Справа № 579/2166/24
3/579/1020/24
05 листопада 2024 року Суддя Кролевецького районного суду Сумської області Кибець І.А., за участю секретаря судового засідання Клишкової Ю.В., прокурора Павленка А.М., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Управління стратегічних розслідувань в Сумській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, жителя АДРЕСА_1 , працюючого старшим майстром лісу ДП «Кролевецьке лісомисливське господарство» Дубовицьке лісництво, РНОКПП НОМЕР_1 ,-
за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
Згідно протоколу №275/2024 від 30 серпня 2024 року про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, ОСОБА_1 , працюючи старшим майстром лісу ДП «Кролевецьке лісомисливське господарство» Дубовицьке лісництво та будучи звільненим згідно наказу від 31 серпня 2021 року №361-к «Про звільнення з роботи ОСОБА_1 », старшого майстра лісу Дубовицького лісництва», тобто будучи суб'єктом декларування, а саме: особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, несвоєчасно, 26.05.2024 року, без поважних причин, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування за 2021 рік, чим порушив вимоги ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», відповідальність за що встановлена ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Прокурор в судовому засіданні протокол підтримав, вважає вину ОСОБА_1 доведеною.
В судовому засіданні ОСОБА_1 зазначив, що він дійсно невчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , вивчивши матеріали справи, з'ясувавши думку прокурора, суд приходить наступного висновку.
Згідно абз.2 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» вбачається, що особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Відповідно до ч.1 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Згідно п.п.«е» п.1 ч.1 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є посадові та службові особи органів прокуратури, Служби безпеки України, Державного бюро розслідувань, Національного антикорупційного бюро України, Бюро економічної безпеки України, дипломатичної служби, державної лісової охорони, державної охорони природно-заповідного фонду, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, і центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику.
Відповідно п.2-7 Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції» особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.
Закон України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану" набув чинності 12 жовтня 2023 року.
Відповідно до ч.1 ст. 172-6 КУпАП передбачена відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Наказом директора ДП «Кролевецьке лісомисливське господарство» Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства від 31.08.2021 року №361-к ОСОБА_1 , старшого майстра лісу Дубовицького лісництва, 31 серпня 2021 року звільнено за угодою сторін згідно п.1 ст.36 КЗпП України.
Декларацію осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік (після звільнення) ОСОБА_1 подав 26 травня 2024 року о 21 год. 11 хв., що вбачається з публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення повністю доведена матеріалами адміністративної справи в їх сукупності, а саме:
- протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією №275/2024 від 30 серпня 2024 року (а.с.2-8);
- повідомленням уповноваженого з антикорупційної діяльності Філії «Конотопське лісове господарство» ДП «Ліси України» ОСОБА_2 від 08.02.2024 року №50/23.3/3 (а.с.12-13);
- послідовністю дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_1 , за змістом якого вбачається, що останнім підтверджено подання декларації кваліфікованим електронним підписом 26.05.2024 року о 21 год. 11 хв. (а.с.15-16).
Такі дії ОСОБА_1 суд розцінює як несвоєчасне подання без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, (після звільнення), що передбачено ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», а отже згідно із Законом України «Про запобігання корупції», мають всі ознаки адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Вирішуючи питання про вид та міру адміністративного стягнення, суд враховує ступінь вини та характер вчиненого правопорушення, обставини, що пом'якшують відповідальність, зокрема те, що ОСОБА_1 вчинив правопорушення вперше, суд вважає доцільним призначити адміністративне стягнення у виді штрафу, оскільки саме даний вид стягнення на думку суду є справедливим, а також необхідним і достатнім для запобігання вчиненню нових правопорушень.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.1, 3, 45 Закону України «Про запобігання корупції», ст.ст. 23, 33, 34, 35, 40-1, ч.1 ст.172-6, 245, 246, 248, 249, 251, 252, 280, 283-285 КУпАП, п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», суд,-
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 притягнути до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Відповідно до ч.2 ст.308 КУпАП у порядку примусового виконання цієї постанови в частині стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з ОСОБА_1 стягується подвійний розмір штрафу.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у розмірі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп.
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Сумського апеляційного суду через Кролевецький районний суд протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя І. А. Кибець