Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
про повернення заяви без розгляду
05 листопада 2024 року м. ХарківСправа №922/3752/24
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Добрелі Н.С.
розглянувши матеріали справи
за позовом ОСОБА_1
до Близнюківської селищної ради Лозівського району Харківської області
про визнання права постійного користування земельною ділянкою
ОСОБА_1 звернувся до Господарського суду Харківської області з позовною заявою до Близнюківської селищної ради, в якій просить суд визнати за С(Ф)Г "ТЕРНІВКА" Середи А.Б. право постійного користування земельною ділянкою кадастровий номер 6320683500:02:00:0620, загальною площею 49,91 га, яка розташована на території Близнюківської селищної ради Близнюківського району Харківської області, право власності на яку посвідчено Державним актом на право постійного користування землею серія Б№047890 від 1992 року.
Ухвалою Господарського суду Харківської області від 28.10.2024 у справі №922/3752/24 позовну заяву ОСОБА_1 залишено без руху та надано строк для усунення її недоліків шляхом надання: 1) надання попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи; 2) уточнення змісту позовних вимог відповідно до сторін.
31.10.2024 через підсистему ЄСІТС "Електронний суд" від представника ОСОБА_2 від С(Ф)Г "ТЕРНІВКА" Середи А.Б. надійшла заява про усунення недоліків (вх. №27405/24).
Дослідивши вищевказану заяву, суд зазначає, що відповідно до частини першої статті 41 ГПК України у справах позовного провадження учасниками справи є сторони та треті особи.
Сторонами в судовому процесі - позивачами і відповідачами - можуть бути особи, зазначені у статті 4 цього Кодексу (частина перша статті 45 ГПК України).
Пунктом 3 частини першої статті 41 ГПК України передбачено, що учасники справи мають право, зокрема, подавати заяви та клопотання.
Згідно з частиною першою статті 169 ГПК України при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань.
Стаття 170ГПК України передбачає загальні вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення.1. Будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити:
1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву, клопотання або заперечення, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для такої фізичної особи), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; 2) найменування суду, до якого вона подається;3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі; 4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника; 5) підстави заяви (клопотання, заперечення); 6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення); 7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.
Вимога вказати в заяві по суті справи, скарзі, заяві, клопотанні або запереченні ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України стосується лише юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України. Іноземна юридична особа подає документ, що є доказом її правосуб'єктності за відповідним іноземним законом (сертифікат реєстрації, витяг з торгового реєстру тощо).
2. Письмова заява, клопотання чи заперечення підписується заявником або його представником. До заяви, скарги, клопотання чи заперечення, що подається на стадії виконання судового рішення, у тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надсилання (надання) іншим учасникам справи (провадження) з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
3. Учасник справи має право додати до письмової заяви, клопотання проект ухвали, постановити яку він просить суд.
4. Суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
Суд повертає письмову заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду також у разі, якщо її подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов'язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.
Як вбачається, позивачем у даній позовній заві є фізична особа ОСОБА_1 , натомість заява про усунення недоліків позовної заяви була подана представником ОСОБА_2 від С(Ф)Г "ТЕРНІВКА" Середи А.Б., котре не є стороною (позивачем) у даній справі.
Крім того, до заяви про усунення недоліків заявником надано ордер на адвоката Кузь О.М. на представництво С(Ф)Г "ТЕРНІВКА" Середи А.Б., а не на фізичну особу ОСОБА_1 .
Згідно з частиною четвертою статті 170 ГПК України суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
Враховуючи те, що заява про усунення недоліків позовної заяви подана ОСОБА_2 від С(Ф)Г "ТЕРНІВКА" Середи А.Б., котре не є стороною по даній позовній заяві, то така заява залишається судом без розгляду.
Керуючись статтями, 41, 45, 169, 170, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд
Заяву представника ОСОБА_2 від С(Ф)Г "ТЕРНІВКА" Середи А.Б. про усунення недоліків (вх. №27405/24 від 31.10.2024) залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена до Східного апеляційного господарського суду протягом десяти днів з дня набрання нею законної сили.
Ухвалу підписано 05.11.2024.
Суддя Н.С. Добреля