Ухвала від 07.11.2024 по справі 480/3022/21

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про продовження строку подання звіту про виконання рішення суду

07 листопада 2024 року Справа № 480/3022/21

Суддя Сумського окружного адміністративного суду Глазько С.М., розглянувши в приміщенні суду в м. Суми звіт Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про виконання судового рішення від 24.10.2024 та заяву ОСОБА_1 про накладення штрафу у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 09.06.2021 позовні вимоги ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії задоволено частково.

Визнано протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області щодо не здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_1 згідно з довідкою ІНФОРМАЦІЯ_1 від 09.02.2021 № 11/47372/366 про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019, що враховується для перерахунку пенсії з 01.04.2019.

Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області (вул. Пушкіна, 1, м. Суми, 40009, код ЄДРПОУ 21108013) здійснити з 01.04.2019 перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) на підставі оновленої довідки про розмір грошового забезпечення, виданої ІНФОРМАЦІЯ_2 від 09.02.2021 № 11/47372/366 з урахуванням раніше виплачених сум.

Стягнуто на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (вул. Пушкіна, 1, м. Суми, 40009, код ЄДРПОУ 21108013) суму судового збору в розмірі 454,40 грн.

У задоволенні інших вимог відмовлено.

22.07.2021 Сумським окружним адміністративним судом видано виконавчі листи по справі № 480/3022/21.

20.10.2022 позивачем було подано до суду заяву про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення, в якій просив зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області подати звіт про виконання рішення Сумського окружного адміністративного суду від 09.06.2021 по справі № 480/3022/21.

Ухвалою суду від 25.11.2022 встановлено судовий контроль за виконанням Головним управлінням Пенсійного фонду України в Сумській області рішення Сумського окружного адміністративного суду від 09.06.2021 у справі № 480/3022/21 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії та зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області протягом тридцяти днів з дня набрання даною ухвалою законної сили подати до Сумського окружного адміністративного суду звіт про виконання рішення Сумського окружного адміністративного суду від 09.06.2021 у справі № 480/3022/21.

28.12.2022 представник Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області через систему "Електронний суд" подав звіт від 26.12.2022 про виконання судового рішення від 09.06.2021 по справі № 480/3022/21.

Ухвалою суду від 16.01.2023 прийнято звіт Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про виконання рішення Сумського окружного адміністративного суду від 09.06.2021 по справі № 480/3022/21.

Постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 04.04.2023 ухвалу Сумського окружного адміністративного суду від 16.01.2023 по справі № 480/3022/21 скасовано, справу № 480/3022/21 направлено до Сумського окружного адміністративного суду для продовження розгляду.

22.05.2023 позивач подав заяву, у якій просив:

- накласти на керівника Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області - ОСОБА_2 штраф у відповідності до вимог статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України;

- витребувати з Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області письмові документи, які підтверджують виконання рішення Сумського окружного адміністративного суду від 09 червня 2021 року по справі № 480/3022/21 у повному обсязі;

- встановити Головному управлінню Пенсійного фонду України в Сумській області новий строк для подання звіту про виконання рішення Сумського окружного адміністративного суду від 09 червня 2021 року по справі № 480/3022/21 з наданням письмових доказів повного виконання даного судового рішення.

Ухвалою суду від 23.05.2023 встановлено Головному управлінню Пенсійного фонду України в Сумській області новий строк для подання звіту про виконання рішення Сумського окружного адміністративного суду від 09.06.2021 по справі № 480/3022/21 - протягом 60 днів з дня набрання законної сили ухвали суду.

02.10.2023 представник Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області через систему "Електронний суд" подав звіт від 24.07.2023 про виконання судового рішення від 09.06.2021 по справі № 480/3022/21.

09.10.2023 та 10.10.2023 позивач подав заяви, у яких просив розглянути заяву від 22.05.2023, та:

- накласти на керівника Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області - ОСОБА_2 штраф у відповідності до вимог статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України;

- витребувати з Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області письмові документи, які підтверджують виконання рішення Сумського окружного адміністративного суду від 09 червня 2021 року по справі № 480/3022/21 у повному обсязі;

- встановити Головному управлінню Пенсійного фонду України в Сумській області новий строк для подання звіту про виконання рішення Сумського окружного адміністративного суду від 09 червня 2021 року по справі № 480/3022/21 з наданням письмових доказів повного виконання даного судового рішення.

