3/134/727/2024
Справа № 134/1955/24
Іменем України
06 листопада 2024 року селище Крижопіль
Суддя Крижопільського районного суду Вінницької області Лабай О.В., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли з Відділення поліції № 1 Тульчинського РВП ГУНП у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 ,
у вчиненні адміністративного правопорушення за ст. 44 КУпАП,
05 листопада 2024 року до Крижопільського районного суду Вінницької області адміністративні надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 44 КУпАП ОСОБА_1 .
Відповідно ст. 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
До матеріалів протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 032909 від 01.11.2024, складеного відносно ОСОБА_1 долучені копії письмових доказів, а саме пояснення (а.с. 6), постанова про визнання та приєднання речових доказів (а.с. 15, 23), квитанція (а.с. 16, 24), які є нечитабельними, що робить неможливим розгляд справи по суті. Таким чином протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП. Відповідно до положень ст. 255 КУпАП, обов'язок щодо належного оформлення матеріалів справи про адміністративне правопорушення покладається на уповноважених посадових осіб. За змістом ст.251 КУпАП доказами по справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновків експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи записів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 цього Кодексу. Порядок оформлення в органах Національної поліції України, у тому числі в їх структурних (відокремлених) підрозділах, матеріалів про адміністративні правопорушення, порядок розгляду справ про адміністративні правопорушення, а також порядок контролю за дотриманням законодавства під час оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення (крім правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху) регулюється Інструкцією з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженою Наказом МВС України від 06 листопада 2015 року № 1376 (далі - Інструкція).
Згідно п. п. 6, 7 Інструкції усі реквізити протоколу про адміністративне правопорушення заповнюються чорнилом чорного або синього кольору, розбірливим почерком, державною мовою. Не допускаються закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу про адміністративне правопорушення, а також унесення додаткових записів після того, як протокол про адміністративне правопорушення підписано особою, стосовно якої його складено. Без належного оформлення протоколу про адміністративне правопорушення та доданих до нього матеріалів суд позбавлений можливості здійснити повний та всебічний розгляд справи про адміністративне правопорушення.
Постановою Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 11 від 17.10.2014 «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення» звернута увага на те, що норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного не уповноваженою на те особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, вмотивованою постановою суду для належного оформлення.
За таких обставин матеріали справи про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 слід повернути до ВП № 1 Тульчинського РВП ГУНП у Вінницькій області для належного оформлення, під час якого необхідно усунути вищевказані недоліки.
При доопрацюванні матеріалів справи про адміністративне правопорушення необхідно усунути вищенаведені недоліки у розумний строк із врахуванням положень ст. 38 КУпАП щодо строків накладення адміністративного стягнення. На підставі зазначеного, керуючись ст. ст. 7,251, 256,277,268КУпАП, суддя
Адміністративні матеріали ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 44 КУпАП повернути начальнику відділення поліції № 1 Тульчинського РВ ГУНП у Вінницькій області для належного доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: