Постанова від 04.11.2024 по справі 300/4463/24

ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 листопада 2024 рокуЛьвівСправа № 300/4463/24 пров. № А/857/18845/24

Восьмий апеляційний адміністративний суд у складі:

судді-доповідача Шинкар Т.І.,

суддів Іщук Л.П.,

Обрізка І.М.,

розглянувши в порядку письмового провадження в м.Львові апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області на рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду (головуючий суддя Могила А.Б.), ухвалене у порядку письмового провадження м. Івано-Франківськ 05 липня 2024 року, у справі №300/4463/24 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання протиправною бездіяльність, зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

04.06.2024 ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (далі - Управління), просив: визнати протиправною бездіяльність Управління щодо не проведення перерахунку пенсії позивача на основі розміру грошового забезпечення від часу призову на військову службу за призовом під час мобілізації до дня фактичного звільнення та з врахуванням його додаткової вислуги років, раніше виплачених сум, встановлених надбавок, доплат та індексацій; зобов'язати Управління врахувати розмір грошового забезпечення та додаткову вислугу років позивача від часу призову на військову службу за призовом під час мобілізації до дня фактичного звільнення в загальному обчисленні 02 роки 09 місяців 23 дні; зобов'язати Управління з 18.01.2024 перерахувати та виплачувати ОСОБА_1 пенсію за вислугу років у розмірі 76 % грошового забезпечення від часу призову на військову службу за призовом під час мобілізації до дня фактичного звільнення та з урахуванням раніше виплачених сум, встановлених надбавок, доплат та індексацій.

Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 05 лютого 2024 року позов задоволено частково: визнано протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо розгляду заяви ОСОБА_1 від 23.04.2024 про перерахунок пенсії з урахуванням доданих документів; зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області розглянути заяву ОСОБА_1 від 23.04.2024 про перерахунок пенсії з урахуванням доданих документів та прийняти відповідне рішення з урахуванням висновків суду, викладених у даному рішенні суду. В задоволенні решти позову відмовлено.

Частково задовольняючи позов, суд першої інстанції виходив з того, що до вислуги років позивача має бути врахована додаткова вислуга років за період проходження ним військової служби по мобілізації у період з 01.03.2022 по 17.01.2024. Суд першої інстанції зазначив, що підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій відповідно до Закону №2262-XII, може бути відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи. Суд першої інстанції звернув увагу, що стаття 63 Закону №2262-XII не передбачає подачі усіх документів (як для призначення пенсії) для перерахунку раніше призначених пенсій. Навпаки, такий перерахунок повинен бути здійснений за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Суд першої інстанції вважає, що відповідач безпідставно не розглянув заяву позивача із доданими документами та вказав, що за результатами розгляду заяви позивача про перерахунок його пенсії, відповідач повинен не повертати отримані документи, а прийняти одне з таких рішень: про перерахунок пенсії із врахуванням розміру грошового забезпечення та додаткової вислуги років або про відмову в такому перерахунку із обґрунтуванням підстав такої відмови. З метою належного захисту прав позивача, суд першої інстанції вважає необхідним зобов'язати відповідача розглянути заяву ОСОБА_1 від 23.04.2024 про перерахунок пенсії з урахуванням доданих документів та прийняти відповідне рішення з урахуванням висновків суду, викладених у даному рішенні суду.

Не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції, Управління подало апеляційну скаргу, просить скасувати рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 05 липня 2024 року та ухвалити нове, яким в позові відмовити. Апеляційну скаргу мотивовано тим, що на адресу Управління не надходили документи, необхідні для перепризначення пенсії ОСОБА_1 від уповноваженого органу, який здійснює підготовку документів необхідних для призначення пенсій, в даному випадку від Національної гвардії України. Скаржник вважає, що з урахуванням норм Закону №2262-ХІІ та Порядку №3-1, в Управління відсутні підстави для призначення пенсії позивачу з урахуванням додаткової вислуги років.

Враховуючи положення статті 311 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд апеляційної інстанції дійшов висновку щодо можливості розглянути справу без повідомлення учасників справи (в порядку письмового провадження) за наявними у справі матеріалами, на підставі наявних у ній доказів.

Згідно з ст.242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.

Суд апеляційної інстанції, переглядаючи справу за наявними у ній доказами та перевіряючи законність і обґрунтованість оскаржуваного рішення суду першої, в межах доводів та вимог апеляційної скарги, дослідивши докази, що стосуються фактів, на які посилаються учасники справи, приходить до переконання, що оскаржуване рішення суду першої інстанції вимогам статті 242 КАС України відповідає.

