Справа № 127/30617/24
Провадження № 3/127/7447/24
05 листопада 2024 року місто Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Гайду Г.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, суд
ОСОБА_1 12.09.2024 о 13:12 год. в м. Вінниці на вул. Стрілецька (Червоноармійська), 16, керуючи транспортним засобом Volkswagen Transporter, державний номерний знак НОМЕР_1 , на перехресті вул. Стрілецької та вул. Винниченка під час об'їзду транспортного засобу Ford Fiesta, державний номерний знак НОМЕР_2 , яким керувала ОСОБА_2 , не врахував дорожньої обстановки, недотримався безпечного бокового інтервалу, що призвело до зіткнення двох транспортних засобів.
Внаслідок ДТП транспортні засоби отримали механічні пошкодження. Таким чином, ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.3 Правил дорожнього руху, а саме стежити за дорожньою обстановкою, реагувати на її зміну, стежити за правильністю розміщення та кріплення вантажу, технічним станом транспортного засобу і не відволікатися від керування цим засобом у дорозі та п.13.3 Правил дорожнього руху, а саме порушення правил зустрічного роз'їзду,
за що передбачена відповідальність за ст. 124 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП не визнав, зазначив, що дорожньо-транспортна пригода сталася, у зв'язку з тим, що ОСОБА_2 неправильно увімкнула покажчик повороту, як наслідок, ОСОБА_2 в'їхала у його автомобіль та спричинила дорожньо-транспортну пригоду.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення ОСОБА_1 , суд приходить до наступного висновку.
Так, відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчинені, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст. 124 КУпАП порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна є підставою для притягнення до адміністративної відповідальності.
Наведена норма КУпАП є бланкетною, тобто відсилає до конкретних правил дорожнього руху, порушення вимог яких має бути у причинному зв'язку з їх наслідками.
Пунктом 2.3 Правил дорожнього руху передбачено, що для забезпечення безпеки дорожнього руху водій зобов'язаний бути уважним, стежити за дорожньою обстановкою, відповідно реагувати на її зміну, стежити за правильністю розміщення та кріплення вантажу, технічним станом транспортного засобу і не відволікатися від керування цим засобом у дорозі.
Пунктом 13.3 Правил дорожнього руху передбачено, що під час обгону, випередження, об'їзду перешкоди чи зустрічного роз'їзду необхідно дотримувати безпечного інтервалу, щоб не створювати небезпеки для дорожнього руху.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 127838 від 12.09.2024 слідує, що ОСОБА_1 12.09.2024 о 13:12 год. в м. Вінниці на вул. Стрілецька (Червоноармійська), 16, керуючи транспортним засобом Volkswagen Transporter, державний номерний знак НОМЕР_1 , на перехресті вул. Стрілецької та вул. Винниченка під час об'їзду транспортного засобу Ford Fiesta, державний номерний знак НОМЕР_2 , яким керувала ОСОБА_2 , не врахував дорожньої обстановки, недотримався безпечного бокового інтервалу, що призвело до зіткнення двох транспортних засобів.
Вказані обставини у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, крім вищевказаного протоколу, підтверджуються схемою місця ДТП, яка була складена 12.09.2024, та у якій графічно зображено ділянку дороги, де сталося зіткнення, з даною схемою було ознайомлено ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про що свідчать їхні підписи.
Також, до суду надійшли письмові пояснення ОСОБА_2 , у яких вона зазначає, що дійсно сталася дорожньо-транспортна пригода, у якій вона дотримуючись правил дорожнього руху здійснювала маневр повороту ліворуч, однак, ОСОБА_1 порушуючи правила дорожнього руху, здійснюючи обгін її автомобіля спричинив дорожнього-транспортну пригоду, унаслідок чого транспортний засіб, яким керувала ОСОБА_2 зазнав механічних ушкоджень з матеріальними наслідками. ОСОБА_2 просить визнати ОСОБА_1 виним та притягнути його до адміністративної відповідальності.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, цілком доведена та підтверджена відповідними належними доказами, які узгоджуються між собою та жодним чином не спростовані, а також письмовими поясненнями ОСОБА_2 .
Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень правопорушником.
Суд приходить до переконання, що з метою попередження вчинення ОСОБА_1 аналогічних правопорушень у майбутньому до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі, передбаченому санкцією ст. 124 КУпАП.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір.
Враховуючи викладене та керуючись ст. ст. 40-1, 124, 283, 284, 307, 308 КУпАП, суд
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 605,60 гривень.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 та ч. 2 ст. 308 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. При здійснення примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Строк пред'явлення до виконання 3 місяці.
Суддя: