04 листопада 2024 року Чернігів Справа № 620/12267/24
Чернігівський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Тихоненко О.М., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити певні дії,
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, в якому просить:
визнати протиправним рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області від 13.08.2024 про відмову зарахувати у пільговому обчисленні до страхового стажу ОСОБА_1 роботу в зоні відчуження з 17.05.2010 по 31.12.2012, з 19.03.2013 по 22.12.2016 в Компанії “Вінсі Констрюксьон Гран Проже»/ Компанії “Буйг Траво Пюблік» на посаді бетоняра як роботу по списку №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, затвердженими Кабінетом Міністрів України, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, як це передбачено абзацом 10 частини 3 статті 24 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», та зробити перерахунок пенсії;
зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області зарахувати у пільговому обчисленні до страхового стажу ОСОБА_1 роботу в зоні відчуження з 17.05.2010 по 31.12.2012, з 19.03.2013 по 22.12.2016 в Компанії “Вінсі Констрюксьон Гран Проже»/ Компанії “Буйг Траво Пюблік» на посаді бетоняра як роботу по списку №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, затвердженими Кабінетом Міністрів України, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, як це передбачено абзацом 10 частини 3 статті 24 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», та здійснити перерахунок пенсії у зв'язку із збільшенням страхового стажу, починаючи з 5 серпня 2024 року.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Чернігівській області як одержувач пенсії за віком, призначеній відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». 5 серпня 2024 року позивач звернувся до органу ПФУ із заявою про зарахування у пільговому обчисленні до страхового стажу як роботу за Списком №1 в Компанії «Вінсі Констрюксьон Гран Проже»/Компанії «Буйг Траво Пюблік» (як роботу в особливо шкідливих умовах) та проведення перерахунку пенсії у зв'язку із збільшенням страхового стажу. У відповідь на подану заяву позивачем отримано рішення відповідача від 13.08.2024 №254150026764, у якому зазначено про розгляд заяви позивача щодо неможливості зарахування стажу роботи в Компанії «Вінсі Контруксьон Гран Проже/Вуйг Траво Пюблік» як роботу по Списку №1. В якості причини відмови для зарахування періодів роботи до спеціального стажу зазначено про необхідність подання уточнюючої довідки, а також документів про проведення атестації робочих місць. Інших обґрунтованих причин та підстав відмови у зарахуванні в пільговому обчисленні до страхового стажу позивача періодів роботи в зоні відчуження в Компанії «Вінсі Констрюксьон Гран Проже»/Компанії «Буйг Траво Пюблік», у рішенні відповідача не наведено. Однак позивач вважає, що подані документи в сукупності дають уявлення про характер роботи, умови праці та отримувані додаткові виплати, пов'язані з роботою в особливо шкідливих умовах в Компанії «Вінсі Контруксьон Гран Проже/Буйг Траво Пюблік» (СП «Новарка»), тож, відповідач протиправно прийняв рішення про відмову у зарахуванні періодів роботи по Списку №1 та перерахунку пенсії.
Ухвалою Чернігівського окружного адміністративного суду від 16.09.2024 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами. Ухвалою суду надано термін для подачі відзиву на позовну заяву, відповіді на відзив та заперечень.
Вказану ухвалу суду відповідач отримав 16.09.2024, що підтверджується довідкою в матеріалах справи, однак правом для подання відзиву чи заяви про продовження процесуального строку для подання відзиву у встановлений судом 15-денний строк не скористався.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Чернігівській області та отримує пенсію за віком відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
05.08.2024 позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області з заявою щодо перерахунку пенсії.
За принципом екстериторіальності заяву позивача було розглянуто Головним управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області та прийнято рішення про відмову № 254150026764 від 13.08.2024 (а.с.24).
У вказаному рішенні зазначено, що позивач, ІНФОРМАЦІЯ_1 , звернувся 05.08.2024 із заявою №2330 по зміні надбавки (зміна існуючого стажу із зарахуванням стажу на пільгових умовах). В результаті аналізу наданих документів встановлено, що до заяви на перерахунок пенсії від 05.08.2024 не надано довідки про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній та наказу про результати проведення атестації робочих місць (з переліком посад, які пройшли атестацію). Враховуючи вищезазначене прийнято рішення відмовити позивачу в проведенні перерахунку пенсії.
Листом від 21.08.2024 Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області повідомило позивача про прийняте рішення (а.с.25).
Даючи правову оцінку обставинам справи, суд зважає на таке.
Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини першої статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Статтею 5 Закону України від 9 липня 2003 року №1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон №1058-ІV) визначено, що цей Закон регулює відносини, які виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування. Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на ці відносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить цьому Закону.
Вказаним Законом запроваджено поняття і визначення страхового стажу та встановлено для періоду роботи чи іншої діяльності, пов'язаної з отриманням доходу, починаючи з 1 січня 2004 року.
Так, статтею 24 Закону передбачено, що страховий стаж-період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Частиною 2 ст.24 Закону встановлено, що страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.
У той же час, періоди роботи після призначення пенсії зараховуються до страхового стажу на загальних підставах. Страховий стаж враховується в одинарному розмірі, крім випадків, передбачених цим Законом (частина 3 статті 24 Закону №1058-ІV).
Періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.
Пільговий порядок обчислення стажу роботи, передбачений законодавством, що діяло раніше, за період з 1 січня 2004 року застосовується виключно в частині визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах та за вислугу років (частина перша статті 24 Закону №1058-ІV).
За кожний повний рік стажу роботи (врахованого в одинарному розмірі) на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 виробництв, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, зайнятість на яких давала та дає право на пенсію на пільгових умовах, до страхового стажу додатково зараховується по одному року (частина 3 статті 24 Закону №1058-ІV).
Так, на підтвердження роботи за Списком № 1 позивачем надано: довідку №424-16 від 18.12.2016 про дози зовнішнього опромінення за періоди роботи в зоні відчуження в 2010-2016 роки, видану Компанією «Вінсі Конструксьон Гран Проже /Буйг Траво Пюблік»; архівну довідку №05-04/378 від 02.08.2024 про періоди роботи в Компанії Вінсі Конструксьон Гран проже/Компанії Буйг Траво Пюблік (СП «Новарка»); архівну довідку №05-04/379 від 02.08.2024 про заробітну плату за період роботи у Компанії «Вінсі Контруксьон Гран Проже /Буйг Траво Пюблік» (2010-2016 роки), видану архівним відділом Виконкому Славутицької міської ради; архівну довідку №05-04/380 від 02.08.2024 щодо обліку робочого часу за період роботи у Компанії «Вінсі Контруксьон Гран Проже/Буйг Траво Пюблік» (2010-2016 роки), видану архівним відділом Виконкому Славутицької міської ради; архівну копію наказу №088 від 21.11.2013 про атестацію робочих місць за умовами праці; архівну копію свідоцтва №186 про акредитацію виконавця Компанія «Вінсі Конструксьон…»; архівну копію договору підряду від 10.08.2007, укладеного між ДСП ЧАЕС та СП «Новарка».
Відповідно до пункту 2 Розділу ХV Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», який набрав чинності з 01.01.2004, пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, які відповідно до цього Закону мають право на пенсію на пільгових умовах, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.
До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону.
Відповідно до частини 1 статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» (в редакції, чинній станом на день виникнення спірних правовідносин) на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи: а) працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці,- за списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць; чоловіки- після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах; жінки - після досягнення 45 років і при стажі роботи не менше 15 років, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.
Працівникам, які мають не менше половини стажу роботи з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням віку, передбаченого ст.12 цього Закону, на 1 рік за кожний повний рік такої роботи чоловікам і на 1 рік 4 місяці - жінкам.
Згідно з ч.1 ст.56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» час роботи, служби (в тому числі державної) з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС» у зоні відчуження зараховується до стажу роботи, стажу державної служби, вислуги років, яка надає право на пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб: до 1 січня 1988 року - у потрійному, а з 1 січня 1988 року до 1 січня 1993 року - у полуторному розмірі (у тому числі за Списком №1). З 1 січня 1993 року та в наступні роки пільги з обчислення стажу роботи у зоні відчуження визначаються Кабінетом Міністрів України.
Таким чином, з 1 січня 1993 року відповідними постановами, в тому числі і постановою від 27 квітня 2006 року №571 (зі змінами, внесеними постановами від 04 квітня 2007 року №610, від 11 вересня 2007 року №1121, від 05 грудня 2007 року №1400) обумовлювалось зарахування в полуторному розмірі періодів роботи (служби) в зоні відчуження для визначення права на пенсію на пільгових умовах.
Проте, для визначення права на пенсію за віком, періоди роботи (служби) в зоні відчуження з 01 січня 2004 року при наявності відповідних документів, зараховуються в полуторному розмірі, а для обчислення розміру пенсії (визначення коефіцієнту страхового стажу) зазначений період зараховується в страховий стаж в одинарному розмірі, як це передбачено Законом України « Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058-IV.
За приписами ст.62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Згідно з п.20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року №637, у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників.
