справа № 208/9820/24
провадження № 3/208/3065/24
29 жовтня 2024 р. м. Кам'янське
Суддя Заводського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області Гречана В.Г., розглянувши матеріали адміністративних справ про адміністративні правопорушення відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянrf
України, не працюючо], проживаючої та зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт громадянки України серії НОМЕР_1 , виданий 01.03.2004 р. Заводським РВ, раніше до адміністративної відповідальності не притягалась,
за скоєння адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.184
КУпАП, протоколи про адміністративне правопорушення серії ВАД №179058 від 16.09.2024 року та серії ВАД №641321 від 01.10.2024 року, -
встановив:
В провадження Заводського районного суду м. Дніпродзержинська надійшли адміністративні матеріали відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за скоєння адміністративних правопорушень, передбачених:
- ч.1 ст.184 КУпАП справа №208/9820/24 провадження №3/208/3065/24, протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД №179058 від 16.09.2024 р.;
- ч.1 ст.184 КУпАП, справа №208/11184/24 провадження №3/208/3376/24, протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД №641321 від 01.10.2024 р.
Згідно протоколів про адміністративне правопорушення: 10.09.2024 року гр. ОСОБА_2 знаходилась за місцем мешкання, ухилилась від виконання батьківських обов'язків відносно своєї підопічної н/л ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , що виразилось у тому що остання перебувала у комендантську годину на вулиці, чим порушила ЗУ "Про охорону дитинства". Окрім цього 30.09.2024 р. гр. ОСОБА_4 , знаходилась за місцем мешкання, ухилилась від виконання батьківських обов'язків відносно своєї підопічної н/л ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , що виразилось у тому що остання залишила місце мешкання та бродяжничила по місту Кам'янське та вживала слабоалкогольні напої, чим порушила чинне законодавство. Вказаними діями ОСОБА_1 вчинила адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст.184 КУпАП.
Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП якщо особа, яка вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Кодекс України про адміністративні правопорушення фактично не передбачає процесуальних норм, які регламентують порядок розгляду суддею справ про адміністративні правопорушення і не містить спеціальних норм, що передбачають порядок об'єднання справ про адміністративне правопорушення, які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою).
17 липня 1997 року Україна ратифікувала Європейську Конвенцію про захист прав і основоположних свобод людини від 04 листопада 1950 року і Протоколи 1,2,4,7,11, чим визнала її дію в національній правовій системі, а також обов'язковість рішень Європейського суду з прав людини, які стосуються тлумачення та застосування норм Конвенції.
Статтею 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» зобов'язано суди застосовувати при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини як джерела права.
Згідно практики Європейського Суду з прав людини, деякі справи про адміністративні правопорушення, за своєю суттю мають кримінальний характер та повністю підпадають під гарантії ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (п.п. 21-22 рішення у справі Надточій проти України». П.33 рішення у справі «Гурепка проти України»).
Враховуючи наявність прогалин в праві стосовно процесуального врегулювання розгляду суддею справ про адміністративні правопорушення, зокрема, врегулювання порядку об'єднання справ в одне провадження, приходжу до висновку, що в даному випадку правомірним і доцільним буде застосування аналогії процесуального закону - за правилами, закріпленими в КПК України.
Відповідно до ч.1 ст.334 КПК України, матеріали кримінального провадження можуть об'єднуватися в одне провадження або виділятися в окреме провадження ухвалою суду, на розгляді якого вони перебувають, згідно з правилами, передбаченими ст.217 цього Кодексу.
Згідно ч.1 ст.217 КПК України у разі необхідності в одному провадженні можуть бути об'єднані матеріали досудових розслідувань щодо декількох осіб, підозрюваних у вчиненні одного кримінального правопорушення, або щодо однієї особи, підозрюваної у вчиненні кількох кримінальних правопорушень.
З огляду на те, що особа обвинувачується у вчиненні декілька правопорушень, суддя вважає необхідним об'єднання справ про адміністративне правопорушення відносно однієї і тієї ж особи, в одне провадження для спільного розгляду.
Керуючись ст. 36 КУпАП, ст.334 КПК України, -
постановив:
Об'єднати в одне провадження адміністративні справи відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за скоєння адміністративних правопорушень, передбачених:
- ч.1 ст.184 КУпАП, справа №208/9820/24 провадження №3/208/3065/24, протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД №179058 від 16.09.2024 р.;
- ч.1 ст.184 КУпАП, справа №208/11184/24 провадження №3/208/3376/24, протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД №641321 від 01.10.2024 р.
Присвоїти провадженням, єдиний номер справи 208/9820/24.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя В.Г. Гречана