ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/8810/19
провадження № 6/753/880/24
"06" листопада 2024 р. суддя Дарницького районного суду м. Києва Колесник О.М., вивчивши матеріали заяви ОСОБА_1 , заінтересована особа: ОСОБА_2 , про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню
ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню.
Визнавши підготовку справи до судового розгляду завершеною, вважаю за можливе прийняти заяву до розгляду.
14 жовтня 2024 року ОСОБА_1 подано клопотання про зупинення виконавчого провадження № НОМЕР_1 за виконавчим листом Дарницького районного суду м. Києва № 753/8810/19 від 24.07.2024 року до розгляду судом заяви про визнання виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню.
Частинами 2, 3 статті 432 ЦПК України встановлено, що суд визнає виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню повністю або частково, якщо його було видано помилково або якщо обов'язок боржника відсутній повністю чи частково у зв'язку з його припиненням, добровільним виконанням боржником чи іншою особою або з інших причин. Суд розглядає заяву в десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника і постановляє ухвалу. Неявка стягувача і боржника не є перешкодою для розгляду заяви. До розгляду заяви суд має право своєю ухвалою зупинити виконання за виконавчим документом або заборонити приймати виконавчий документ до виконання.
При встановленні відповідності заходів слід враховувати, що вжиті заходи не повинні перешкоджати іншим особам здійснювати покладені на них згідно із законодавством повноваження.
Заборона державному/приватному виконавцю вчиняти будь-які виконавчі дії прямо обмежить права та обов'язки виконавця, які визначені у Закону України "Про виконавче провадження", а саме те, що виконавець зобов'язаний здійснювати необхідні заходи щодо своєчасного і повного виконання рішення, зазначеного у документі на його виконання, у спосіб і порядок, визначені виконавчим документом. Саме такий висновок викладено в постанові ВС №211/129/18-ц.
Приймаючи до уваги наведені норми права, з врахуванням роз'яснення Верховного Суду та позиції Європейського суду з прав людини, виходячи з оцінки обґрунтованості доводів клопотання ОСОБА_1 , суд вважає, що клопотання про зупинення виконавчого провадження № НОМЕР_1 не підлягає задоволенню, оскільки зупинення виконавчого провадження є елементом повноважень виключно державного/приватного виконавця, в провадженні якого перебуває виконавче провадження. Втручання суду в повноваження приватного виконавця не передбачено закном
На підставі викладеного та керуючись ст. 432 ЦПК України, суддя
Прийняти до розгляду заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: ОСОБА_2 , про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню.
Призначити справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: ОСОБА_2 , про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню в судовому засіданні на 14 листопада 2024 року о 09.30 годині в приміщенні Дарницького районного суду м. Києва за адресою: м. Київ, вул. Кошиця, 5-А, каб. 202.
Відмовити у задоволенні клопотання ОСОБА_1 про зупинення виконавчого провадження № НОМЕР_1 за виконавчим листом Дарницького районного суду м. Києва № 753/8810/19 від 24.07.2024 року до розгляду судом заяви про визнання виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://dr.ki.court.gov.ua.
Апеляційна скарга на ухвалу суду, у частині відмови у задоволенні заяви про забезпечення позову, подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення до Київського апеляційного суду, в іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Дарницького районного суду м. Києва Колесник О.М.