Перелік документів, які додаються до заяви про призначення пенсії за віком, який не є виключним та вичерпним, наведено у п.п. 2.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України вд 25.11.2005 за №22-1, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за №1566/11846 (з наступними змінами), зокрема: посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та довідка про період (періоди) участі у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за формою, затвердженою постановою Державного Комітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 09.03.1988 №122, або довідка військової частини, в складі якої особа брала участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, або довідка архівної установи, або інші первинні документи, в яких зазначено період роботи, населений пункт чи об'єкт, де особою проводились роботи по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС; посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи та довідка про період (періоди) проживання (роботи) на цих територіях, видана органами місцевого самоврядування при призначенні пенсії із застосуванням норм ст.55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Атестація робочих місць здійснюється на підприємствах, в організаціях та установах незалежно від форм власності і господарювання згідно з Порядком проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 № 442 (надалі також - Порядок) та Методичними рекомендаціями.
Відповідно до зазначених нормативних актів основна мета атестації полягає в регулюванні відносин між власником або уповноваженим ним органом і працівниками у галузі реалізації права на здорові й безпечні умови праці, пільгове забезпечення, пільги та компенсації за роботу в несприятливих умовах.
Згідно з пунктом 4 Порядку № 442 та підпункту 1.5 пункту 1 Методичних рекомендацій атестація проводиться не рідше одного разу на 5 років. Відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації покладається на керівника підприємства, організації.
Атестація робочих місць відповідно до Порядку № 442 та Методичних рекомендацій передбачає: установлення факторів і причин виникнення несприятливих умов праці; санітарно-гігієнічне дослідження факторів виробничого середовища, важкості й напруженості трудового процесу на робочому місці; комплексну оцінку факторів виробничого середовища і характеру праці на відповідність їхніх характеристик стандартам безпеки праці, будівельним та санітарним нормам і правилам; установлення ступеня шкідливості й небезпечності праці та її характеру за гігієнічною класифікацією; обґрунтування віднесення робочого місця до категорії зі шкідливими (особливо шкідливими), важкими (особливо важкими) умовами праці; визначення (підтвердження) права працівників на пільгове пенсійне забезпечення за роботу у несприятливих умовах; складання переліку робочих місць, виробництв, професій та посад із пільговим пенсійним забезпеченням працівників; аналіз реалізації технічних і організаційних заходів, спрямованих на оптимізацію рівня гігієни, характеру і безпеки праці.
Аналіз зазначених норм свідчить про те, що своєчасно проведена атестація робочих місць за умовами праці є одним із заходів соціального захисту працівників, який має сприяти реалізації прав на здорові й безпечні умови праці, пільги та компенсації за роботу у несприятливих умовах, пільгове пенсійне забезпечення тощо.
При цьому особа, яка працює на посаді, віднесеній до Списку № 1, робоче місце по якій підлягає атестації, відповідно до Порядку № 442, не наділена жодними правами (повноваженнями, обов'язками), які б могли вплинути на своєчасність проведення атестації робочих місць.
Отже, атестація робочого місця є важливим запобіжником порушень у забезпеченні належних умов праці на підприємствах, в організаціях та установах. Проте, розуміючи положення пункту «б» статті 13 Закону № 1788-ХІІ - «за результатами атестації робочих місць» як обмежувальний захід при призначенні пільгової пенсії, держава покладає відповідальність за не проведення атестації, та відповідно, надмірний тягар, на пенсіонера.
Відповідно до частини першої статті 8 Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Елементом верховенства права є принцип правової визначеності.
Європейський суд з прав людини у пунктах 52. 56 рішення від 14 жовтня 2010 року у справі «Щокін проти України» зазначив, що тлумачення й застосування національного законодавства є прерогативою національних органів. Однак суд зобов'язаний переконатися в тому, що спосіб, у який тлумачиться й застосовується національне законодавство, призводить до наслідків, сумісних із принципами Конвенції з погляду тлумачення їх у практиці Європейського суду з прав людини. На думку Європейського суду з прав людини, відсутність у національному законодавстві необхідної чіткості й точності, які передбачали можливість різного тлумачення, порушує вимогу «якості закону», передбачену Конвенцією, і не забезпечує адекватного захисту від свавільного втручання публічних органів державної влади в майнові права заявника.
Отже, в разі існування неоднозначного або множинного тлумачення прав та обов'язків особи в національному законодавстві органи державної влади зобов'язані застосувати підхід, який був би найбільш сприятливим для особи.
Отже, особи, які зайняті на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за Списком № 1, але з вини власника на таких підприємствах не було проведено атестацію робочого місця, мають право на зарахування стажу роботи на таких посадах до спеціального стажу, необхідного для призначення пенсії за віком на пільгових умовах за Списком № 1, відповідно до пункту «а» статті 13 Закону № 1788-ХІІ та ст. 114 Закону № 1058.
