Справа № 507/2367/24
Провадження № 3/507/1326/2024
06.11.2024 року смт. Любашівка
Суддя Любашівського районного суду Одеської області Вужиловський О.В., розглянувши матеріали, які надійшли від ВП № 1 Подільського РУП ГУНП в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , непрацюючого, жителя АДРЕСА_1 ,
за ст. 126 ч.5 КУпАП,
Згідно протоколу серії ААД № 129799 від 02 жовтня 2024 року, 02 жовтня 2024 року об 11 годині 45 хвилин, водій ОСОБА_1 , по вул. Софіївська в с.Любашівка Подільського району Одеської області, керував автомобілем ВАЗ-21033 д/н НОМЕР_1 , будучи позбавленим права керування транспортним засобом Любашіським районним судом, чим порушив п.2.1 (а) Правил дорожнього руху. Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.5 ст. 126 КпАП України 11.06.2023 року.
На підтвердження вини ОСОБА_1 в скоєні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 126 ч.5 КУпАП, поліцейським надано до суду: протокол про адміністративне правопорушення серії ААД № 129799, відеозапис з боді камери, на якому зафіксовано момент правопорушення, відомості про притягнення до відповідальності ОСОБА_1 .
У відповідності до положень ст. 1 КУпАП, завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.
Згідно положень ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП, суд, при розгляді справи про адміністративне правопорушення, крім іншого, зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до вимог ст.ст. 251, 252 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, свідків, а також іншими документами.
Адміністративним правопорушенням згідно ст. 126 ч. 5 КпАП України визнається повторне протягом року вчинення порушень, передбачених частинами другою - четвертою цієї статті.
ОСОБА_1 , в судове засідання не з'явився з невідомих суду причин, про причини неявки суд не повідомив, повідомлений про день, час та місце розгляду справи під розпис в протоколі судового засідання.
Згідно відомостей про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 5 ст. 126 КпАП України постановою Любашівського районного суду Одеської області 28 червня 2023 року.
Дане правопорушення ОСОБА_1 вчинив 02 жовтня 2024 року, тобто після спливу одного року з моменту притягнення його до адміністративної відповідальності за ст. 126 КпАП України. Інших відомостей про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.1-4 ст. 126 КпАП України за період з 02.10.2023 року по 02.10.2024 року суду не надано. Тому, дії ОСОБА_1 за ч. 5 ст. 126 КпАП України органами поліції кваліфіковано невірно, в зв'язку з чим провадження у справі відносно ОСОБА_1 за ч. 5 ст. 126 КпАП України необхідно закрити в зв'язку з відсутністю вказаного складу адміністративного правопорушення.
Керування ОСОБА_1 , якого було позбавлено права керування транспортним засобом, транспортним засобом 02 жовтня 2024 року могло кваліфікуватись за ч. 4 ст. 126 КпАП України. Розгляд справ вказаної категорії підвідомче органам поліції, тому суд позбавлений можливості перекваліфікувати дії ОСОБА_1 та притягнути до відповідальності за ч. 4 ст. 126 КпАП України.
На підставі викладеного, керуючись ч. 5 ст. 126 КУпАП, суддя,
Провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 126 ч. 5 КУпАП закрити в зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 126 ч. 5 КУпАП, згідно п. 1 ст. 247 КУпАП.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного суду через Любашівський районний суд Одеської області.
Суддя: Вужиловський О.В.