Рішення від 04.11.2024 по справі 460/12533/24

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 листопада 2024 року м. Рівне №460/12533/24

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Друзенко Н.В. за участю секретаря судового засідання Пилипюк Ю.Ю. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі: позивача: представник Сосницька М.Б., відповідача: представник Гуменюк А.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Клеванської селищної ради

доРівненського відділу державної виконавчої служби у Рівненському районі Рівненської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції

про визнання протиправними та скасування постанов, -

ВСТАНОВИВ:

Клеванська селищна рада звернулась до суду з позовом до Рівненського відділу державної виконавчої служби у Рівненському районі Рівненської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про визнання протиправними та скасування постанов ВП №73736497від 05.01.2024 про стягнення виконавчого збору - 26800,00 грн. на підставі виконавчого листа №569/13426/19, виданого 27.09.2022 Рівненським міським судом Рівненської області та ВП №73736583 від 05.01.2024 про розмір мінімальних витрат виконавчого провадження про стягнення - 300,00 грн. на підставі виконавчого листа №569/13426/19, виданого 27.09.2022 Рівненським міським судом.

Після усунення недоліків позовної заяви, ухвалою від 24.10.2024 визнано причини пропуску строку звернення до суду з позовом поважними та поновлено Клеванській селищній раді пропущений строк звернення до суду; відкрито провадження в адміністративній справі №460/12533/24; розгляд справи вирішено провести за правилами статті 287 Кодексу адміністративного судочинства України у відкритому судовому засіданні 04.11.2024.

Згідно з позовною заявою та поясненнями представника в судовому засіданні, позовні вимоги ґрунтуються на тому, що ухвалою Рівненського міського суду від 16.02.2024 у справі №569/13426/19 було визнано таким, що не підлягає виконанню виконавчий лист, виданий Рівненським міським судом Рівненської області, з дати його видачі- 27 вересня 2022 року. Відповідно до цього, Клеванська селищна рада зверталась до Відділу ДВС із заявою про закінчення виконавчих проваджень ВП №73736497 та ВП №73736583 та просила скасувати всі постанови, в тому числі про розшук майна боржника, про арешт коштів боржника. У відповідь Відділ ДВС повідомив, що постанова про стягнення виконавчого збору №70101319 від 18.10.2022 та постанова про стягнення про розмір мінімальних витрат виконавчого провадження №70101319 від 18.10.2022 є виконавчими документами, які є чинні та ніким не оскаржені, а тому підлягають виконанню, а також відкритті на їх підставі виконавчі провадження №73736497 та №73736583. Оскільки постанова про стягнення виконавчого збору №70101319 від 18.10.2022 та постанова про розмір мінімальних витрат виконавчого провадження №70101319 від 18.10.2022, винесені в рамках виконавчого провадження №70101319, постанова про відкриття якого скасована в судовому порядку, позивач вважає виконавчі провадження №73736497 та №73736583 такими, що розпочаті протиправно, а відтак протиправними і усі, винесені в їх рамках постанови.

Згідно з поясненнями представника в судовому засіданні, Рівненський відділ державної виконавчої служби у Рівненському районі Рівненської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції позовні вимоги не визнає. В основу свої заперечень покликається на те, що виконавче провадження №70101319 з примусового виконання виконавчого листа №569/13426/19, виданого Рівненським міським судом Рівненської області 27.09.2022 закінчене 04.01.2024 за пунктом 9 частини першої статті 39 Закону України «Про виконавче провадження», як таке, що виконане боржником, за відповідною заявою стягувача. Постанова про закінчення даного виконавчого провадження є чинною, не оскаржена і не скасована, а відтак, державним виконавцем на законних підставах постанова про стягнення виконавчого збору №70101319 від 18.10.2022 та постанова про стягнення про розмір мінімальних витрат виконавчого провадження №70101319 від 18.10.2022 звернуті до примусового виконання та виконуються в межах виконавчих проваджень №73736497 та №73736583.

Дослідженими по справі доказами суд встановив таке.

