Справа № 344/18549/24
Провадження № 1-кс/344/7429/24
06 листопада 2024 року м. Івано-Франківськ
Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання адвоката ОСОБА_3 , яка діє в інтересах адвоката ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів
Адвокат ОСОБА_3 звернулася в інтересах підозрюваної ОСОБА_4 з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів
06.11.2024 адвокат ОСОБА_3 , яка діє в інтересах адвоката ОСОБА_4 подала до суду заяву про залишення без розгляду клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів.
Відповідно до ст. ст. 1, 2 КПК України порядок кримінального провадження на території України визначається лише кримінальним процесуальним законодавством України.
Кримінальне процесуальне законодавство України складається з відповідних положень Конституції України, міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, цього Кодексу та інших законів України.
Завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Згідно з ч. ч. 1, 7 ст. 9 КПК України під час кримінального провадження суд, слідчий суддя, прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий, інші службові особи органів державної влади зобов'язані неухильно додержуватися вимог Конституції України, цього Кодексу, міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, вимог інших актів законодавства.
У випадках, коли положення цього Кодексу не регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені ч. 1 ст. 7 КПК України, яка визначає зміст та форму кримінального провадження повинні відповідати загальним засадам кримінального провадження.
Статтею 21 КПК України передбачено, що кожному гарантується право на справедливий розгляд та вирішення справи в розумні строки незалежним і неупередженим судом, створеним на підставі закону.
Кожен має право на участь у розгляді в суді будь-якої інстанції справи, що стосується його прав та обов'язків, у порядку, передбаченому цим Кодексом.
Якщо інше не передбачено цим Кодексом, здійснення кримінального провадження не може бути перешкодою для доступу особи до інших засобів правового захисту, якщо під час кримінального провадження порушуються її права, гарантовані Конституцією України та міжнародними договорами України.
Зважаючи на те, що КПК України не врегульовано саме таку процесуальну дію, суд приходить до висновку, що адвокат висловив своє бажання щодо відмови від розгляду клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, а тому заява від 06.11.2024 року підлягає до задоволення.
Зважаючи на викладене, згідно зі ст. ст.1, 2, 9, 21 КПК України
Клопотання адвоката ОСОБА_3 , яка діє в інтересах адвоката ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів - залишити без розгляду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1