Справа №: 398/4244/24
провадження №: 3/398/1779/24
Іменем України
"07" листопада 2024 р. м. Олександрія
Cуддя Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області Стручкова Л.І., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП невідомий, за ч. 1 ст. 130 КУпАП
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ААД № 542209 від 12 серпня 2024 року, 12 серпня 2024 року о 12 год. 09 хв., в м. Олександрії Кіровоградської області, по вул. Григорія Сокальського, буд. 35, ОСОБА_1 , керував автомобілем «BMW 520», номерний знак НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан алкогольного сп'яніння проводився зі згоди водія в установленому законом порядку із застосуванням приладу «Драгер Алкотест 6810», результат алкотеста 0,97% проміле алкоголю в крові. Від керування автомобілем відстороненийшляхом передачі тверезому водію.Правопорушення вчинене повторно протягом року.
Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п.п. «а» п. 2.9 Правил дорожнього руху України.
Відповідальність за дане адміністративне правопорушення, передбачена ч. 2 ст. 130 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився. Від захисника ОСОБА_1 - адвоката Гулого А.В. надійшла заява про розгляд даної справи без участі особи, яка притягується до адміністративної відповідальності та його захисника, заперечив проти притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності ч. 2 ст. 130 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до п. п. «а» п. 2.9 Правил дорожнього руху України водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння.
Диспозицією частини 2 статті 130 КУпАП встановлено, що відповідальність за вказаною нормою закону настає у разі повторного протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частиною першою цієї статті.
Частина 1 статті 130 КУпАП передбачає відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
За змістом ст. 266 КУпАП особи, які керують транспортними засобами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного сп'яніння підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами та оглядові на стан алкогольного сп'яніння. Огляд водія на стан алкогольного сп'яніння проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
За приписами пункту 6 розділу 1 та пунктів 3, 4, 7, 10 розділу 2 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом МВС України від 09.11.2015 року №1452/735, огляд на стан сп'яніння проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі - спеціальні технічні засоби). Поліцейськими використовуються спеціальні технічні засоби, які мають, зокрема, сертифікат відповідності та свідоцтво про повірку робочого засобу вимірювальної техніки. Огляд на стан сп'яніння проводиться з дотриманням інструкції з експлуатації спеціального технічного засобу та фіксацією результатів на паперових та електронних носіях, якщо спеціальний технічний засіб має такі функції. Установлення стану алкогольного сп'яніння здійснюється на підставі огляду, який проводиться згідно з вимогами цієї Інструкції поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів, показники яких після проведення тесту мають цифровий показник більше 0,2 проміле алкоголю в крові. У випадку установлення стану сп'яніння результати огляду, проведенного поліцейським, зазначаються у протоколі про адміністративне правопорушення. Якщо технічними характеристиками спеціального технічного засобу передбачається роздрукування на папері його показників, ці результати долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 252 КУпАП орган (посадова особа), що розглядає справу про адміністративне правопорушення оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно з ст. 251 КУпАП доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Положеннями ч. 2 ст. 251 КУпАП передбачено, що обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255цього Кодексу.
Тобто, в даному випадку, обов'язок збирання доказів, покладено на поліцейського, який склав протоколи про адміністративні правопорушення.
При дослідженні відео, долучених до протоколу, з'ясовано, що на відео «Лихошерст» - зафіксована зупинка транспортного засобу, на відео «NOR_000000_000000_20240812100616_AA_N0003» (час з 10:06 год. по 10:21 год.), «NOR_000000_000000_20240812102116_AA_N0004» (час з 10:21 год. по 10:36 год.), «NOR_000000_000000_20240812103617_AA_N0005» (час з 10:36 год. по 10:50 год.)- зафіксовано складання протоколу відносно ОСОБА_1
З решти досліджених матеріалів з'ясовано, що водію ОСОБА_1 після зупинки транспортного засобу було запропоновано пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння в зв'язку з виявленням у нього відповідних ознак (а.с.3). Огляд на стан алкогольного сп'яніння був проведений працівниками поліції о 10:02 год. на місці зупинки з використанням спеціального технічного засобу - газоаналізатора "Drager "Alcotest 6820", результат позитивний 0,97% (а.с.2).
Як зазначалося вище, згфдно норм діючого КУпАП під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
Проте долучені до матеріалів справи відео не містять доказів дотримання вказаних вимог ст. 266 КУпАП. До протоколу про адміністративне правопорушення долучено відеозапис здійснений у часовий проміжок з 10:06 год. по 10:50 год., хочаогляд на стан сп'яніння було проведено о 10:02 год, що зафіксовано в роздруківці результатів газоаналізатора (а.с.2).
Враховуючи виклпдене, провадження у справі підлягає закриттю на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення в діях ОСОБА_1 .
Керуючись ч. 1 ст. 130, п. 1 ч. 1 ст. 247, ст. ст. 283 - 284 КУпАП, суддя,
Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 130 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги до Кропивницького апеляційного суду через Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області.
Постанова набирає чинності після закінчення строків подання апеляційної скарги або розгляду справи апеляційним судом, якщо постанову не скасовано.
Суддя Л.І. Стручкова