З матеріалів справи судом першої інстанції встановлено, що ОСОБА_1 як пенсіонер з 25.09.2021 отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 №2262-ХІІ.

Згідно з витягом із наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 №58 від 01.03.2022 ОСОБА_1 зараховано в списки Західного територіального управління та на всі види забезпечення з 01.03.2022.

Як вбачається з витягу з наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 №331 від 12.10.2023 позивача виключено зі списків ІНФОРМАЦІЯ_1 та всіх видів забезпечення з 12.10.2023.

Відповідно до витягу з наказу начальника Центру спеціального призначення Національної гвардії України №270 від 13.10.2023 ОСОБА_1 зараховано в списки особового складу військової частини та на всі види забезпечення з 13.10.2023.

Згідно з витягом із наказу начальника Центру спеціального призначення Національної гвардії України №18 від 17.01.2024 позивача виключено зі списків особового складу військової частини та всіх видів забезпечення з 17.01.2024.

Проходження позивачем військової служби по мобілізації у період з 01.03.2022 по 17.01.2024 підтверджується також розрахунком вислуги років позивача.

Відповідно до довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 №18 від 18.03.2024 ОСОБА_1 в період з 21.02.2023 по 22.05.2023 безпосередньо брав участь у заходах необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України в м.Покровськ Донецької області.

23.04.2024 позивач звернувся із заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про перерахунок його пенсії після звільнення із військової служби за мобілізацією з урахуванням додаткової вислуги років та розміру грошового забезпечення за час військової служби за призовом під час мобілізації.

За наслідками розгляду вищевказаної заяви відповідач листом від 15.05.2024 №5088-3775/Т-02/8-0900/24 повідомив позивача, що відповідно до пункту 12 Порядку №3-1 уповноважений структурний підрозділ у 10-денний термін з дня одержання заяви про призначення пенсії оформляє всі необхідні документи і своє подання про призначення пенсії, ознайомлює з ним особу, якій оформлюється пенсія, і направляє до органу, що призначає пенсії за місцем проживання особи. Рекомендовано позивачу звернутися до відповідної відомчої установи.

Вважаючи такі дії Управління протиправними, ОСОБА_1 звернувся із позовом до суду.

Враховуючи вимоги частини 2 статті 19 Конституції України та частини 2 статті 2 КАС України, законодавцем визначено критерії для оцінювання рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які одночасно є принципами адміністративної процедури, що вироблені у практиці європейських країн.

Наведена норма означає, що суб'єкт владних повноважень зобов'язаний діяти лише на виконання закону, за умов і обставин, визначених ним, вчиняти дії, не виходячи за межі прав та обов'язків, дотримуватися встановленої законом процедури, обирати лише встановлені законодавством України способи правомірної поведінки під час реалізації своїх владних повноважень.

Статтею 46 Конституції України встановлено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, осіб начальницького і рядового складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом визначає Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року № 2262-ХІІ (надалі - Закон №2262-ХІІ).

Відповідно до частин 3, 4 статті 2 Закону №2262-ХІІ пенсіонерам із числа військовослужбовців та осіб, які отримують пенсію за цим Законом, у разі призову їх на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період або прийняття за контрактом на військову службу чи службу цивільного захисту, в тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, служби цивільного захисту, до Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, органів та підрозділів цивільного захисту під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення виплата пенсій не припиняється. Після звільнення із служби таких осіб виплата їм пенсій здійснюється з урахуванням додаткової вислуги років від часу призову їх на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період або повторного прийняття їх на службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, служби цивільного захисту до дня фактичного звільнення. Якщо новий розмір пенсії цих осіб буде меншим за розмір, який вони отримували до призову або повторного прийняття їх на службу, виплата їм пенсій здійснюється у розмірі, який вони отримували до призову або прийняття на службу в особливий період.

Зазначений у частині третій цієї статті порядок збереження, нарахування та виплати пенсій поширюється на пенсіонерів з числа військовослужбовців та осіб, які отримують пенсію за цим Законом, прийнятих на службу на посади поліцейських до підрозділів поліції особливого призначення.

Згідно частинами 1, 2 статті 63 Закону №2262-ХІІ перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців (частина друга статті 51 Закону).

Аналіз вказаних норм дає підстави вважати, що пенсіонерам, яким призначена пенсія на підставі Закону та які були призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийняття на військову службу за контрактом до Збройних Сил України, мають право на перерахунок пенсійного забезпечення з урахуванням додаткової вислуги років від часу такого призову на військову службу до дня фактичного звільнення.

