Рішення від 05.11.2024 по справі 744/567/24

05.11.2024

Справа № 744/567/24

Провадження № 2/744/142/2024

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 листопада 2024 року Семенівський районний суд Чернігівської області у складі:

головуючого - судді Смаги С. В.,

при секретарі судового засідання Бородіній В. В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Семенівка Новгород-Сіверського району Чернігівської області за правилами загального позовного провадження цивільну справу за позовом Семенівської міської ради Новгород-Сіверського району Чернігівської області до ОСОБА_1 про скасування права власності на земельну ділянку, -

ВСТАНОВИВ:

Позивачем, Семенівською міською радою Новгород-Сіверського району Чернігівської області, пред'явлено до суду позов до відповідача, ОСОБА_1 , про скасування права власності на земельну ділянку, в якому представник позивача просив: «1. Прийняти до розгляду позовну заяву. 2. Скасувати в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно державну реєстрацію права власності на земельну ділянку площею 2,0000 га з кадастровим номером 7424780500:11:001:0786 за ОСОБА_1 (адреса проживання: АДРЕСА_1 ; адреса реєстрації: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ). 3. Зобов'язати ОСОБА_1 (адреса проживання: АДРЕСА_1 ; адреса реєстрації: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) повернути до комунальної власності Семенівської міської територіальної громади в особі Семенівської міської ради Новгород-Сіверського району Чернігівської області (15400, Чернігівська область, Новгород-Сіверський район, місто Семенівка, вул. Героїв України, 6, код ЄДРПОУ 04062009) земельну ділянку з кадастровим номером 7424780500:11:001:0786 для ведення особистого селянського господарства площею 2,0000 га. 4. Стягнути із ОСОБА_1 (адреса проживання: АДРЕСА_1 ; адреса реєстрації: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) судовий збір у сумі 6056 (шість тисяч п'ятдесят шість) гривень 00 копійок на користь Семенівської міської ради Новгород-Сіверського району Чернігівської області (15400, Чернігівська область, Новгород-Сіверський район, місто Семенівка, вул. Героїв України, 6, код ЄДРПОУ 04062009) (рахунок UA898201720344230007000037919). 5. Стягнути із ОСОБА_1 (адреса проживання: АДРЕСА_1 ; адреса реєстрації: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) матеріальну шкоду у сумі 23577 (двадцять три тисячі п'ятсот сімдесят сім) гривень 29 копійок на користь Семенівської міської ради Новгород-Сіверського району Чернігівської області (15400, Чернігівська область, Новгород-Сіверський район, місто Семенівка, вул. Героїв України, 6, код ЄДРПОУ 04062009) (банк одержувача: Казначейство України (ЕАП), одержувач: ГУК у Чернігів.обл /тг м. Семенів/24060300, ЄДРПОУ одержувача 37972475, рахунок UA 128999980314040544000025677)».

В обґрунтування своїх позовних вимог представник позивача у позовній заяві зазначив про те, що у провадженні Семенівського районного суду Чернігівської області розглядається кримінальне провадження за фактом вчинення ОСОБА_1 кримінального правопорушення (проступку), передбаченого частиною першою статті 190 Кримінального кодексу України (обвинувальний акт за номером ЄРДР 12024275410000052 від 26 березня 2024 року) (справа №744/358/24).

Позивачу надано статус потерпілого у цьому кримінальному провадженні. Статтею 128 КПК України передбачено, що особа, якій кримінальним правопорушенням завдано майнової та/або моральної шкоди, має право під час кримінального провадження до початку судового розгляду пред'явити цивільний позов до підозрюваного, обвинуваченого або до фізичної чи юридичної особи, яка за законом несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння.

Враховуючи норми чинного цивільного та кримінального законодавства міська рада звертається з даним цивільним позовом у кримінальному провадженні.

12 лютого 2020 року ОСОБА_1 звернувся до міської ради із заявою про надання дозволу на складання проекту із землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею 2,0 га для ведення ОСГ за адресою село Олександрівка (за межами населеного пункту). У даній заяві ОСОБА_1 також зазначив, що ним не використано право на безкоштовне отримання земельної ділянки за вищезазначеним цільовим призначенням.

