму 6699 грн. було розміщено на дошці оголошень.
Суд вважає рішення позивача щодо застосування до приватного підприємця ОСОБА_2 фінансових (штрафних) санкцій обґрунтованим виходячи з наступного.
Положеннями п.1 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР (далі - Закон № 265/95-ВР) визначено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Під час проведення перевірки встановлено, що на місці проведення розрахунків РРО відсутній взагалі, виручка за 08.08.2009 р. складає 1080 грн. Проведено розрахункову операцію з придбання 2 пляшок пива "Львівське 1715", 0,5 л за ціною 4,50 грн.
Згідно з вимогами п.1 ст.17 Закону № 265/95-ВР у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність.
Таким чином позивачем правомірно застосовано фінансову (штрафну) санкцію у розмірі 5400 грн. (1080 грн. х 5 = 5400 грн.).
Відповідно до п.12 ст.3 Закону № 265/95-ВР суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані вести у встановленому порядку облік товарів за місцем їх реалізації та зберігання, реалізовувати тільки обліковані товари.
Згідно акта перевірки № 1108/21/22/23/2503720364 від 08.08.2009 р. проведено вибірково інвентаризацію товарно-матеріальних цінностей, які знаходилися в реалізації в магазині ПП ОСОБА_2 станом на 08.08.2009 р. В наявності вказаного в додатку № 3 товару на загальну суму 649,50 грн. При перевірці накладні на товар були відсутні.
За вказане порушення передбачена штрафна санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст.21 Закону № 265/95-ВР), тому до відповідача правомірно застосовано фінансову санкцію у сумі 1299 грн. (649,50 грн. х 2 = 1299 грн.).
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про обгрунтованість застосування Державною податковою інспекцією у м.Херсоні до приватного підприємця ОСОБА_2 фінансових (штрафних) санкцій на загальну суму 6699 грн.
При таких обставинах суд вважає позовні вимоги щодо стягнення з приватного підприємця ОСОБА_2 фінансових (штрафних) санкцій у розмірі 6699 грн. обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, оскільки на даний час фінансові (штрафні) санкції відповідачем не сплачені.
Керуючись ст.ст.8, 9, 12, 19, 71, 158-163, 167 КАС України, суд -
постановив:
Позов задовольнити.
Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_2 (73000, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) до державного бюджету (код платежу 21080900, р/р 31118104700002, Держказначейство у м.Херсоні, код ЗКПО 24104230, в установі банку УДК у Херсонській області, м.Херсон, МФО 852010) 6699 (шість тисяч шістсот дев"яносто дев"ять) грн. фівнансових (штрафних) санкцій.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 17 листопада 2010 р.
Суддя Бездрабко О.І.
кат. 6.6.5