Ухвалою суду від 13.10.2023 визнано поданий Головним управлінням Пенсійного фонду України в Сумській області звіт від 24.07.2023 таким, що не підтверджує виконання рішення суду в частині виплати ОСОБА_1 суми перерахованої пенсії та встановлено Головному управлінню Пенсійного фонду України в Сумській області новий строк для подання звіту про виконання рішення Сумського окружного адміністративного суду від 09.06.2021 в частині зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України у Сумській області виплати ОСОБА_1 суми перерахованої пенсії (із урахуванням раніше виплачених сум) - протягом 90 днів з дня отримання даної ухвали.

У задоволенні заяв ОСОБА_1 про накладення на керівника Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області штрафу за невиконання рішення суду від 09.06.2021 по справі № 480/3022/21 було відмовлено.

11.01.2024 представник Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області через систему "Електронний суд" подав звіт від 08.01.2024 про виконання судового рішення від 09.06.2021 по справі № 480/3022/21.

Ухвалою суду від 17.01.2024 визнано поданий Головним управлінням Пенсійного фонду України в Сумській області звіт від 08.01.2024 таким, що не підтверджує виконання рішення суду в частині виплати ОСОБА_1 суми перерахованої пенсії та встановлено Головному управлінню Пенсійного фонду України в Сумській області новий строк для подання звіту про виконання рішення Сумського окружного адміністративного суду від 09.06.2021 по справі № 480/3022/21 в частині зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України у Сумській області виплати ОСОБА_1 суми перерахованої пенсії (із урахуванням раніше виплачених сум) - протягом 90 днів з дня отримання даної ухвали.

15.04.2024 представник Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області через систему "Електронний суд" подав звіт від 12.04.2024 про виконання судового рішення від 09.06.2021 по справі № 480/3022/21.

18.04.2024 позивач подав заяву, у якій просив відмовити Головному управлінню Пенсійного фонду України в Сумській області у прийнятті звіту від 12.04.2024 №1800-0902-7/18259 про виконання рішення суду, та:

- накласти на керівника Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області - ОСОБА_2 штраф у відповідності до вимог статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України;

- встановити Головному управлінню Пенсійного фонду України в Сумській області новий строк для подання звіту про виконання рішення Сумського окружного адміністративного суду від 09 червня 2021 року по справі № 480/3022/21 - протягом тридцяти днів з дня набрання ухвалою про відмову у прийнятті звіту законної сили, з наданням письмових доказів повного виконання даного судового рішення.

Ухвалою суду від 24.04.2024 визнано поданий Головним управлінням Пенсійного фонду України в Сумській області звіт від 12.04.2024 таким, що не підтверджує виконання рішення суду в частині виплати ОСОБА_1 суми перерахованої пенсії та встановлено Головному управлінню Пенсійного фонду України в Сумській області новий строк для подання звіту про виконання рішення Сумського окружного адміністративного суду від 09.06.2021 в частині зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України у Сумській області виплати ОСОБА_1 суми перерахованої пенсії (із урахуванням раніше виплачених сум) - протягом 90 днів з дня отримання даної ухвали.

У задоволенні заяви ОСОБА_1 про накладення на керівника Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області штрафу за невиконання рішення суду від 09.06.2021 по справі № 480/3022/21 було відмовлено.

24.07.2024 представник Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області через систему "Електронний суд" подав звіт від 19.07.2024 про виконання судового рішення від 09.06.2021 по справі № 480/3022/21.

25.07.2024 позивач подав заяву, у якій просив відмовити Головному управлінню Пенсійного фонду України в Сумській області у прийнятті звіту від 19.07.2024 №1800-0802-7/32214 про виконання рішення суду, та:

- накласти на керівника Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області - ОСОБА_2 штраф у відповідності до вимог статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України в мінімальному розмірі;

- встановити Головному управлінню Пенсійного фонду України в Сумській області новий строк для подання звіту про виконання рішення Сумського окружного адміністративного суду від 09 червня 2021 року по справі № 480/3022/21 - протягом тридцяти днів з дня набрання ухвалою про відмову у прийнятті звіту законної сили, з наданням письмових доказів повного виконання даного судового рішення

Ухвалою суду від 30.07.2024 визнано поданий Головним управлінням Пенсійного фонду України в Сумській області звіт від 19.07.2024 таким, що не підтверджує виконання рішення суду в частині виплати ОСОБА_1 суми перерахованої пенсії та встановлено Головному управлінню Пенсійного фонду України в Сумській області новий строк для подання звіту про виконання рішення Сумського окружного адміністративного суду від 09.06.2021 в частині зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України у Сумській області виплати ОСОБА_1 суми перерахованої пенсії (із урахуванням раніше виплачених сум) - протягом 90 днів з дня отримання даної ухвали.

