Єдиний унікальний номер 719/733/24
Номер провадження 3/719/447/24
06 листопада 2024 року м. Новодністровськ
Суддя Новодністровського міського суду Чернівецької області Вербіцька М. В., розглянувши матеріали про адміністративне правопорушення, яке надійшло з Відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ІНФОРМАЦІЯ_2 , про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , військовослужбовець військової частини № НОМЕР_1 , стрілець,
за ознаками правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
На розгляд суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ЗхРУ №251001 від 12.02.2024 щодо ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 204-1 КУпАП, згідно з яким останній 12.02.2024 року о 23:00 був виявлений та затриманий прикордонним нарядом «Контрольний пост» у контрольованому прикордонному районі на відстані 15000 м до лінії державного кордону в адміністративних межах н.п. Новодністровськ, Дністровського району, Чернівецької області, вчинив спробу незаконного перетинання державного кордону з України в Республіку Молдова поза пунктами пропуску через державний кордон України, чим порушив вимоги ст.ст. 9, 12 Закону України «Про Державний кордон України».
Відповідно до ч. 2 ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно з ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
У ст. 278 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; чи витребувано необхідні додаткові матеріали; чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Як вбачається із матеріалів справи, зокрема, протоколу про адміністративне правопорушення №251001 від 12.02.2024, протоколу про адміністративне затримання від 12.02.2024, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , є військовим військової частини НОМЕР_1 .
У матеріалах відсутня інформація про звільнення ОСОБА_1 з військової служби.
При цьому, відповідно до ч. 1, 2 ст. 15 КУпАП військовослужбовці несуть відповідальність за адміністративні правопорушення за дисциплінарними статутами. За порушення правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, санітарних норм, правил полювання, рибальства та охорони рибних запасів, митних правил, вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією, вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування у разі винесення термінового заборонного припису, порушення тиші в громадських місцях, неправомірне використання державного майна, незаконне зберігання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації, невжиття заходів щодо окремої ухвали суду, ухилення від виконання законних вимог прокурора, порушення законодавства про державну таємницю, порушення порядку обліку, зберігання і використання документів та інших матеріальних носіїв інформації, що містять службову інформацію, зазначені особи несуть адміністративну відповідальність на загальних підставах. Інші, крім зазначених у частині першій цієї статті, особи, на яких поширюється дія дисциплінарних статутів або спеціальних положень про дисципліну, у випадках, прямо передбачених ними, несуть за вчинення адміністративних правопорушень дисциплінарну відповідальність, а в інших випадках - адміністративну відповідальність на загальних підставах.
Згідно з ч. 1 ст. 257 КУпАП протокол надсилається органу (посадовій особі), уповноваженому розглядати справу про адміністративне правопорушення.
Враховуючи вищенаведене, доходжу висновку про неможливість розгляду матеріалів про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч. 1 ст.204-1 КУпАП в суді та доцільність повернення таких матеріалів для доопрацювання з метою встановлення актуальної інформації щодо статусу ОСОБА_1 (перебування на військовій службі/звільнення з військової служби) і, як наслідок, подальшого визначення органу (посадової особи), уповноваженої розглядати справу про адміністративне правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст. 7, 15, 256, 257, 276, 278, 283 КУпАП, -
Матеріали про адміністративне правопорушення, що надійшли з Відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ІНФОРМАЦІЯ_2 , про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , за ч. 1 ст.204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути Відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ІНФОРМАЦІЯ_2 для доопрацювання та подальшого направлення за належністю.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: Мар'яна ВЕРБІЦЬКА