Справа № 674/1747/24
Провадження № 3/674/657/24
іменем України
07 листопада 2024 року м. Дунаївці
Суддя Дунаєвецького районного суду Хмельницької області Сосна О.М. розглянувши матеріали батальйону патрульної поліції з обслуговування Кам'янець-Подільського району Управління патрульної поліції в Хмельницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, мешканця АДРЕСА_1 ,
за ч.5 ст.126 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №158227 ОСОБА_1 24.10.2024 о 23 год. 00 хв. в м. Дунаївці по вул. Шевченка, 9 водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом BMW 325 д.н.з. НОМЕР_1 будучи позбавленим права керування, вчинив дане правопорушення повторно протягом року, чим порушив п.2.1а ПДР України та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.5 ст.126 КУпАП.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, суд приходить до висновку про необхідність повернення протоколу для доопрацювання з таких підстав.
Згідно зі ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до ч.1 ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, а також іншими документами.
У протоколі зазначено місце проживання ОСОБА_1 «АДРЕСА_1 ». Однак жодного документу, який би підтверджував місце проживання ОСОБА_1 поліцейським до матеріалів справи не додано.
Відсутність достовірних відомостей про місце проживання (перебування) порушника, без належного повідомлення його про дату, час і місце розгляду справи, всебічне та повне з'ясування обставин справи, вирішення її в точній відповідності з законом є неможливим та позбавляє суд можливості забезпечити право особи, що притягається до адміністративної відповідальності на участь у розгляді справи у передбачені законом строки.
Також до протоколу не долучено документу на підставі якого встановлено особу порушника, а саме паспорт громадянина України № НОМЕР_2 , про що зазначено у протоколі.
За змістом п.9 ч.1 ст.31 Закону України «Про Національну поліцію» поліція може застосовувати превентивні заходи, зокрема, застосування технічних приладів і технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису, засобів фото - і кінозйомки, відеозапису.
У протоколі про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №158227 зазначено, що до протоколу додаються: відео з портативного відеореєстратора 476044, 476349.
Долучений згідно внутрішнього опису до матеріалів справи про адміністративне правопорушення конверт з диском, на зовнішній поверхні якого відсутні будь-які підписи відповідальних осіб, диск не опечатаний, відсутні записи того, що такий диск стосується адміністративного протоколу, який направлено на розгляд.
За змістом ст.ст.279, 280 КУпАП справа про адміністративне правопорушення має розглядатися суддею у межах тих обставин, які зазначені у протоколі про таке порушення, при цьому, суд зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до п.2 ст.278 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення повинен вирішити, у тому числі й питання про те, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, а в разі неправильного його складення повернути матеріали справи органу, який його склав, для належного оформлення (доопрацювання).
За таких обставин, адміністративні матеріали підлягають поверненню разом з доданими до нього матеріалами до батальйону патрульної поліції з обслуговування Кам'янець-Подільського району Управління патрульної поліції в Хмельницькій області для доопрацювання (належного оформлення).
Керуючись ст.ст.254, 256, 268, 278, 283 КУпАП,
Матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.5 ст.126 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути до батальйону патрульної поліції з обслуговування Кам'янець-Подільського району Управління патрульної поліції в Хмельницькій області для доопрацювання (належного оформлення).
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О.М.Сосна