29.10.2024 представник Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області через систему "Електронний суд" подав звіт від 24.10.2024 про виконання судового рішення від 09.06.2021 по справі № 480/3022/21.

29.10.2024 позивач подав заяву, у якій просить відмовити Головному управлінню Пенсійного фонду України в Сумській області у прийнятті звіту від 24.10.2024 №1800-0802-7/44398 про виконання рішення суду, та:

- накласти на керівника Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області - ОСОБА_2 штраф у відповідності до вимог статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України в мінімальному розмірі;

- встановити Головному управлінню Пенсійного фонду України в Сумській області новий строк для подання звіту про виконання рішення Сумського окружного адміністративного суду від 09 червня 2021 року по справі № 480/3022/21 - протягом тридцяти днів з дня набрання ухвалою про відмову у прийнятті звіту законної сили, з наданням письмових доказів повного виконання даного судового рішення.

Також позивач подав заяву, у якій просив:

- застосувати при розгляді заяви про вжиття заходів забезпечення виконання судового рішення від 09 червня 2021 року по справі №480/3022/21 вимоги статті 129-1 Конституції України, як норми прямої дії, щодо обов'язковості виконання судового рішення;

- вжити заходи забезпечення виконання судового рішення від 09 червня 2021 року по справі №480/3022/21, шляхом заборони Пенсійному фонду України вчиняти дії, а саме перераховувати кошти за бюджетною програмою "Погашення заборгованості з пенсійних виплат (щомісячного довічного грошового утримання) за рішеннями суду", визначеною Постановою Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2024 року № 1156 "Про затвердження бюджету Пенсійного фонду України на 2024 рік" в сумі 165725,33 грн до виконання судового рішення від 09 червня 2021 року по справі №480/3022/21, в частині виплати ОСОБА_1 перерахованих коштів за період з 01.04.2019 по 31.07.2021 у сумі 165725,33 грн.

Ухвалою суду у задоволенні заяви ОСОБА_1 про забезпечення виконання судового рішення по справі № 480/3022/21 було відмовлено.

Ухвалою суду від 31.10.2024 призначено до розгляду у судовому засіданні звіт Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про виконання судового рішення від 24.10.2024 та заяву ОСОБА_1 про накладення штрафу на 07.11.2024.

07.11.2024 сторони у судове засідання не з'явилися, про дату, час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином.

Позивач подав заяву про розгляд справи без його участі.

Суд, перевіривши матеріали справи, поданий звіт відповідача про виконання рішення суду та заяву позивача, зазначає наступне.

Статтею 129-1 Конституції України визначено, що судове рішення ухвалюється судом іменем України та є обов'язковим до виконання. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.

Відповідно до ст.ст. 14, 370 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.

Згідно частини 2 статті 13 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" від 02.06.2016 №1402-VІІІ судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України. Обов'язковість урахування (преюдиційність) судових рішень для інших судів визначається законом.

Невиконання судових рішень має наслідком юридичну відповідальність, установлену законом. Судові рішення не можуть бути переглянуті іншими органами чи особами поза межами судочинства, за винятком рішень про амністію та помилування (частина четверта та сьома статті 13 Закону України "Про судоустрій і статус суддів").

У поданому звіті Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області зазначає, що на виконання рішення Сумського окружного адміністративного суду у липні 2021 року здійснено перерахунок пенсії з 01.04.2019. Виплату перерахованого розміру пенсії у сумі 15423,98 грн розпочато починаючи з серпня 2021 року. Сума перерахованих коштів за період з 01.04.2019 по 31.07.2021 нарахована до виплати та становить 165725,33 грн.