Згідно із статтею 17-1 Закону № 2262-ХІІ порядок обчислення вислуги років та визначення пільгових умов призначення пенсій особам, які мають право на пенсію за цим Законом, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 року №393 Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», крім військовослужбовців строкової служби і членів їх сімей та прирівняних до них осіб (далі - Постанова № 393), передбачено, що для призначення пенсій за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» особам з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, особам, зазначеним у пунктах «б»-«д», «ж» і «з» статті 1-2 такого Закону, до вислуги років зараховуються, зокрема, військова служба в Збройних Силах, Державній прикордонній службі, Національній гвардії, Управлінні державної охорони, Цивільній обороні України, внутрішніх військах Міністерства внутрішніх справ та інших військових формуваннях, створених Верховною Радою України, Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації, Державній спеціальній службі транспорту.

Також, пунктом 3 Постанови № 393 передбачено, що до вислуги років для призначення пенсій особам, зазначеним в абзаці першому пункту 1 цієї постанови, зараховується на пільгових умовах один місяць служби за три місяці, зокрема, участь у бойових діях у воєнний час; час проходження служби, протягом якого особа брала участь в антитерористичній операції; період проходження служби у військовому резерві під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, під час безпосередньої участі у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів; час проходження служби, протягом якого особа брала участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів; час проходження служби, протягом якого особа брала участь в антитерористичній операції.

Отже, аналіз наведених норм права свідчить про те, що до вислуги років ОСОБА_1 має бути врахована додаткова вислуга років від часу призову його на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період до дня фактичного звільнення.

Тобто, до загальної вислуги років позивача має бути включена додаткова вислуга років за час проходження військової служби під час мобілізації у Збройних Силах України за період з 01.03.2022 по 17.01.2024.

Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону № 2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регулює також Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затверджений постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 року № 3-1(далі - Порядок № 3-1).

Відповідно до пункту 23 Порядку № 3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону №2262-ХІІ. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.

Отже, перерахунок пенсії позивача має бути проведено на підставі його заяви та додаткових документів, про що зазначено у статті 63 Закону № 2262-ХІІ, при цьому перелік додаткових документів є законодавчо встановленим.

Згідно з пунктом 1 розділу ІІ Порядку №3-1 під час подання особою заяв, передбачених пунктами 2, 3 розділу І цього Порядку, пред'являється паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України (для іноземців та осіб без громадянства - паспортний документ іноземця або документ, що посвідчує особу без громадянства, посвідка на постійне проживання, посвідчення біженця або інший документ, що підтверджує законність перебування іноземця чи особи без громадянства на території України), свідоцтво про народження дитини.

У відповідності до пункту 2 розділу ІІ Порядку №3-1 до заяви про призначення пенсії за вислугу років, по інвалідності додаються такі документи: 1) подання про призначення пенсії, підготовлене уповноваженим органом (структурним підрозділом) (додаток 7 до цього Порядку); 2) витяги з наказів про звільнення та (або) виключення зі списків особового складу (за винятком осіб, окремі періоди проходження служби яких не підлягають розголошенню) або їх копії; 3) розрахунок вислуги років для призначення пенсії / виписка з розрахунку вислуги років для призначення пенсії або їх копії (за винятком осіб, окремі періоди проходження служби яких не підлягають розголошенню); 4) грошовий атестат та довідка про щомісячні додаткові види грошового забезпечення та премію для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (додаток 8 до цього Порядку); 5) військово-медичні документи про стан здоров'я звільненої особи (за винятком осіб, які не проходили військово-лікарську комісію); 6) документи про страховий стаж особи, які передбачені підпунктом 2 пункту 2.1 розділу ІІ Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за № 1566/11846 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України 07 липня 2014 року № 13-1) (далі - Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування») (для призначення пенсії згідно з пунктом «б» статті 12 Закону); 7) документи, що підтверджують право на встановлення особі надбавок, підвищень та інших доплат (за наявності), які передбачені пунктом 4 цього розділу; 8) заява в довільній формі про відсутність громадянства держави-окупанта (для призначення пенсій громадянам України, які проживають на території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя і не отримали громадянства Російської Федерації та не одержують пенсії від органів пенсійного забезпечення Російської Федерації). Орган, що призначає пенсію, додає одержаний на запит документ про те, що особа не перебуває на обліку в органах пенсійного забезпечення Російської Федерації як одержувач пенсії.

