Справа № 304/2619/24 Провадження № 3/304/1569/2024
06 листопада 2024 року м. Перечин
Суддя Перечинського районного суду Закарпатської області Ганько І.І., розглянувши матеріали, які надійшли із Закарпатської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та зареєстрованого у АДРЕСА_1 , мешканця АДРЕСА_2 , з вищою освітою, одруженого (має на утриманні малолітню дитину), інспектора прикордонної служби 3 категорії - майстра відділення інженерного облаштування державного кордону відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (тип Б) НОМЕР_1 прикордонного загону Державної прикордонної служби України, громадянина України,
за ч. 2 ст. 172-18 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
двадцять восьмого вересня 2024 року близько 13.30 год сержант ОСОБА_1 , будучи в умовах особливого періоду старшим у прикордонному наряді «Контрольний пост» на ділянці відповідальності НОМЕР_1 прикордонного загону на автомобільному шляху національного значення Н13 сполученням Львів - Самбір - Ужгород, що на околиці населеного пункту Дубриничі Ужгородського району Закарпатської області, маючи обов'язок особисто або через підлеглих з числа прикордонного наряду зупинити автомобіль марки «Шкода», р/н НОМЕР_2 , і провести перевірку документів пасажирів та самого транспортного засобу, порушив правила несення прикордонної служби - транспортний засіб не зупинив, відповідну перевірку не здійснив, чим порушив вимоги п. 1, 12 Глави 5 Розділу ІІ, Глави 2 Розділу ІІ Інструкції про службу прикордонних нарядів Державної прикордонної служби України.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав та пояснив, що транспортний засіб не зупинили, оскільки того дня був дуже великий потік машин і він відповідно не зміг проконтролювати цей момент. Окрім цього просив розстрочити сплату штрафу на десять платежів.
Прокурор Харлапов А.М., беручи участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, просив визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-18 КУпАП, за наведених у протоколі обставин.
Заслухавши пояснення учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суддя прийшов до такого висновку.
Крім повного визнання ОСОБА_1 своєї вини, така стверджується протоколом № 70 про вчинення адміністративного правопорушення від 16 жовтня 2024 року, рапортом першого заступника начальника загону ОСОБА_2 № 02.2/14384/24-Вн від 30 вересня 2024 року, витягами з наказів № 864-ОС від 16 серпня 2024 року Про особовий склад, Витягом з Книги прикордонної служби ВПС « ІНФОРМАЦІЯ_2 », Витягом з книги прикордонної служби ВПС « ІНФОРМАЦІЯ_2 »: Розділ 2. Заходи з оперативно-службової діяльності на «27/28» вересня 2024 року.
Наведені та досліджені в судовому засіданні докази дають підстави визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 172-18 КУпАП.
При накладенні стягнення суддя враховує характер вчиненого правопорушення, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, ступінь її вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.
Згідно з ч. 1 ст. 33 КУпАП стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України.
Щодо клопотання ОСОБА_1 про розстрочку сплати штрафу суддя прийшов до такого.
Відповідно до ст. 298 КУпАП постанова про накладення адміністративного стягнення є обов'язковою для виконання державними і громадськими органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами і громадянами.
Згідно зі ст. 301 цього Кодексу за наявності обставин, що ускладнюють виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді адміністративного арешту, виправних чи громадських робіт або роблять її виконання неможливим, орган (посадова особа), який виніс постанову, може відстрочити її виконання на строк до одного місяця. Відстрочка виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу (за винятком стягнення штрафу на місці вчинення адміністративного правопорушення) здійснюється в порядку, встановленому законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 33 Закону України «Про виконавче провадження» за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим (хвороба сторони виконавчого провадження, відрядження сторони виконавчого провадження, стихійне лихо тощо), сторони мають право звернутися до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання рішення. Рішення про розстрочку виконується в частині та у строки, встановлені цим рішенням.
Розстрочка виконання штрафу має на меті дотримання розумної пропорційності між накладеним стягненням і конкретним становищем особи, щоб таке стягнення не було завідомо надмірним тягарем, і було можливим до виконання.
З огляду на наявність обставин, які ускладнюють виконання ОСОБА_1 постанови про накладення на нього адміністративного стягнення, з урахуванням особи порушника, його матеріальне становище, що ускладнює своєчасне та повне виконання постанови суду в частині оплати штрафу, введення на території України воєнного стану, а також задля уникнення свідомого невиконання судового рішення, суддя вважає можливим задовольнити клопотання ОСОБА_1 та розстрочити йому сплату адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 17 000 грн на десять місяців зі щомісячною сплатою у розмірі по 1 700 грн.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Згідно з п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що станом на 01 січня 2024 року згідно зі ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» складає 605,60 грн.
Керуючись статтями 33, 40-1, 283, 284 КУпАП, суддя
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-18 КУпАП і накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 1 (однієї) тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) грн.
Розстрочити ОСОБА_1 сплату адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 17 000 (сімнадцять тисяч) грн строком на 10 (десять) місяців з виплатою штрафу рівними частинами по 1 700 (одній тисячі сімсот) грн щомісячно до 10 числа кожного місяця, починаючи з дня набрання постановою законної сили.
Перебіг строку давності виконання постанови судді Перечинського районного суду Закарпатської області від 06 листопада 2024 року у справі № 304/2619/24 (провадження 3/304/1569/2024) рахувати протягом трьох місяців з наступного дня після закінчення строку встановленої розстрочки.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 605 (шістсот п'ять) грн 60 коп.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку на її оскарження.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником до Закарпатського апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову, протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя:Ганько І. І.