В подальшому міською радою, з урахуванням заяви ОСОБА_1 , на 33 сесії 7 скликання (27 лютого 2020 року) було прийнято рішення № 804 «Про надання дозволу на виготовлення документації із землеустрою за межами населених пунктів», яким надано дозвіл гр. ОСОБА_1 на виготовлення проєкт із землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею - 2,0000 га для ведення особистого селянського господарства на території Семенівської міської ради за рахунок земель запасу сільськогосподарського призначення комунальної власності поблизу села Олександрівка.

На підставі розробленої технічної документації із землеустрою, міською радою було прийнято рішення «Про затвердження документації із землеустрою та передачу земельних ділянок у власність за межами населених пунктів на території Семенівської міської ради» (рішення 2 сесії міської ради 8 скликання від 24 грудня 2020 року №94), яким затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства площею 2,0000 га (кадастровий номер 7424780500:11:001:0786) гр. ОСОБА_1 для ведення особистого селянського господарства із земель запасу комунальної власності сільськогосподарського призначення та передано вище вказану земельну ділянку у власність.

Однак, наказом Головного управління Держгеокадастру у Київській області №25-99/14-20-сг від 02 січня 2020 року затверджено проєкт землеустрою та надано у власність ОСОБА_1 земельну ділянку з кадастровим номером 7422287400:02:000:2178 загальною площею 2 га для ведення ОСГ із земель с/г призначення державної власності, що розташована на території Розлотівської сільськї ради, Коропського району, Чернігівської області.

Таким чином, ОСОБА_1 ввів в оману міську раду та не законно отримав у власність у межах норм безоплатної передачі земельних ділянок для ведення ОСГ, земельну ділянку площею 2,0000 га з кадастровим номером 7424780500:11:001:0786, чим заподіяв Семенівській міській раді Новгород-Сіверського району Чернігівської області матеріальну шкоду у розмірі 23577 (двадцять три тисячі п'ятсот сімдесят сім) гривень 29 копійок (вартість земельної ділянки за НГО згідно витягу №НВ-7400415592024).

ОСОБА_1 , двічі приватизувавши земельні ділянки для ведення ОСГ, порушив норми чинного законодавства та завдав міській раді збитків на суму НГО земельної ділянки, тобто матеріальні збитки складають 23577 (двадцять три тисячі п'ятсот сімдесят сім) гривень 29 копійок (витяг №НВ-7400415592024 із технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок від 28 травня 2024 року ).

Повторне безоплатне надання органом місцевого самоврядування для ОСОБА_1 у власність земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства понад норму, встановлену ЗК України, не може оцінюватися як воля держави.

ОСОБА_1 , звертаючись із заявою до Семенівської міської ради Новгород-Сіверського району Чернігівської області про надання дозволу на виготовлення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, надав недостовірні відомості щодо реалізації права на безоплатну приватизацію земельної ділянки для ведення особистого сільськогосподарського призначення, адже не вказав, що раніше скористався правом на безоплатну приватизацію земельної ділянки для аналогічних потреб, що призвело до прийняття органом місцевого самоврядування незаконного рішення і вибуття земельної ділянки поза істинною волею власника.

Земельна ділянка вибула з володіння власника - Семенівської міської територіальної громади в особі Семенівської міської ради Новгород-Сіверського району Чернігівської області не з його істинної волі, тому відновлення права комунальної власності на неї слід здійснювати шляхом її витребування з незаконного володіння ОСОБА_1 за яким зареєстровано право власності на земельну ділянку.

Виходячи з основних критеріїв дотримання вимог ст. 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод міська рада вважає, що втручання у майно ОСОБА_1 є законним в контексті положень національного законодавства; переслідує «суспільний, публічний» інтерес, адже буде дотримано справедливий баланс між загальними інтересами суспільства та приватними інтересами зазначеної особи, тому таке втручання буде законним та справедливим.

Ухвалою судді Гнипа О. І. від 07 червня 2024 року позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито загальне позовне провадження у даній справі та призначено підготовче судове засідання.

Ухвалою судді від 12 липня 2024 року закрито підготовче провадження по справі та призначено справу до судового розгляду по суті на 02 серпня 2024 року.

