Справа 688/5051/24
№ 3/688/1533/24
Постанова
Іменем України
06 листопада 2024 року м. Шепетівка
Суддя Шепетівського міськрайонного суду Хмельницької області Березюк О.Г., з участю секретаря судових засідань Антонюк І.І., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , прокурора Яруша Р.Ф., розглянувши матеріали, які надійшли від начальника управління стратегічних розслідувань в Хмельницькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Пишки Старосинявського району Хмельницької області, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого по АДРЕСА_1 , директора КП «Шепетівське районне бюро технічної інвентаризації», паспорт серії НОМЕР_1 , виданий Шепетівським МРВ УМВС України в Хмельницькій області від 18 травня 1996 року,
за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
До Шепетівського міськрайонного суду Хмельницької області надійшло три протоколи, складених начальником 1-го сектору управління стратегічних розслідувань в Хмельницькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України Земок О.В., відносно ОСОБА_1 про вчинення ним адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до протоколів автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 29 жовтня 2024 року головуючим суддею у справах №688/5051/24 (номер провадження 3/688/1533/24), №688/5052/24 (номер провадження 3/688/1534/24) та №688/5053/24 (номер провадження 3/688/1535/24) обрано суддю Березюка О.Г.
На підставі вимог ч.2 ст.36 КУпАП, постановою Шепетівського міськрайонного суду Хмельницької області від 01 листопада 2024 року вищевказані справи було об'єднано в одне провадження та присвоєно судовій справі №688/5051/24 (номер провадження 3/688/1533/24).
Згідно протоколу №412 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, від 22 жовтня 2024 року, ОСОБА_1 , будучи відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, несвоєчасно без поважних причин 10 вересня 2024 року подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2022 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Того, згідно протоколу №411 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, від 22 жовтня 2024 року, ОСОБА_1 , будучи відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, несвоєчасно без поважних причин 10 вересня 2024 року подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2021 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Того, згідно протоколу №413 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, від 22 жовтня 2024 року, ОСОБА_1 , будучи відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, несвоєчасно без поважних причин 10 вересня 2024 року подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 свою вину у вчиненні визнав повністю.
Прокурор Яруш Р.Ф. в судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, оскільки його винуватість підтверджується матеріалами справи.
Заслухавши учасників процесу, дослідивши матеріали справи, вважаю ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Згідно ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до пп. 1 п. 1 Закону України «Про захист інтересів суб'єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни» фізичні особи, фізичні особи - підприємці, юридичні особи, крім тих, які наділені бюджетними повноваженнями згідно із законодавством, подають облікові, фінансові, бухгалтерські, розрахункові, аудиторські звіти та будь-які інші документи, подання яких вимагається відповідно до норм чинного законодавства в документальній та/або в електронній формі, протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни за весь період неподання звітності чи обов'язку подати документи.
Законом України від 20 вересня 2023 року «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» внесено зміни до Закону України «Про запобігання корупції», а саме абз.2 ч.2 ст. 45 Закону викладено у такій редакції: у ст. 45 Закону: у частині першій слова "підпунктах "а", "в" і "г" замінити словами "підпунктах "а", "в"-
У розділі ХІТІ "Прикінцеві положення" Закону:
пункт 2-7 викладено в такій редакції:
"2-7. Установити, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Суб'єкти декларування, зазначені у частинах сьомій - чотирнадцятій статті 45 цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.
Відповідно до ст. 81 Цивільного кодексу України, юридична особа "публічного права створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади Автономної Республік Крим або органу місцевого самоврядування. Згідно з ст. 167 та 169 цього кодексу, держава та територіальні громади можуть створювати юридичні особи публічного права (державні підприємства, комунальні підприємства тощо) у випадках та в порядку, встановлених Конституцією України та законом.
Таким чином, державні та комунальні підприємства та інші юридичні особи, які створені розпорядчим актом Президента України, органом державної влади або органу місцевого самоврядування, є юридичними особами публічного права. Посадові особи таких підприємств (інших юридичних осіб) є суб'єктами відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією.
Проведеною перевіркою встановлено, що згідно п. 1.2 розділу 1 статуту КП «ШРБТІ», затвердженого рішенням Шепетівської районної ради № 11/34-2018 від 28 вересня 2018 року, Підприємство створено рішенням районної ради від 28 вересня 2018 року № 11/34-2018 відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
П. 1.4. Засновником, Власником та органом управління Підприємства є Шепетівська районна рада.
Відповідно до ч. З ст. 65 Господарського кодексу України керівник підприємства є посадовою особою підприємства.
У відповідності до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», посадові особи юридичної особи публічного права є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, а відтак ОСОБА_1 , будучи директором КП «ШРБТІ» є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією.
В ході проведення перевірки встановлено, що згідно рішення Шепетівської районної ради №11/34-2018 від 28 вересня 2018 року ОСОБА_1 призначено на посаду директора КП «ШРБТІ», згідно наказу КП «ШРБТІ» №1- к від 03 жовтня 2018 року з 10 жовтня 2018 року приступив до виконання обов'язків директора та у подальшому укладено контракт.
Відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», посадові особи юридичної особи публічного права є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону.
Диспозицією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджується також: протоколами №412, 411, 413 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, від 22 жовтня 2024 року, витягами з Єдиного реєстру декларацій, згідно яких ОСОБА_1 подав декларації 10 вересня 2024 року; рішенням Шепетівської районної ради № 11/34-2018 від 28 вересня 2018 року про створення КП «ШБТІ» Шепетівської районної ради Хмельницької області; наказом №1-к від 03 жовтня 2018 року про вступ на посаду ОСОБА_1 ; контрактом з керівником КП «ШБТІ» Шепетівської районної ради Хмельницької області від 01 жовтня 2018 року; додатковими договорами про внесення змін до контракту з керівником КП «ШБТІ» Шепетівської районної ради Хмельницької області від 23 червня 2020 року; витягом із Статуту КП «ШБТІ» Шепетівської районної ради Хмельницької області.
Отже, ОСОБА_1 повинен був подати декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2021 рік - до 31 січня 2024 року включно, за 2022 рік - до 31 січня 2024 року включно, а за 2023 рік - до 31 березня 2024 року включно, однак без поважних причин подав такі декларації з порушенням встановленого строку.
Таким чином, в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Правопорушення були виявлені Національним агентством з питань запобігання корупції 22 жовтня 2024 року, відтак строк накладення адміністративного стягнення, передбачений ст.38 КУпАП, не сплив.
Враховуючи характер вчинених правопорушень, особу правопорушника, визнання ним своєї вини, його майновий стан, вважаю за необхідне обрати йому адміністративне стягнення у виді штрафу.
Керуючись ст.ст.33, 40-1, 172-6, 283, 284 КУпАП, ст.4 Закону України «Про судовий збір», суддя
постановив:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та обрати йому адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень(Отримувач коштів: ГУК у Хмел.обл./Шепетів.мтг/21081100, Код отримувача (код ЄДРПОУ): 37971775, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача: UA 578999980313010106000022777, Код класифікації доходів бюджету: 21081100).
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок(ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код ЄДРПОУ): 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Згідно з ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 300-1, 300-2 КУпАП, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі сплати штрафу у строки, передбачені ст.307 КУпАП, платіжний документ необхідно подати до Шепетівського міськрайонного суду Хмельницької області.
Відповідно до ч. 1 ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці.
Постанова може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду через Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області протягом десяти днів з дня її винесення.
Головуючий