Справа № 161/16750/24
Провадження № 3/161/5604/24
м.Луцьк 08 листопада 2024 року
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Черняк В.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, -
З протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 527303 від 22.08.2024 року вбачається, що 22.08.2024 року близько 10:20 год. гр. ОСОБА_1 перебуваючи за місцем свого проживання, порушила вимоги тимчасового заборонного припису серії АА №275226 від 22.08.2024 року (висловлювала словесні образ в бік матері гр. ОСОБА_2 ). Дії особи кваліфіковано за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 суду пояснила, що вказаних дій не чинила. Зазначила, що між нею та матір'ю існують неприязні відносини. Виклик поліції з боку ОСОБА_2 здійснено з метою спричинення психологічного тиску на неї, матір не бажає жити разом із ОСОБА_1 та чинить дії, щодо створення підстав для її переїзду з житлового приміщення.
Дослідивши наявні матеріали справи та заслухавши пояснення учасників процесу, суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно з ст. 252 КУпАП, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Як передбачено ст. 280 КУпАП, при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд зобов'язаний з'ясувати, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні, чи підлягає адміністративній відповідальності та встановити інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Судом встановлено, що у сторін наявний конфлікт щодо поведінки у сімейному побуті.
З матеріалів справи вбачається, що до протоколу про адміністративне правопорушення додано письмову заяву та пояснення потерпілої, а також форму оцінки ризиків вчинення домашнього насильства.
Враховуючи той факт, що потерпіла є зацікавленою особою у притягненні ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, її письмові пояснення судом взяті до уваги, однак не можуть рахуватися основними доказами у справі про притягнення особи до адміністративної відповідальності.
Крім того, з даних АСДС встановлено, що в провадженні суду також перебувають справи про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП відносно ОСОБА_3 , де потерпілою є ОСОБА_1 .
Наявні в матеріалах справи докази не є достатніми для встановлення доведеності вчинення ОСОБА_1 домашнього насильства психологічного характеру, як про те вказано у протоколі про адміністративне правопорушення.
Пунктом 1 ст. 247 КУпАП визначено, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Відтак, у відповідності до ст. 62 Конституції України, ст. 7, п. 1 ст. 247 КУпАП, провадження у справі підлягає закриттю, в зв'язку з відсутністю в діях особи складу правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
Керуючись п.1 ст.247, ст.ст.283, 284 КУпАП, -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , - закрити у зв'язку із відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення, на підставі п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Луцький міськрайонний суд Волинської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Луцького міськрайонного суду
Волинської області В.В. Черняк