Після ухвалення рішення Вищої ради правосуддя від 16 липня 2024 року суддя ОСОБА_2 був тимчасово відсторонений від здійснення правосуддя. На підставі протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями вказану вище цивільну справу передано на розгляд судді Семенівського районного суду Чернігівської області Смаги Сергія Валерійовича.

09 серпня 2024 року суддя Смага С. В. постановив ухвалу про прийняття даної справи до свого провадження та її призначення до судового розгляду.

Представник позивача, Семенівської міської ради Новгород-Сіверського району Чернігівської області, Семенівський міський голова Новгород-Сіверського району Чернігівської області Деденко Сергій Іванович у судове засідання не з'явився, будучи належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання, подав до суду письмову заяву, згідно даних якої просить розглянути протягом усіх судових засідань без представника Семенівської міської ради, позовні вимоги зазначені у позовній заяві Семенівська міська рада підтримує повністю та просить задовольнити.

Відповідач ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився, будучи належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання, подав до суду письмову заяву, згідно даних якої просить дану справу розглянути без його участі протягом усіх судових засідань, проти задоволення позовних вимог не заперечує, позов визнає повністю, наслідки визнання позову йому зрозумілі.

Суд, вивчивши матеріали справи, вважає за необхідне позов задовольнити повністю, враховуючи наступні підстави.

У справі встановлено, що 12 лютого 2020 року позивач ОСОБА_1 звернувся до відповідача, Семенівської міської ради Чернігівської області, із заявою про надання дозволу на складання проекту із землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею 2,0 га для ведення ОСГ за адресою село Олександрівка (за межами населеного пункту). У даній заяві ОСОБА_1 також зазначив, що ним не використано право на безкоштовне отримання земельної ділянки за вищезазначеним цільовим призначенням.

В подальшому міською радою, з урахуванням заяви ОСОБА_1 , на 33 сесії 7 скликання (27 лютого 2020 року) було прийнято рішення № 804 «Про надання дозволу на виготовлення документації із землеустрою за межами населених пунктів», яким надано дозвіл гр. ОСОБА_1 на виготовлення проєкт із землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею - 2,0000 га для ведення особистого селянського господарства на території Семенівської міської ради за рахунок земель запасу сільськогосподарського призначення комунальної власності поблизу села Олександрівка.

На підставі розробленої технічної документації із землеустрою, міською радою було прийнято рішення «Про затвердження документації із землеустрою та передачу земельних ділянок у власність за межами населених пунктів на території Семенівської міської ради» (рішення 2 сесії міської ради 8 скликання від 24 грудня 2020 року №94), яким затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства площею 2,0000 га (кадастровий номер 7424780500:11:001:0786) гр. ОСОБА_1 для ведення особистого селянського господарства із земель запасу комунальної власності сільськогосподарського призначення та передано вище вказану земельну ділянку у власність.

Однак, наказом Головного управління Держгеокадастру у Київській області №25-99/14-20-сг від 02 січня 2020 року затверджено проєкт землеустрою та надано у власність ОСОБА_1 земельну ділянку з кадастровим номером 7422287400:02:000:2178 загальною площею 2 га для ведення ОСГ із земель с/г призначення державної власності, що розташована на території Розльотівської сільськї ради Коропського району Чернігівської області.

Таким чином, ОСОБА_1 ввів в оману міську раду та не законно отримав у власність у межах норм безоплатної передачі земельних ділянок для ведення ОСГ, земельну ділянку площею 2,0000 га з кадастровим номером 7424780500:11:001:0786, чим заподіяв Семенівській міській раді Новгород-Сіверського району Чернігівської області матеріальну шкоду у розмірі 23577 (двадцять три тисячі п'ятсот сімдесят сім) гривень 29 копійок (вартість земельної ділянки за НГО згідно витягу №НВ-7400415592024).

Згідно ч. 1 ст. 13 Конституції України земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією.

Відповідно до ст. 14 Конституції України земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону.

Згідно ст. 78 ЗК України право власності на землю - це право володіти, користуватися і розпоряджатися земельними ділянками. Право власності на землю набувається та реалізується на підставі Конституції України, цього Кодексу, а також інших законів, що видаються відповідно до них.

