Справа № 352/2794/24
Провадження № 3/352/1301/24
"06" листопада 2024 р.м. Івано-Франківськ
Суддя Тисменицького районного суду Івано-Франківської області Кузьменко С.В., розглянувши матеріали, що надійшли з відділення поліції №1 (місто Тисмениця) Івано-Франківського районного управління поліції ГУНП в Івано-Франківській області про притягнення
ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає та зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1
до адміністративної відповідальності за частиною першої статті 156 кодексу України про адміністративні правопорушення ( далі - КУпАП),
1.Зміст протоколу про адміністративне правопорушення:
Старшим інспектором ЮП Івано-Франківського РУП ГУНП Долинською Л.В. 15 жовтня 2024 року складено протокол про адміністративне правопорушення за наступних обставин:
В період із 2022 року по 29 серпня 2024 року в АДРЕСА_2 в магазині -кафе, ФОП ОСОБА_1 здійснював реалізацію алкогольних напоїв без марок акцизного податку встановленого зразка, з однаковими марками акцизного податку, серії та номера, яких дублювалися у фіктивних чеках РРО.
Згідно протоколу про адміністративні правопорушення дії ОСОБА_1 кваліфіковано за частиною першою статті 156 кодексу України про адміністративні правопорушення.
2.Рух провадження
24 жовтня 2024 року протокол про адміністративне правопорушення із доданими матеріалами надійшов до Тисменицького районного суду Івано-Франківської області для розгляду по суті на 06 листопада 2024 року.
3.Докази, досліджені під час судового розгляду:
3.1 Пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності -
ОСОБА_1 підтвердив фактичні обставини, викладені в протоколі, пояснив, що дійсно такі факти могли мати місце. Зазначив, що таке могло відбутись через його неуважність.
3.2 Письмові докази:
Протокол про адміністративне правопорушення №2347:
Згідно із текстом протоколу, в період із 2022 року по 29 серпня 2024 року в АДРЕСА_2 в магазині -кафе, ФОП ОСОБА_1 здійснював реалізацію алкогольних напоїв без марок акцизного податку встановленого зразка, з однаковими марками акцизного податку, серії та номера, яких дублювалися у фіктивних чеках РРО.
Свідків та потерпілих нема, матеріальної шкоди правопорушенням не завдано.
Копія акту (довідки) фактичної перевірки №1021/09-19-09-01/2970808936 від 12 вересня 2024 року
Згідно із текстом акту в результаті перевірки встановлено реалізацію алкогольних напоїв без марок акцизного податку встановленого зразка, а саме: за даними обліку даних РРО ДПС України в магазині-кафе реалізовано алкогольні напої з однаковими марками акцизного податку номери та серії яких дублюються у фіскальних чеках РРО.
Копія реалізації алкогольних напоїв з однаковими марками акцизного податку (додаток 1)
Згідно із текстом додатку ОСОБА_1 в магазині-кафе здійснював продаж алкогольних напоїв з 23 вересня 2022 року по 29 серпня 2024 року з однаковими марками акцизного податку, в тому числі 09 серпня 2024 року номер акцизної марки співпадає із номером акцизної марки від продажу 04 серпня 2024 року.
Копія паспорта ОСОБА_1
4.Опис обставин, установлених під час розгляду справи та висновки суду
У відповідності до вимог статті 252 кодексу України про адміністративні правопорушення суддя оцінює докази у справі за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
При цьому суддя вважає, що на особу, що притягається до адміністративної відповідальності, розповсюджуються такі ж гарантії, як і на осіб, що притягаються до кримінальної відповідальності, зокрема норми частин третьої статті 62 Конституції України та частини четвертої статті 17 Кримінального процесуального кодексу України, відповідно до яких усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Частиною першою статті 251 кодексу України про адміністративні правопорушення обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів по адміністративні правопорушення, в даному випадку на посадових осіб з Головного управління державної податкової служби в Івано-Франківській області.
За результатами дослідження доказів у справі у відповідності до вимог статті 252 кодексу України про адміністративні правопорушення, у суду відсутні будь-які сумніви щодо вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статтею 156 кодексу України про адміністративні правопорушення.
щодо реалізації алкогольних напоїв без марок акцизного податку
Так, в ході розгляду справи встановлено, що в період із 2022 року по 29 серпня 2024 року в АДРЕСА_2 в магазині -кафе, ФОП ОСОБА_1 здійснював реалізацію алкогольних напоїв без марок акцизного податку встановленого зразка, з однаковими марками акцизного податку, серії та номера, яких дублювалися у фіктивних чеках РРО.
Факт реалізації алкогольних напоїв без марок акцизного податку підтверджується в своїй сукупності дослідженими доказами, а саме копією акту про результати фактичної перевірки від 12 вересня 2024 року, додатком до нього із зазначенням, в тому числі продажу алкогольного напою 09 серпня 2024 року із акцизною маркою, що дублюється із продажею 04 серпня 2024 року, поясненнями ОСОБА_1 , а також протоколом про адміністративне правопорушення, складеним відповідною посадовою особою, уповноваженою на складення протоколів про адміністративне правопорушення за частиною першою статті 156 кодексу України про адміністративне правопорушення.
висновки суду щодо кваліфікації дій ОСОБА_1
Частина перша стаття 156 КУпАП передбачає відповідальність за роздрібну або оптову торгівлю алкогольними напоями чи тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, без марок акцизного податку чи з підробленими марками цього податку.
Суб'єктом адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 156 КУпАП може бути лише суб'єкт господарювання.
Таким чином, враховуючи порушення ОСОБА_1 цих вимог законодавства, в його діях вбачаються ознаки правопорушення, передбаченого частиною першою статті 156 кодексу України про адміністративні правопорушення, оскільки він порушив порядок реалізації алкогольних напоїв без марок акцизного податку встановленого зразка, з однаковими марками акцизного податку.
щодо виду та розміру адміністративного стягнення
Санкцією частини першої статті 156 кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено такий вид адміністративного покарання як штраф від двохсот до шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі та виручки, одержаної від продажу предметів торгівлі.
Враховуючи, що ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності вперше, за один епізод адміністративного правопорушення, обставини, що обтяжують відповідальність відсутні, суддя вважає, що достатнім для досягнення мети адміністративного стягнення та завданням кодексу України про адміністративні правопорушення буде призначення адміністративного стягнення в мінімальному розмірі, передбаченому санкцією статті, а саме двохсот неоподатковуваних мінімумах доходів громадян.
Враховуючи, що Суд розглядає справу в межах складеного протоколу, до протоколу не долучені товари та/або виручка, одержана від продажу, а також в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначена сума виручки, одержана від продажу, Суд не вирішує питання щодо їх конфіскації
5.Щодо судового збору
Відповідно до статті 40-1 кодексу України про адміністративні правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Пунктом 5 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2024 рік» установлено з 1 січня 2024 року прожитковий мінімум для працездатних осіб в розмірі 3028 гривень.
Таким чином, розмір судового збору станом на час розгляду справи становить 3028х0.2=605 гривень 60 копійок.
В зв'язку із викладеним, керуючись статтями 252, 283-285,294 кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 156 кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 (три тисячі чотириста) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає та зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , судовий збір в дохід державного бюджету в розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 (шістдесят) копійок (стягувач - ДСА України на рахунок: отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача 820019, рахунок отримувача UА908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106).
Відповідно до частини першої статті 307 кодексу України про адміністративні правопорушення штраф має бути сплачений не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Згідно частини другої статті 308 кодексу України про адміністративні правопорушення у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду через Тисменицький районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Сергій КУЗЬМЕНКО