Справа № 594/1487/24
Провадження № 3/594/621/2024
06 листопада 2024 року
Суддя Борщівського районного суду Тернопільської області Чир П.В. розглянувши матеріали про адміністративне правопорушення, які надійшли із відділення поліції №1 (м.Борщів) Чортківського РУП ГУНП в Тернопільській на:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительку АДРЕСА_1 ,
за ч.5 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 06 вересня 2024, серія ВАД №163247, ОСОБА_2 з 01.08.2024 та протягом двох тижнів серпня без поважних на те причин не виконала рішення виконкому Борщівської міської ради Тернопільської області від 08 травня 2024 року №136, яким визначено порядок участі батька ОСОБА_3 у вихованні малолітнього сина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та спілкуванні з дитиною. з якою він проживає окремо, чимвчинила правопорушення, передбачене ч.5 ст.184 КУпАП.
ОСОБА_5 в судове засідання не прибула, в письмових поясненнях вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 184 КУпАП не визнала. Зазначила що протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД № 163247 від 06.09.2024 року складений з грубими порушеннями вимог закону, а тому не може бути належним та допустимими доказам у даній справі. Її прізвище у протоколі вказано не вірно, вона повідомляла поліцейського про те, що її прізвище Сливка, однак він чомусь записав у протоколі Непіп. Відповідно до вказаного адміністративного протоколу такий складено поліцейським офіцером громади сектору взаємодії з громадами відділу превенції патрульної поліції Чортківського РУП ГУНП в Тернопільській області старшим лейтенантом поліції Вівчаром В.Р. Натомість, відповідно до ст. 255 КУпАП у справах про адміністративні правопорушення, що розглядаються органами, зазначеними в статтях 218-221 цього Кодексу, протоколи про правопорушення мають право складати: 1) уповноважені на те посадові особи - органів опіки та піклування (частини п'ята і шоста статті 184, стаття 188'50). Таким чином, адміністративний протокол за ч.5 ст. 184 КУпАП мають право складати лише уповноважені на те посадові особи органів опіки та піклування. Окрім того, зазначені у протоколі обставини не відповідають фактичним обставинам справи. Вона жодним чином не перешкоджала ОСОБА_6 зустрічатись із сином, таких умисних дій не вчиняла.
Статтею 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
Згідно ст.251 КУпАП доказами у справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю.
Відповідно до ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність, чи заподіяно матеріальну шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ч.5 ст.184 КУпАП, відповідальність передбачена за невиконання рішення органу опіки та піклування щодо визначення способів участі у вихованні дитини та спілкуванні з нею того з батьків, хто проживає окремо від дитини.
Згідно ст.255 КУпАП в справах про адміністративні правопорушення, що розглядаються органами, зазначеними в статтях 218 - 221 цього Кодексу, протоколи про правопорушення мають право складати: 1) уповноважені на те посадові особи: органів опіки та піклування (частини п'ята і шоста статті 184, стаття 188-50).
Однак, протокол про адміністративне правопорушення від 06 вересня 2024 серія ВАД №163247 щодо ОСОБА_2 складений не уповноваженою на те особою - поліцейським офіцером громади сектору взаємодії з громадами відділу превенції патрульної поліції Чортківського РУП ГУНП в Тернопільській області старшим лейтенантом поліції Вівчаром В.Р.
Вищевказаний протоколом про адміністративне правопорушення та долученими до нього доказами, не підтверджено вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.5 ст.184 КУпАП та не може бути належним доказом в розумінні статті 251 КУпАП.
Згідно ч. 2 ст.62 Конституції України ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину, а згідно з частиною третьою цієї статті обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
У відповідності до вимогст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням, інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Аналізуючи вищенаведене, суд приходить до переконання про відсутність в діях ОСОБА_1 ознак адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 184 КУпАП, а тому провадження по справі про притягнення її до адміністративної відповідальності слід закрити в зв'язку із відсутністю події і складу адміністративного правопорушення згідно із п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст.184, 245, 247, 251, 252, 280, 283, 284 КУпАП,
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.5 ст.184 КУпАП - закрити за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга на постанову може бути подана до Тернопільського апеляційного суду через Борщівський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Чир П. В.