У ч. 1 ст. 81 ЗК України визначено, що громадяни України набувають права власності на земельні ділянки на підставі: а) придбання за договором купівлі-продажу, ренти, дарування, міни, іншими цивільно-правовими угодами; б) безоплатної передачі із земель державної і комунальної власності; в) приватизації земельних ділянок, що були раніше надані їм у користування; г) прийняття спадщини; ґ) виділення в натурі (на місцевості) належної їм земельної частки (паю).

За приписами ч. 1 ст. 83 ЗК України землі, які належать на праві власності територіальним громадам, є комунальною власністю.

Згідно ст. 116 ЗК України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону. Безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться у разі одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом. Передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених цим Кодексом, провадиться один раз по кожному виду використання.

Порядок безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами, повноваження органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування щодо передачі земельних ділянок у власність або у користування визначені у ст.ст. 118, 122 ЗК України.

В силу ч. 6 ст. 118 ЗК України громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу.

Відповідно до п. «б» ч. 1 ст. 121 ЗК України громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара.

Згідно ч. 1 ст. 122 ЗК України сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.

Аналіз наведених норм права дає підстави для висновку, що безоплатна передача громадянам земельних ділянок із земель державної чи комунальної власності понад норми, визначені п. «б» ч. 1 ст. 121 ЗК України, та більше одного разу по кожному виду використання, заборонена. Для ведення особистого селянського господарства громадяни можуть приватизувати земельну ділянку у розмірі, що не перевищує 2,0 га.

Таким чином ОСОБА_1 , двічі приватизувавши земельні ділянки для ведення ОСГ, порушив норми чинного законодавства та завдав міській раді збитків на суму НГО земельної ділянки, тобто матеріальні збитки складають 23577 (двадцять три тисячі п'ятсот сімдесят сім) гривень 29 копійок (витяг №НВ-7400415592024 із технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок від 28 травня 2024 року ).

Згідно ст. 41 Конституції України кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності. Право приватної власності набувається в порядку, визначеному законом. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.

У відповідності до положень статті 316 ЦК України правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб. Власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном. Власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні. Особа може бути позбавлена права власності або обмежена у його здійсненні лише у випадках і в порядку, встановлених законом (ч. 1 і ч. 2 ст. 321). Держава забезпечує рівний захист прав усіх суб'єктів права власності (ч. 1 ст. 386).

В ст. 328 ЦК України визначено, що право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

В силу ч. 1 ст. 387 ЦК України власник має право витребувати своє майно від особи, яка незаконно, без відповідної правової підстави заволоділа ним.

Відповідно до ч. 2 ст. 90 ЗК України порушені права власників земельних ділянок підлягають відновленню в порядку, встановленому законом.

Народ України делегував територіальній громаді в особі Семенівської міської ради Новгород-Сіверського району Чернігівської області повноваження щодо розпорядження землями комунальної власності.

Воля держави як власника земель може виражатися лише в таких діях органу місцевого самоврядування, які відповідають вимогам законодавства та інтересам держави.

Повторне безоплатне надання органом місцевого самоврядування для ОСОБА_1 у власність земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства понад норму, встановлену ЗК України, не може оцінюватися як воля держави.

ОСОБА_1 , звертаючись із заявою до Семенівської міської ради Новгород-Сіверського району Чернігівської області про надання дозволу на виготовлення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, надав недостовірні відомості щодо реалізації права на безоплатну приватизацію земельної ділянки для ведення особистого сільськогосподарського призначення, адже не вказав, що раніше скористався правом на безоплатну приватизацію земельної ділянки для аналогічних потреб, що призвело до прийняття органом місцевого самоврядування незаконного рішення і вибуття земельної ділянки поза істинною волею власника.

Земельна ділянка вибула з володіння власника - Семенівської міської територіальної громади в особі Семенівської міської ради Новгород-Сіверського району Чернігівської області не з його істинної волі, тому відновлення права комунальної власності на неї слід здійснювати шляхом її витребування з незаконного володіння ОСОБА_1 за яким зареєстровано право власності на земельну ділянку.

За змістом ст. 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, практики Європейського суду з прав людини (рішення у справах «Щокін проти України» від 14 жовтня 2010 року, «Сєрков проти України» від 07 липня 2011 року, «Трегубенко проти України» від 02 листопада 2004 року), втручання в право особи на мирне володіння майном має бути законним, повинно переслідувати «суспільний, публічний» інтерес та бути пропорційним визначеним цілям.