При цьому на працівника, зайнятого на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, не можна покладати відповідальність за не проведення або несвоєчасне проведення атестації робочих місць за умовами праці. Не проведення або несвоєчасне проведення атестації робочих місць власником підприємств або уповноваженим ним органом не може позбавляти громадян їх конституційного права на соціальний захист, у тому числі щодо надання пенсій за віком на пільгових умовах. Контроль за додержанням підприємствами правил проведення атестації робочих місць за умовами праці покладається на відповідні повноважні державні контролюючі органи, зокрема Держпраці.
Враховуючи вищевикладене, не проведення або несвоєчасне проведення атестації робочих місць власником підприємства не може бути підставою для відмови у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах. Відповідальність за не проведення або несвоєчасне проведення атестації робочих місць покладається на власника підприємства, а не працівника. При цьому контролюючу функцію у відносинах щодо проведення атестації робочих місць на підприємстві виконує держава в особі відповідних контролюючих органів, а не працівник.
Отже, посилання відповідача на відсутність документів про атестацію робочих місць є протиправним.
Відповідна правова позиція викладена в постанові Великої Палати Верховного Суду від 19.02.2020 у справі № 520/15025/16-а (провадження № 11-1207апп19), висновки якої суд враховує до спірних правовідносин відповідно до ч. 5 статті 242 Кодексу адміністративного судочинства України.
Матеріалами справи, а саме: трудовою книжкою НОМЕР_1 та вказаними вище довідками підтверджується робота позивача (з 17.05.2010 по 31.12.2012, з 19.03.2013 по 22.12.2016) в зоні відчуження на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком №1 виробництв, робіт професій, посад і показників в Компанії “Вінсі Констрюксьон Гран Проже»/Компанії “Буйг Траво Пюблік».
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про зарахування у пільговому обчисленні до страхового стажу позивача роботу в зоні відчуження з 17.05.2010 по 31.12.2012, з 19.03.2013 по 22.12.2016 в Компанії “Вінсі Констрюксьон Гран Проже»/Компанії “Буйг Траво Пюблік» на посаді бетоняра як роботу по Списку №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, затвердженого Кабінетом Міністрів України.
З урахуванням зазначеного, враховуючи принцип верховенства права, на підставі зібраних та досліджених доказів, аналізу чинного законодавства, позовні вимоги підлягають задоволенню частково, шляхом визнання протиправним та скасування рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області № 254150026764 від 13.08.2024 про відмову ОСОБА_1 у проведенні перерахунку пенсії; зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області зарахувати у пільговому обчисленні до страхового стажу ОСОБА_1 роботу в зоні відчуження з 17.05.2010 по 31.12.2012, з 19.03.2013 по 22.12.2016 в Компанії “Вінсі Констрюксьон Гран Проже»/Компанії “Буйг Траво Пюблік» на посаді бетоняра як роботу по Списку №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, затвердженого Кабінетом Міністрів України, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до абзацу 10 частини 3 статті 24 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та повторно розглянути заяву від 05.08.2024 з урахуванням оцінки наданої судом у рішенні.
Щодо позовних вимог про здійснення перерахунку пенсії, у зв'язку з збільшенням страхового стажу, то останні задоволенню не підлягають, оскільки розцінюються судом, як передчасні.
У відповідності до вимог частини першої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Тому, за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивача підлягає стягненню сплачений при поданні позовної заяви судовий збір в розмірі 1211,20 грн.
Керуючись статтями 72-74, 77, 241-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області № 254150026764 від 13.08.2024 про відмову ОСОБА_1 у проведенні перерахунку пенсії.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області зарахувати у пільговому обчисленні до страхового стажу ОСОБА_1 роботу в зоні відчуження з 17.05.2010 по 31.12.2012, з 19.03.2013 по 22.12.2016 в Компанії “Вінсі Констрюксьон Гран Проже»/Компанії “Буйг Траво Пюблік» на посаді бетоняра як роботу по Списку №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, затвердженого Кабінетом Міністрів України, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до абзацу 10 частини 3 статті 24 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та повторно розглянути заяву від 05.08.2024 з урахуванням оцінки наданої судом у рішенні.
В решті позову відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 1211,20 грн.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана безпосередньо до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Позивач: ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ).
Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області (майдан Свободи, 5, Держпром3 під2п,м. Харків,Харківський р-н, Харківська обл.,61022, код ЄДРПОУ 14099344).
Повне судове рішення складено 04.11.2024.
Суддя Оксана ТИХОНЕНКО