Постанова від 06.11.2024 по справі 346/4959/24

Справа № 346/4959/24

Провадження № 3/346/2421/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 листопада 2024 року м. Коломия

Коломийський міськрайонний суд

Івано-Франківської області

Суддя Коломийського міськрайонного суду Васильковський В.В. розглянувши матеріали справи, які надійшли від Головного управління ДПС в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрована та жителька: АДРЕСА_1 , громадянки України, адміністратора, паспорт: НОМЕР_1 ,

-за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП ,-

ВСТАНОВИВ:

Згідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 2659 від 09.08.2024 року, ОСОБА_1 , вчинила правопорушення, а саме: проведення розрахункової операції на повну суму покупки без застосування ПРРО, не видано розрахункового документа, встановленого зразка, чим порушено п. 1, п. 2 ст. 3 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265/95 -ВР від 06.07.1995 року (із змінами і доповненнями).

04.10.2024 року від особи, що притягається до адміністративної відповідальності поступило клопотання про закриття провадження у справі, у якому посилаються на те, що ознайомившись з матеріалами справи про адміністративне правопорушення № 346/4959/24, можна дійти висновку про відсутність у її діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП з огляду на такі обставини. Притягнення особи до адміністративної відповідальності, можливе лише за наявності події адміністративного правопорушення та вини особи у його вчиненні, яка підтверджена належними доказами. Так, відповідно до Акту (довідки) фактичної перевірки № 090959, перевірка ПП «Перша соціальна медична лабораторія «Ескулаб», розташованої за адресою: м. Коломия, вул. Театральна, 35, здійснювалась уповноваженими особами ГУ ДПС в Івано-Франківській області у період з 09.08.2024 року по 15.08.2024 року. Датою закінчення цієї перевірки є 15.08.2024 року, про що також зазначено в Акті (довідці) № 090959. За результатами фактичної перевірки ПП «Перша соціальна медична лабораторія «Ескулаб», розташованої за адресою: м. Коломия, вул. Театральна, 35, здійснювалась уповноваженими особами ГУ ДПС в Івано-Франківській області, складено Акт (довідка) №090959 від 15.08.2024 року. В той же час, на підставі вказаного Акту (довідки) фактичної перевірки № 090959, старшим державним інспектором ГУ ДПС в Івано-Франківській області Іваночко Ю.М., складено протокол № 2559 про адміністративне правопорушення за ч. й ст. 155-1 КУпАП, датою складання якого зазначена дата - 09.08.2024 року. Тобто, аналізуючи вищенаведене можна дійти висновку, що уповноважена особа ГУ ДПС в Івано-Франківській області дійшла висновку про наявність в діях ОСОБА_1 , складу адміністративного правопорушення ще до моменту закінчення фактичної перевірки ПП «Перша соціальна медична лабораторія «Ескулаб», розташованої за адресою: м. Коломия, вул. Театральна, 35, оскільки дата складання протоколу про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 , значно передує даті складання Акту (довідки) фактичної перевірки № 090959. Таким чином, провадження у справі стосовно ОСОБА_1 , підлягає закриттю на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП, у зв'язку з відсутністю в діях останньої складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП. Тому, просить закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 , за ознаками адміністративного правопорушення, передбаченого за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП, за відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.

Дослідивши матеріали справи, суддя дійшов висновку, що провадження по даній справі підлягає закриттю, з огляду на наступне.

Відповідно частин 1 і 2 ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Стаття 9 КУпАП дає визначення поняття адміністративне правопорушення, яким визнається протиправна, винна (умисна чи необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно зст. 251 КУпАП доказами у справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Частиною 1 ст. 155-1 КУпАП передбачена порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення № 2659 від 09.08.2024 року, ОСОБА_1 , вчинила правопорушення, а саме: проведення розрахункової операції на повну суму покупки без застосування ПРРО, не видано розрахункового документа, встановленого зразка, чим порушено п. 1, п. 2 ст. 3 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265/95 -ВР від 06.07.1995 року (із змінами і доповненнями).

Зважаючи на викладене, адміністративна відповідальність за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП настає для суб'єкта господарювання, а не для будь-якої особи.

Разом з тим, матеріали справи не містять відомостей про про те, що ОСОБА_1 , є суб'єктом господарювання.

Вчинення діяння за ознаками ч. 1 ст. 155-1 КУпАП особою, яка не є суб'єктом господарювання, виключає притягнення такої особи до адміністративної відповідальності.

Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, повне, всебічне з'ясування обставин по справі.

Згідно з вимог ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Оцінюючи наведені обставини в їх сукупності, доходжу висновку про відсутність складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП в діях ОСОБА_1 .

Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

На підставі викладеного суд, керуючись ч.3 ст.156, п.1 ст.247, ст.ст.221, 284, 294 КУпАП , суддя,

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у адміністративній справі відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП закрити, у зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду на протязі десяти днів, з дня її винесення через Коломийський міськрайонний суд.

Суддя: Васильковський В. В.