Виходячи з основних критеріїв дотримання вимог ст. 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, втручання у майно ОСОБА_1 є законним в контексті положень національного законодавства; переслідує «суспільний, публічний» інтерес, адже буде дотримано справедливий баланс між загальними інтересами суспільства та приватними інтересами зазначеної особи, тому таке втручання буде законним та справедливим.

Виходячи з викладеного, позовні вимоги позивача підлягають повному задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 141 Цивільного процесуального кодексу України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Частиною першою статті 142 Цивільного процесуального кодексу України визначено, що у разі укладення мирової угоди до прийняття рішення у справі судом першої інстанції, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.

Виходячи з вказаної норми закону, враховуючи подання відповідачем до початку розгляду справи по суті заяви про повне визнання позову, 50 відсотків судових витрат зі сплати судового збору підлягає стягненню з відповідача на користь позивача, а 50 відсотків судового збору підлягає поверненню позивачу з державного бюджету.

Керуючись ст. ст. 4, 12, 81, 89, 259, 263, 264, 265, 268 Цивільного процесуального кодексу України, суд,-

ВИРІШИВ:

Позов Семенівської міської ради Новгород-Сіверського району Чернігівської області до ОСОБА_1 про скасування права власності на земельну ділянку - задовольнити повністю.

Скасувати в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно державну реєстрацію права власності на земельну ділянку площею 2,0000 га з кадастровим номером 7424780500:11:001:0786 за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , зареєстрованим за адресою: АДРЕСА_3 : фактично проживаючим за адресою: АДРЕСА_4 .

Зобов'язати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_3 : фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_4 , повернути до комунальної власності Семенівської міської територіальної громади Новгород-Сіверського району Чернігівської області в особі Семенівської міської ради Новгород-Сіверського району Чернігівської області, (ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ 04062009, місцезнаходження: вулиця Героїв України, будинок 6, місто Семенівка Новгород-Сіверського району Чернігівської області, 15400) земельну ділянку з кадастровим номером 7424780500:11:001:0786 для ведення особистого селянського господарства площею 2,0000 га.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_3 : фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_4 , на користь Семенівської міської ради Новгород-Сіверського району Чернігівської області (ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ 04062009, місцезнаходження: вулиця Героїв України, будинок 6, місто Семенівка Новгород-Сіверського району Чернігівської області, 15400) (банк одержувача: Казначейство України (ЕАП), одержувач: ГУК у Чернігів.обл /тг м. Семенів/24060300, ЄДРПОУ одержувача 37972475, рахунок UA128999980314040544000025677) грошові кошти в сумі 23577 (двадцять три тисячі п'ятсот сімдесят сім) гривень 29 копійок на відшкодування завданої матеріальної шкоди.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_3 : фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_4 , на користь Семенівської міської ради Новгород-Сіверського району Чернігівської області (ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ 04062009, місцезнаходження: вулиця Героїв України, будинок 6, місто Семенівка Новгород-Сіверського району Чернігівської області, 15400) (рахунок UA898201720344230007000037919), 50 (п'ятдесят) відсотків судових витрат, понесених нею на сплату судового збору, у розмірі 3028 (три тисячі двадцять вісім) гривень 00 копійок.

Повернути Семенівській міській раді Новгород-Сіверського району Чернігівської області (ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ 04062009, місцезнаходження: вулиця Героїв України, будинок 6, місто Семенівка Новгород-Сіверського району Чернігівської області, 15400) (рахунок UA898201720344230007000037919), з державного бюджету 50 (п'ятдесят) відсотків судового збору, сплаченого нею при поданні позову, відповідно до платіжної інструкції № 2471 (внутрішній номер 349052833) від 29 травня 2024 року, у розмірі 3028 (три тисячі двадцять вісім) гривень 00 копійок.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Чернігівського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Учасники справи:

Позивач - Семенівська міська рада Новгород-Сіверського району Чернігівської області (ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ 04062009, місцезнаходження: вулиця Героїв України, будинок 6, місто Семенівка Новгород-Сіверського району Чернігівської області, 15400).

Відповідач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_3 : фактичне місце проживання: АДРЕСА_4 .

Суддя: С. В. Смага