Справа № 278/5889/24
Номер провадження 3/278/3386/24
Іменем України
08 листопада 2024 року м. Житомир
Суддя Житомирського районного суду Житомирської області Мокрецький В.І., розглянувши матеріали, які надійшли з відділу поліції №1 Житомирського районного управління поліції ГУНП в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 173 КУпАП,
встановив:
У моєму проваджені перебувають справи №278/5279/24 та №278/5889/24 про вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ст. 173 КУпАП.
За приписами ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання про те, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
За приписами ч. 1 ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначається, зокрема, відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Відповідно до адміністративного протоколу серії ВАВ №036758 до адміністративної відповідальності за ст. 173 КУпАП притягується ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт серія НОМЕР_1 , виданий 04.08.2011.
Разом з цим, згідно з адміністративним протоколом серії ВАД №088795 до адміністративної відповідальності за ст. 173 КУпАП притягується ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт серія НОМЕР_2 , виданий 04.08.2011.
Водночас адреса проживання порушника в обох протоколах вказана однакова, а саме АДРЕСА_1 .
Правопорушник у судове засідання не з'явився, а тому суд позбавлений можливості встановити яка саме особа притягується до адміністративної відповідальності.
За приписами ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Окрім того, згідно з ч. 2 ст. 277 КУпАП справи про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 173 КУпАП розглядаються протягом доби.
Постановою від 07.10.2024 матеріали були повернути до відділу поліції №1 Житомирського РУП для доопрацювання, а саме для приводу порушника, однак вказані матеріали були повернути до суду без виконання згаданої вище постанови.
Тобто, під час повторного надходження адміністративних матеріалів до суду ОСОБА_1 доставлено не було, а також матеріали справи не містять доказів його сповіщення про дату слухання справи.
Будь-яким іншим чином повідомити останнього про час та місце розгляду справи, щоб виконати вимоги ст. 277 КУпАП, суд можливості не має.
Відповідно до роз'яснень Пленуму ВССУ з розгляду цивільних і кримінальних справ, наданих у Постанові від 17.10.2014 №11, строки, встановлені Кодексом України про адміністративні правопорушення, є обов'язковими для судів та учасників судових процесів, оскільки визначають тривалість кожної стадії процесу або час, протягом якого має бути вчинено процесуальну дію.
Оскільки згадані адмінматеріали мають бути розглянуті протягом доби за обов'язкової участі порушника, як того вимагає ч. 2 ст. 268 КУпАП, а докази повідомлення ОСОБА_1 про дату судового засідання у матеріалах відсутні, то суд позбавлений можливості застосувати до нього привід, як до особи, яка ухиляються від явки до суду.
Враховуючи вищевикладене, суд позбавлений можливості всебічно, повно та об'єктивно розглянути справу про адміністративне правопорушення, встановити особу, яка притягується до адміністративної відповідальності та прийняти законне рішення по справі, а тому дані матеріали необхідно повернути до відділу поліції №1 Житомирського районного управління поліції ГУНП в Житомирській області для доопрацювання.
Керуючись ст.ст. 277, 278, 283 КУпАП, суд,
постановив :
Повернути адміністративні матеріали відносно ОСОБА_1 за ст. 173 КУпАП до відділу поліції №1 Житомирського районного управління поліції ГУНП в Житомирській області на доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: