про залишення позовної заяви без руху
05 листопада 2024 рокусправа №380/22324/24
м. Львів
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Андрусів У. Б., перевіривши матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Відділів державної виконавчої служби у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про скасування постанови,
ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) пред'явила адміністративний позов до Відділів державної виконавчої служби у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (місцезнаходження: вул. Городоцька, буд. 299, м. Львів, 79040; ЄДРПОУ 35009206), у якому просить суд скасувати постанову про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження державним виконавцем відділу державної виконавчої служби Залізничного управління юстиції Дзюба.
Відповідно до вимог ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви, зокрема, з'ясовує, чи:
- відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу;
- позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними);
- немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Перевіривши позовну заяву, суддя дійшла висновку, що вона не відповідає вимогам, установленим ст. 160, 161 КАС України, з огляду на таке.
Частиною 1 ст. 5 КАС України регламентовано, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.
Згідно з п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, адреса електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Проте всупереч цим нормативним приписам позивачка зазначила відповідачем «Відділи державної виконавчої служби у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції», тобто не вказала конкретного суб'єкта владних повноважень рішенням, якого порушені її права.
За змістом п. 4, 5 ч. 5 ст. 160 КАС України у позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
У прохальній частині позовної заяви позивачка просить скасувати постанову про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження. Проте вона не вказує реквізити постанови, яка є предметом спору, що дозволяють ідентифікувати її, зокрема, номеру виконавчого провадження, дати видачі постанови. Крім того, покликання на постанову не містить коректного зазначення суб'єкта владних повноважень, яким її винесено.
Частиною 1 ст. 2 КАС України регламентовано, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
З огляду на те, що позивачка неналежно сформулювала позовні вимоги, суд, за умови обґрунтованості та підставності позову, не матиме змоги ухвалити рішення, яким її порушені права будуть відновлені.
Зважаючи на наведене, з метою забезпечення ефективного захисту прав позивачки та процесуальної економії часу їй пропонується привести зміст позовних вимог у відповідність до вимог ст. 2, 160 КАС України.
крім того, відповідно до ч. 4 ст. 161 КАС України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Проте позивачка не додала оскаржувану постанову до позовної заяви, не зазначила про неможливість її подання, а також не подала доказі, які б підтверджували факт звернення до відповідача із відповідною заявою чи клопотанням.
Частинами 1, 2 ст. 169 КАС України унормовано, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Оскільки позовну заяву подано без додержання вимог, передбачених процесуальним законом, її необхідно залишити без руху та встановити позивачці строк для усунення виявлених недоліків.
Керуючись ст. 160, 161, 169, 241, 243, 248, 256 КАС України, суддя
1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Відділів державної виконавчої служби у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про скасування постанови залишити без руху.
2. Позивачці усунути недоліки позовної заяви, зазначені у мотивувальній частині цієї ухвали, у строк, що не перевищує десяти днів з дня її вручення.
3. Роз'яснити позивачці, що у разі неусунення недоліків у встановлений строк, позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута.
4. Копію цієї ухвали надіслати особі, яка подала позовну заяву.
Ухвала про залишення позовної заяви без руху набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
СуддяАндрусів Уляна Богданівна