печерський районний суд міста києва
Справа № 757/39970/24-а
06 вересня 2024 року суддя Печерського районного суду м. Києва Вовк С.В., перевіривши матеріали справи за позовом Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області до Управління забезпечення примусового виконання рішень у Рівненські області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, третя особа: ОСОБА_1 , про скасування постанови державного виконавця про стягнення штрафу у виконавчому провадженні,-
У вересні 2024 року Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області звернувся до суду з позовом до Управління забезпечення примусового виконання рішень у Рівненські області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, третя особа: ОСОБА_1 , про скасування постанови державного виконавця про стягнення штрафу у виконавчому провадженні.
Перевіривши адміністративний позов Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області, з доданими до нього матеріалами, судом встановлено наступне.
Кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист, у передбачений частиною 1 статті 5 КАС України, або в інший спосіб, який не суперечить закону і забезпечує ефективних захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень, згідно з положеннями частини 2 вказаної статті Кодексу.
За приписами пункту 1 частини 1 статті 20 КАС України, якою визначається розмежування предметної юрисдикції адміністративних судів, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні, у тому числі, адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Згідно з частиною 1 статті 25 КАС України, адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
За загальним правилом підсудності, визначеним частиною 2 статті 26 КАС України позови до юридичних осіб пред'являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
У відповідності до частини 3 статті 46 КАС України, відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
В той же час, місце знаходження відповідача по справі - а саме: Управління забезпечення примусового виконання рішень у Рівненські області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, є адреса: 33028, м. Рівне, вул. Замкова, 29, що територіально відноситься до Рівненського окружного адміністративного суду.
До виключного випадку встановленої підсудності, визначеної нормою статті 27 КАС України, позов Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області не відноситься.
Таким чином, вищевказаний позов не підсудний Печерському районному суду м. Києва як адміністративному.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 20 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Відповідно до п.2 ч.1 ст. 29 КАС України, визначено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Оскільки позов пред'явлено з приводу оскарження індивідуального акту, питання про визначення підсудності має бути вирішено позивачем у справі на власний розсуд.
Аналізуючи викладене, суд дійшов висновку, що справу слід передати на розгляд до Рівненському окружному адміністративному суду, у зв'язку з непідсудністю справи Печерському районному суду м. Києва.
Таким чином, оскільки справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду її слід передати за підсудністю до Рівненського окружного адміністративного суду, (за місцезнаходженням відповідача).
Згідно ч. ч. 1, 2 ст. 30 КАС України, спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються. Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана.
Враховуючи викладені обставини, керуючись ст.ст. 25, 29, 171 КАС України, -
Адміністративну справу за позовом Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області до Управління забезпечення примусового виконання рішень у Рівненські області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, третя особа: ОСОБА_1 , про скасування постанови державного виконавця про стягнення штрафу у виконавчому провадженні - передати на розгляд до Рівненського окружного адміністративного суду (вулиця 16-го Липня, 87, м. Рівне, Рівненська область).
Ухвала може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена в день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано протягом встановленого законом строку на апеляційне оскарження. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя С.В.Вовк