Також представник відповідача зазначив, що постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.2023 № 631 затверджений бюджет Пенсійного фонду України на 2023 рік, який передбачає 360 млн. грн. на погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду, якими на органи Пенсійного фонду України покладені зобов'язання з нарахування (перерахунку) пенсійних та інших пов'язаних з ними виплат, що фінансуються з державного бюджету. Станом на дату подання звіту забезпечено виплату коштів згідно з рішеннями суду, що набрали законної сили по 19.11.2020 включно. Таким чином, нараховані кошти на виконання судового рішення від 09.06.2021 у справі № 480/3022/21, будуть виплачені за наявності бюджетних призначень Пенсійному фонду України на цю мету за рішеннями судів, що набрали законної сили у липні 2021 року.

Враховуючи викладене вище, зазначив, що рішення суду Головним управлінням Пенсійного фонду України в Сумській області виконано в межах покладених зобов'язань та наявних фінансових асигнувань.

Суд звертає увагу відповідача на те, що здійснення перерахунку та нарахування пенсії є лише передумовою її виплати, однак не свідчить про повне виконання рішення суду, оскільки рішенням суд зобов'язав не лише провести перерахунок, але й виплатити позивачеві суму перерахованої пенсії.

Отже, станом на дату розгляду звіту відповідача доказів того, що рішення суду було виконано в повному обсязі відповідачем не надано.

Твердження відповідача щодо того, що виплата суми проведеного перерахунку пенсії на виконання рішення суду буде здійснюватися за наявності відповідного фінансування не підтверджує виконання відповідачем на виконання рішення суду у цій частині.

Таким чином, станом на дату розгляду звіту відповідача доказів того, що рішення суду було виконано в повному обсязі та відповідачем вчинено всі дії для його виконання відповідачем не надано.

Відповідач виконав рішення суду в частині перерахунку пенсії, у той же час перерахована пенсія позивачу не виплачена, що не заперечується учасниками справи.

З урахуванням наведеного, а також зважаючи на те, що матеріалами справи підтверджується вчинення ГУ ПФУ в Сумській області дій, спрямованих на виконання судового рішення у цій справі, невиплата перерахованих сум пенсії має місце не внаслідок ухилення від виконання судового рішення, а через відсутність у необхідному розмірі коштів, необхідних для його виконання, суд на підставі статті 382 КАС України вважає за необхідне встановити новий строк для подання відповідачем звіту про виконання судового рішення в цій справі - в частині зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України у Сумській області виплати перерахованої пенсії позивачу (із урахуванням раніше виплачених сум).

Разом з тим, щодо строку подання звіту, суд вбачає необхідним встановити строк для подання звіту про виконання рішення протягом 90 днів з дня отримання даної ухвали, а не 30 днів, як просить позивач.

Стосовно наявності правових підстав для накладення штрафу на керівника Головного управління Пенсійного фонду у Сумській області за невиконання рішення суду у цій справі, суд зазначає наступне.

Згідно ч.2 ст. 382 Кодексу адміністративного судочинства України за наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб'єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Тобто за приписами вказаної норми накладення штрафу є правом суду, а не його обов'язком.

Вказана позиція узгоджуються з висновками Верховного Суду, викладеними у постановах від 13.05.2021 року у справі №9901/598/19, від 10 лютого 2022 року у справі №160/13013/19.

Крім того, Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду у постанові від 23 квітня 2020 року у справі №560/523/19 зазначив, що переслідуючи мету забезпечення реалізації конституційного принципу обов'язковості судових рішень, адміністративні суди мають зважено підходити до вибору процесуальних засобів такого забезпечення, а саме: встановлювати дійсні причини виникнення затримки у виконанні судового рішення, аналізувати акти законодавства, враховувати здійснені відповідною посадовою особою дії, спрямовані на виконання судового рішення, та їх відповідність вимогам законодавства, встановлювати наявність та форму вини такої посадової особи, а також зазначати про співмірність розміру штрафу та доходів (фінансової спроможності) такої посадової особи.

Це не повинно зумовлювати порушення основоположних засад адміністративного судочинства, зокрема, пропорційності, необхідності дотримання оптимального балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи та цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія) тощо. Такі засоби не можуть бути надмірними за визначених умов та не мають призводити до порушення прав, гарантованих Конституцією України та Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод.

Посилення судового контролю за виконанням судових рішень та наділення суду з цією метою правом накладати штрафні санкції визнається заходом для забезпечення конституційного права громадян на судовий захист.

Специфіка застосування штрафної санкції, полягає в тому, що вона накладається на керівника суб'єкта владних повноважень, яким не забезпечено виконання судового рішення та який є відповідальним за діяльність державного органу, який він очолює.

