Справа № 541/3886/24
Номер провадження3/541/1401/2024
07 листопада 2024 року м. Миргород
Суддя Миргородського міськрайонного суду Полтавської області Морозовська О.А., розглянувши матеріали, які надійшли від Миргородського відділу державної виконавчої служби у Миргородському районі Полтавської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , непрацюючого, РНОКПП НОМЕР_1 ,
за ч. 3 ст. 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1 за місцем свого проживання: АДРЕСА_1 , повторно протягом року після відбуття адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт 18.06.2024 року, не вживає заходів щодо сплати аліментів на користь ОСОБА_2 на утримання доньки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , згідно виконавчого листа № 2/548/608/14 виданого 29.10.2014 року Хорольським районним судом Полтавської області, в розмірі не меншому, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, що гарантовано положеннями ст. 182 Сімейного кодексу України. Такі дії ОСОБА_1 призвели до виникнення заборгованості станом на 22.10.2024 в сумі 206480,22 грн, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання. Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч. 3 ст. 183-1 КУпАП.
Повідомлений належним чином та будучи своєчасно сповіщеним про місце і час розгляду справи (а.с. 26), ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, клопотання про відкладення розгляду справи від нього не надійшло.
Відповідно до ч. 2 ст. 268 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 183-1 КУпАП участь особи, що притягається до відповідальності, належним чином повідомленої та від якої не надійшло клопотання про відкладення розгляду, не є обов'язковою, тому суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності ОСОБА_1 .
Згідно зі ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Приписами ст. 252 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до ч. 1 ст. 183-1 КУпАП несплата аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім'ї, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання, - тягне за собою виконання суспільно корисних робіт на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин.
Згідно з ч. 3 ст. 183-1 КУпАП повторне протягом року вчинення правопорушення, передбаченого частинами першою або другою цієї статті тягне за собою виконання суспільно корисних робіт на строк від двохсот сорока до трьохсот шістдесяти годин.
Хорольським районним судом Полтавської області видано 29.10.2014 року виконавчий лист по справі № 548/1696/14-ц, провадження № 2/548/608/14 про стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 аліментів на утримання доньки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у розмірі 1/4 частини всіх видів його доходів, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, починаючи з дня подачі заяви, тобто 16 жовтня 2014 року і до досягнення дитиною повноліття (а.с. 3).
14.02.2015 року постановою старшого державного виконавця відділу державної виконавчої служби Миргородського міськрайонного управління юстиції Горбань Л.А. відкрито виконавче провадження з виконання виконавчого листа № 2/548/608/14, виданого 29.10.2014 року Хорольським районним судом Полтавської області (а.с. 4).
З розрахунку заборгованості зі сплати аліментів від 22.10.2024 року (а. с. 2) вбачається, що за період з листопада 2018 року по жовтень 2024 року у ОСОБА_1 виникла заборгованість зі сплати аліментів станом на 22.10.2024 року в сумі 206480,22 грн, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання станом на 22.10.2024 року.
Постановою Миргородського міськрайонного суду Полтавської області від 16 квітня 2024 року у справі № 541/1136/24 ОСОБА_1 вже притягувався до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст 183-1 КУпАП, отже, ОСОБА_1 повторно протягом року вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 183-1 КУпАП
За наведених вище обставин вина ОСОБА_1 у вчиненому адміністративному правопорушенні підтверджується сукупністю досліджених у судовому засіданні доказів, зокрема даними, які містяться у протоколі про адміністративне правопорушення № 15 від 22.10.2024 року (а. с. 1), розрахунку заборгованості по аліментах станом на 22.10.2024 (а.с. 2), копією виконавчого листа справа № 548/1696/14-ц, провадження № 2/548/608/14, виданого 29.10.2014 року Хорольським районним судом Полтавської області (а. с. 3), копією матеріалів виконавчого провадження № 46500974 (а. с. 4- 11) та матеріалами справи в їх сукупності.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 183-1 КУпАП, вина останнього доведена в судовому засіданні, а отже він повинен нести відповідальність передбачену законом.
При вирішенні питання про накладення адміністративного стягнення згідно з вимогами ч. 2 ст. 33 КУпАП суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Обставиною, що пом'якшують та обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, згідно зі ст.ст. 34-35 КУпАП судом не встановлено.
Враховуючи викладене, суд вважає, що ОСОБА_1 підлягає притягненню до адміністративної відповідальності у виді суспільно корисних робіт.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП у разі винесення суддею постанови про накладення адміністративного стягнення, особою на яку накладено таке стягнення сплачується судовий збір. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом. В зв'язку з вищенаведеним підлягає стягненню з правопорушника ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 0,2 % розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, що становить на день розгляду справи 605 гривень 60 копійок.
Керуючись ст.ст. 40-1, 183-1, 221, 268, 291, 294 КУпАП, -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення за ч. 3 ст. 183-1 КУпАП та піддати адміністративному стягненню у виді виконання суспільно корисних робіт на строк двохсот сорока годин.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 605 гривень 60 копійок судового збору на рахунок отримувача: UA 9089 9998 0313 1112 5600 0026 001, отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Полтавського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Миргородський міськрайонний суд Полтавської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на оскарження.
Суддя Миргородського
міськрайонного суду О. А. Морозовська