Для виплати пенсії пенсіонерам з урахуванням загальної (додаткової) вислуги відповідно до частин другої-четвертої статті 2 Закону №2262-XII подаються документи, передбачені підпунктами 1-7 цього пункту.

Разом з тим, як вже зазначалося судом апеляційної інстанції, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій відповідно до Закону №2262-XII, може бути відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи.

Судом першої інстанції встановлено, що відповідач листом від 15.05.2024 рекомендував позивачу для здійснення перерахунку його пенсії після звільнення із військової служби за мобілізацією з урахуванням додаткової вислуги років та розміру грошового забезпечення за час військової служби за призовом під час мобілізації звернутися до відповідної відомчої установи.

Апеляційний суд погоджується з висновком суду першої інстанції, що така вимога відповідача є безпідставною, оскільки позивач просив перерахувати пенсію за вислугу років відповідно до Закону №2262-ХІІ, яка вже йому була призначена з 25.09.2021.

В той же час, доводи апеляційної скарги щодо відсутності необхідних документів для перепризначення пенсії ОСОБА_1 є безпідставними, адже у даному випадку пенсія позивачу вже призначена, а його звернення до органу ПФУ стосується питання проведення перерахунку вже існуючої пенсії позивача за визначених законодавством підстав.

Разом з тим як вбачається з матеріалів справи, Центром спеціального призначення Національної гвардії України листом від 15.04.2024 №73/10/1-1092 на звернення позивача підготовлено та направлено до відповідача відповідні документи, зокрема довідку №124 від 18.03.2024, грошовий атестат №136, розрахунок вислуги років позивача.

Поміж тим, як це правильно зазначив суд першої інстанції, стаття 63 Закону №2262-XII не передбачає подачі усіх документів (як для призначення пенсії) для перерахунку раніше призначених пенсій. Навпаки, такий перерахунок повинен бути здійснений за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Аналізуючи обставини справи та норми чинного законодавства, що регулюють спірні правовідносини, беручи до уваги аргументи апеляційної скарги, суд апеляційної інстанції доходить висновку, що суд першої інстанції обґрунтовано дійшов висновку про задоволення позову частково, оскільки відповідач не надав оцінки отриманим документам для перерахунку пенсії позивача в обсязі достатньому для висновку щодо їх правомірності, оскільки відповідачем не зазначено конкретної підстави для відмови в перерахунку пенсії.

Рекомендація відповідача щодо звернення позивача до відповідної відомчої установи на переконання суду апеляційної інстанції, не узгоджується з принципами, визначеними ст. 2 КАС України, які одночасно є принципами адміністративної процедури, що вироблені у практиці європейських країн.

Статтею 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до частини 1 статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

За встановлених обставин, апеляційний суд вважає правильний висновок суду першої інстанції, що з метою належного захисту прав позивача, слід зобов'язати Головне управління пенсійного фонду України в Івано-Франківській області розглянути заяву ОСОБА_1 від 23.04.2024 про перерахунок пенсії з урахуванням доданих документів та прийняти відповідне рішення з урахуванням висновків суду, викладених у даному рішенні суду.

Оскільки сторони не оскаржують рішення суду в частині відмови в позові, то в силу приписів ст. 308 КАС України, такій суд апеляційної інстанції оцінку не надає.

У пункті 58 Рішення Європейського суду з прав людини у справі «Серявін та інші проти України» від 10 лютого 2010 року Суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення. Хоча національний суд має певну свободу розсуду щодо вибору аргументів у тій чи іншій справі та прийняття доказів на підтвердження позицій сторін, орган влади зобов'язаний виправдати свої дії, навівши обґрунтування своїх рішень.

З огляду на викладене, враховуючи положення статті 316 КАС України, прецедентну практику ЄСПЛ, суд апеляційної інстанції приходить до переконання, що судом першої інстанції в оскаржуваному рішенні викладено підстави задоволення позовних вимог частково, на основі об'єктивної оцінки наданих сторонами доказів повно встановлено фактичні обставини справи, правильно застосовано норми матеріального права. Доводи апеляційної скарги висновків суду першої інстанції не спростовують, на законність судового рішення не впливають.

Керуючись статтями 241, 243, 308, 311, 316, 321, 325, 328 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області залишити без задоволення, а рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 05 липня 2024 року у справі №300/4463/24 - без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та не підлягає касаційному оскарженню, крім випадків встановлених ст.328 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий суддя Т. І. Шинкар

судді Л. П. Іщук

І. М. Обрізко