Постанова від 08.11.2024 по справі 138/3272/24

Справа № 138/3272/24

Провадження №:3/138/1255/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 листопада 2024 року м. Могилів-Подільський

Суддя Могилів-Подільського міськрайонного суду Вінницької області Савкова І.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Вінницької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони південного регіону про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, заступника начальника житлово-експлуатаційної служби відділу тилового забезпечення військової частини НОМЕР_1 , ном.тел. НОМЕР_2 ,-

за ч. 2 ст.172-15 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , в умовах особливого періоду, недбало поставився до військової служби, а саме не здійснював належний контроль за житловим фондом-вфійськовим містечком №23 за адресою (дані не підлягають розголошенню з метою запобігання зовнішній та внутрішній загрозі безпеки України) на протязі 2024 року, не забезпечив належну експлуатацію території військового містечка № НОМЕР_3 , чим допустив можливість начальнику хлібопекарні відділення матеріального забезпечення військової частини НОМЕР_1 штаб-сержанту ОСОБА_2 незаконно використовувати споруди та інше військове майно (територію військового містечка) для виконання завдань, не пов'язаних з військовою службою, в особистих інтересах, а саме здійснити вирощування (розведення) свійських тварин на території житлового фонду-військового містечка № НОМЕР_3 , тобто здійснити вид сільської господарської діяльності, який не передбачений відповідно до свідоцтва про реєстрацію військової частини як суб'єкта господарської діяльності виданого Адміністрацією ДПС України від 07.07.2022 №143-22 військовій частині НОМЕР_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ).

ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, хоча був належним чином повідомлений про день, час та місце проведення судового засідання, що підтверджується довідкою про виклик в матеріалах справи. Клопотань про відкладення не надходило.

Вина останнього у вказаному вище правопорушенні доведена матеріалами справи, зокрема, змістом протоколу про адміністративне правопорушення №76 від 05.11.2024, в якому зазначено обставини правопорушення; копією свідоцтва про право власності №656 на нежитловий об'єкт нерухомого майна; копією свідоцтва про реєстрацію військової частини як суб'єкта господарської діяльності №143-22 від 07.07.2022; копією з наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 №260-ос від 27.07.2020 про особовий склад; копією медичної характеристики; копією службової характеристики; копією посадової інструкції заступника начальника відділу - начальника житлово-експлуатаційної служби відділу тилового забезпечення №1 від 13.08.2021; протоколом огляду місця події від 11.10.2024; протоколом про хід та результати проведення негласної слідчої (розшукової) дії-спостереження за місцем за кримінальним провадженням №42024022420000124; постановою про закриття кримінального провадження від 05.11.2024.

Дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що ОСОБА_1 необхідно визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-15 КУпАП,а саме: недбале ставлення військової службової особи до військової служби, вчинене в умовах особливого періоду.

При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу відносно якої складено протокол, ступінь вини, обставин, що обтяжують та пом'якшують відповідальність не встановлено, та вважає, що достатнім та необхідним для виховання ОСОБА_1 , а також запобігання вчиненню нових правопорушеньбуде стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі.

Згідно з п. 12 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», військовослужбовці, військовозобов'язані та резервісти, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, у справах, пов'язаних з виконанням військового обов'язку, а також під час виконання службових обов'язків, звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях.

Враховуючи те, щоОСОБА_1 є військовослужбовцем, його необхідно звільнити від сплати судового збору на підставі п. 12 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір».

Керуючись ст.27, ст.40-1, ч.2 ст.172-15, 283, п.1 ч.1 ст.284 КУпАП, п. 12 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір»,-

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-15 КУпАП, накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) гривень в дохід держави (стягувач - військова частина НОМЕР_1 Державної прикордонної служби України, код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ).

Звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору на підставі п.12 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір».

Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду через Могилів-Подільський міськрайонний суд протягом 10 днів з дня її винесення.

Суддя І.М.Савкова

Попередній документ
122899872
Наступний документ
122899874
Інформація про рішення:
№ рішення: 122899873
№ справи: 138/3272/24
Дата рішення: 08.11.2024
Дата публікації: 11.11.2024
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Могилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Військові адміністративні правопорушення; Перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Виконання рішення (19.11.2024)
Дата надходження: 08.11.2024
Предмет позову: допущення можливості використання сторонньою особою військового майна у власних інтересах
Розклад засідань:
08.11.2024 11:55 Могилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області
Учасники справи:
головуючий суддя:
САВКОВА ІННА МИКОЛАЇВНА
суддя-доповідач:
САВКОВА ІННА МИКОЛАЇВНА
правопорушник:
Никифорук Дмитро Євгенійович