Можливість накладення штрафу розглядається не самостійно, а за наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень про виконання рішення суду або у разі неподання такого звіту. Накладення на керівника суб'єкта владних повноважень, відповідального за виконання постанови, штрафу є мірою покарання, а тому можливість суду накласти такий штраф може бути реалізована лише за умови встановлення судом обставин, які свідчать про умисне невиконання рішення суду, недобросовісність у діях суб'єкта владних повноважень, які свідчать про ухилення останнього від виконання рішення суду.

При вирішення питання щодо накладення штрафу судом враховано, що відповідно до частини першої статті 3 Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» виконання рішень суду про стягнення коштів, боржником за якими є державний орган, здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в межах відповідних бюджетних призначень шляхом списання коштів з рахунків такого державного органу, а в разі відсутності у зазначеного державного органу відповідних призначень - за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду.

Згідно зі статтями 23, 116 Бюджетного кодексу України будь-які бюджетні зобов'язання та платежі з бюджету здійснюються лише за наявності відповідного бюджетного призначення, якщо інше не передбачено законом про Державний бюджет України. Бюджетні призначення встановлюються законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет) у порядку, визначеному цим Кодексом. Взяття зобов'язань без відповідних бюджетних асигнувань або з перевищенням повноважень, встановлених цим Кодексом чи законом про Державний бюджет України є порушенням бюджетного законодавства.

Відповідно до п. 7 розділу ІІ Порядку розроблення, затвердження та виконання бюджету Пенсійного фонду України, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 31.08.2009 №21-2 за рахунок коштів Державного бюджету України здійснюються видатки, фінансування яких згідно із законодавством забезпечується за рахунок коштів державного бюджету. Видатки на погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду, виданими або ухваленими після набрання чинності Законом України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» (далі - рішення суду), плануються в межах коштів Державного бюджету України, передбачених у Державному бюджеті України на фінансування пенсійних програм. Черговість виплат на виконання рішень суду визначається датою набрання ними законної сили.

Станом на дату подання звіту представник відповідача повідомив про забезпечення виплат коштів згідно рішень судів, що набрали законної сили по 19.11.2020 включно.

Таким чином фактична невиплата нарахованих пенсійних виплат зумовлена тим, що виділені бюджетні кошти на виконання судових рішень, боржником в яких є Пенсійний фонд України, спрямовуються на безумовне виконання таких рішень у порядку черговості виплат, яка визначається датою набрання ними законної сили, при цьому виділення коштів із Державного бюджету не залежить від волі окремого керівника територіального органу Пенсійного фонду України, яким забезпечено виконання рішення в частині проведення нарахування спірної компенсації, а вимагати від нього дій, які виходять за межі його повноважень, не має правових підстав, тим паче, що накладення штрафу у такому випадку, жодним чином не зможе захистити право позивача на отримання бюджетних коштів.

З урахуванням наведеного, а також зважаючи на те, що матеріалами справи підтверджується вчинення ГУ ПФУ в Сумській області дій, спрямованих на виконання судового рішення у цій справі, а невиплата нарахованих сум має місце не внаслідок умисного ухилення від виконання судового рішення, а через відсутність необхідного розміру коштів для його виконання, то суд вважає за необхідне відмовити у задоволенні клопотання позивача про накладення штрафу на керівника Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області у справі №480/3022/21.

Керуючись ст. ст. 248, 256, 295, 382 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

УХВАЛИВ:

Визнати поданий Головним управлінням Пенсійного фонду України в Сумській області звіт від 24.10.2024 таким, що не підтверджує виконання рішення суду в частині виплати ОСОБА_1 суми перерахованої пенсії.

Встановити Головному управлінню Пенсійного фонду України в Сумській області новий строк для подання звіту про виконання рішення Сумського окружного адміністративного суду від 09.06.2021 по справі № 480/3022/21 у частині зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України у Сумській області виплати ОСОБА_1 суми перерахованої пенсії (із урахуванням раніше виплачених сум) - протягом 90 днів з дня отримання даної ухвали.

У задоволенні заяви ОСОБА_1 про накладення на керівника Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області штрафу за невиконання рішення суду від 09.06.2021 по справі № 480/3022/21 - відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.

Суддя С.М. Глазько