Постанова від 31.10.2024 по справі 161/15582/24

Справа № 161/15582/24

Провадження № 3/161/5268/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м.Луцьк 31 жовтня 2024 року

Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі:

головуючого судді Ковтуненка В.В.,

за участі секретаря судового засідання Камінського Ю.В.,

порушника ОСОБА_1 ,

свідка ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Луцьк справу № 161/15582/24 за адміністративними матеріалами, які надійшли від УПП у Волинській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , громадянина України, місце роботи невідоме, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

16.08.2024 року на адресу суду з УПП у Волинській області надійшли матеріали про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП визнав повністю та щиро розкаялася.

Свідок ОСОБА_2 в судовому засіданні підтримала раніше надані письмові пояснення.

Заслухавши пояснення порушника, свідка, дослідивши письмові матеріали справи, суд приходить до висновку про визнання ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП та про звільнення його від адміністративної відповідальності, передбаченої ст. 124 КУпАП і обмеження усним зауваженням, та закриття провадження у справі з наступних підстав.

Відповідно до п. 10.2 Правил дорожнього руху України, затверджених Постановою КМУ № 1306 від 10 жовтня 2001 р. виїжджаючи на дорогу з житлової зони, дворів, місць стоянки, автозаправних станцій та інших прилеглих територій, водій повинен перед проїзною частиною чи тротуаром дати дорогу пішоходам і транспортним засобам, що рухаються по ній, а з'їжджаючи з дороги - велосипедистам і пішоходам, напрямок руху яких він перетинає.

Відповідно до статті 124 КУпАП порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна, - тягне за собою накладення штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.

Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Судом при розгляді справи встановлено та підтверджується письмовими матеріалами справи, що 12 серпня 2024 року, близько 11.05 годин, ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом «Фольксваген», державний номерний знак НОМЕР_1 , в місті Луцьк, по проспекту Грушевського, 2, при виїзді з паркомісця не дав дорогу транспортному засобу «Мазда», державний номерний знак НОМЕР_2 , та здійснив з ним зіткнення.

Своїми умисними протиправними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене статтею 124 КУпАП.

Відповідно до статті 22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.

При цьому, суд приймає до уваги щире каяття ОСОБА_1 , малозначність вчиненого правопорушення, та вважає за доцільне звільнити його від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням

Керуючись п. 10.2 Правил дорожнього руху України, ст. 22, 124 КУпАП, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, місце його роботи, посаду, ступінь його вини, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , громадянина України, місце роботи невідоме, ІПН невідомий, визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП та звільнити його від адміністративної відповідальності, обмежитись усним зауваженням.

Провадження у справі про вчинення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканцем АДРЕСА_1 , громадянином України, місце роботи невідоме, ІПН невідомий, адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП - закрити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Волинського апеляційного суду.

Скаргу на постанову про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя В.В. Ковтуненко

Попередній документ
122901949
Наступний документ
122901951
Інформація про рішення:
№ рішення: 122901950
№ справи: 161/15582/24
Дата рішення: 31.10.2024
Дата публікації: 11.11.2024
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Луцький міськрайонний суд Волинської області
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення на транспорті, в галузі шляхового господарства і зв’язку; Порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (31.10.2024)
Дата надходження: 16.08.2024
Предмет позову: Порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна
Розклад засідань:
19.09.2024 14:00 Луцький міськрайонний суд Волинської області
31.10.2024 10:00 Луцький міськрайонний суд Волинської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
КОВТУНЕНКО ВІТАЛІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
суддя-доповідач:
КОВТУНЕНКО ВІТАЛІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
особа, яка притягається до адмін. відповідальності:
Єфімчук Віктор Сергійович