Заочним рішенням Рівненського міського суду від 24.02.2020 у справі №569/13426/19 задоволено повністю позов ОСОБА_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача Деражненська сільська рада Костопільського району Рівненської області, до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Клеванська селищна рада Рівненського району Рівненської області, про встановлення батьківства. Визнано ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 батьком ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Зобов'язано Клеванську селищну раду Рівненського району Рівненської області внести зміни в актовий запис №28 від 14 березня 2019 року про народження дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 і записати: - батько дитини - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин України. Рішення набрало законної сили 26.03.2020 (https://reestr.court.gov.ua/Review/88147510).

27.09.2022 Рівненським міським судом видано виконавчий лист №569/13426/19 в частині зобов'язання Клеванської селищної ради Рівненського району внести зміни в актовий запис №28 від 14 березня 2019 року про народження ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , записавши її батьком ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , громадянина України.

18.10.2022 державним виконавцем Рівненського відділу державної виконавчої служби у Рівненському районі Рівненської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) відкрито виконавче провадження №70101319 з примусового виконання зазначеного виконавчого листа (а.с.13).

Цього ж дня державним виконавцем винесено:

постанову про стягнення виконавчого збору ВП №70101319, якою велено стягнути з боржника - Клеванської селищної ради Рівненського району виконавчий збір у розмірі 26800 грн. (а.с.15);

постанову про розмір мінімальних витрат виконавчого провадження ВП №70101319, якою визначено для боржника - Клеванської селищної ради Рівненського району розмір мінімальних витрат виконавчого провадження на рівні 300 грн. (а.с.16-17).

Також державним виконавцем 18.10.2022 сформовано та направлено до Клеванської селищної ради вимогу про надання у строк до 02.11.2022 доказів виконання рішення суду щодо внесення відповідних змін в актовий запис №28 від 14 березня 2019 року (а.с.18-19).

Листом від 25.10.2022 Клеванська селищна рада Рівненського району просила державного виконавця вжити заходів щодо заміни боржника у виконавчому провадженні ВП №70101319 на Рівненський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Рівненському районі Рівненської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, з огляду на те, що саме вказана особа є розпорядником актового запису і на відміну від Клеванської селищної ради наділена повноваженнями по внесенню до такого актового запису змін (ас.20-21).

У листопаді 2022 року Клеванська селищна рада самостійно звернулася до Рівненського міського суду із заявою про заміну сторони виконавчого провадження.

Ухвалою Рівненського міського суду від 28.11.2022 Клеванській селищній раді відмовлено у задоволенні заяви про заміну сторони виконавчого провадження (https://reestr.court.gov.ua/Review/107574396).

Постановою Рівненського апеляційного суду у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ від 21.02.2023 апеляційну скаргу Клеванської селищної ради задоволено частково, ухвалу Рівненського міського суду Рівненської області від 28.11.2022 змінено, виключивши із мотивувальної частини покликання про необхідність звернення ОСОБА_1 з позовом до Рівненського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Рівненському районі Рівненської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) про зобов'язання вчинити певні дії. В решті ухвалу суду першої інстанції залишено без змін (https://reestr.court.gov.ua/Review/109106072).

Рішенням Рівненського міського суду Рівненської області від 02.03.2023 у справі №569/1948/23 задоволено позов ОСОБА_1 . Зобов'язано Рівненський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Рівненському районі Рівненської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції виключити з актового запису №28 від 14 березня 2019 року про народження дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , дані про « ОСОБА_4 », як батька дитини і записати батьком дитини - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , громадянина України. Вирішуючи дану справу, суд зауважив, що рішенням Рівненського міського суду від 24.02.2020 у справі №569/13426/19 визнано ОСОБА_1 батьком ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , однак, не зобов'язано виключити з актового запису №28 від 14 березня 2019 року про народження дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , дані про « ОСОБА_4 » як батька дитини, що унеможливило виконання такого судового рішення (https://reestr.court.gov.ua/Review/109345814).

На виконання рішення Рівненського міського суду Рівненської області від 02.03.2023 у справі №569/1948/23, Рівненським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Рівненському районі Рівненської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції до актового запису №28 від 14 березня 2019 року, складеного Клеванською селищною радою Рівненського району Рівненської області були внесені відповідні зміни: виключено з актового запису №28 від 14 березня 2019 року про народження дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , дані про « ОСОБА_4 » як батька дитини, після чого батьком дитини зазначено ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .

04.01.2024 державним виконавцем Рівненського відділу державної виконавчої служби у Рівненському районі Рівненської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції винесено постанову про закінчення виконавчого провадження №70101319 з примусового виконання виконавчого листа №569/13426/19, виданого Рівненським міським судом Рівненської області 27.09.2022. У постанові вказано, що Клеванською селищною радою в повному обсязі виконано рішення суду у справі №569/13426/19, з огляду на що виконавче провадження підлягає закінченню за пунктом 9 частини першої статті 39 Закону України «Про виконавче провадження» (а.с.31-32).

Крім зазначеного, в постанові зауважено, що оскільки боржником не сплачені мінімальні витрати виконавчого провадження у розмірі 300 грн. та виконавчий збір у розмірі 26800 грн., то необхідно винести постанову про розмір мінімальних витрат та постанову про стягнення виконавчого збору та виокремити їх в окреме виконавче провадження.

05.01.2024 державним виконавцем Рівненського відділу державної виконавчої служби у Рівненському районі Рівненської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції винесено постанову про відкриття виконавчого провадження №73736497 по примусовому виконанню постанови Рівненського відділу державної виконавчої служби у Рівненському районі Рівненської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції №70101319 від 18.10.2022 про стягнення з Клеванської селищної ради виконавчого збору в розмірі 26800 грн. (а.с.33).

Цього ж дня у виконавчому провадженні №73736497 винесено постанову про розмір мінімальних витрат виконавчого провадження в розмірі 300 грн. (а.с.34).

Також, 05.01.2024 державним виконавцем Рівненського відділу державної виконавчої служби у Рівненському районі Рівненської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції було винесено постанову про відкриття виконавчого провадження №73736583 по примусовому виконанню постанови Рівненського відділу державної виконавчої служби у Рівненському районі Рівненської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції №70101319 від 18.10.2022 про стягнення з Клеванської селищної ради мінімальних витрат виконавчого провадження на рівні 300 грн. (а.с.35).

Цього ж дня у виконавчому провадженні №73736583 винесено постанову про розмір мінімальних витрат виконавчого провадження в розмірі 300 грн. (а.с.36).

В межах зазначених виконавчих проваджень винесені також постанови про арешт майна і коштів боржника.

16.02.2024 Рівненський міський суд Рівненської області в межах справи №569/13426/19 постановив ухвалу, якою визнав таким, що не підлягає виконанню виконавчий лист, виданий Рівненським міським судом Рівненської області 27 вересня 2022 року на виконання заочного рішення Рівненського міського суду Рівненської області від 24 лютого 2020 року по справі №569/13426/19 про зобов'язання Клеванської селищної ради Рівненського району Рівненської області внести зміни в актовий запис №28 від 14 березня 2019 року про народження дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 і записати: батько дитини - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин України, з дати видачі виконавчого листа - 27 вересня 2022 року. В мотивувальній частині ухвали суд констатував, що обов'язок Клеванської селищної ради, як боржника за виконавчим листом виданим Рівненським міським судом Рівненської області 27 вересня 2022 року по справі №569/13426/19 відсутній станом на день видачі виконавчого листа. (https://reestr.court.gov.ua/ Review/117207645).

В травні 2024 року Клеванська селищна рада звернулася до Рівненського міського суду зі скаргою на дії державного виконавця Рівненського відділу державної виконавчої служби у Рівненському районі Рівненської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції щодо не закінчення виконавчого провадження у зв'язку з визнанням таким, що не підлягає виконанню виконавчий лист та у зв'язку з цим просила визнати такими, що не підлягають виконанню та скасувати: постанови у межах виконавчого провадження №70101319, а також і похідні за виконавчими провадженнями №73736497 та №73736583.

В частині вимог, які підлягали розгляду за правилами адміністративного судочинства, суд відмовив у відкритті провадження. В решті розглянув, і ухвалою від 24.09.2024 №569/8300/24 скаргу Клеванської селищної ради задовольнив частково. Визнав дії державного виконавця Рівненського відділу державної виконавчої служби у Рівненському районі Рівненської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Покорської Яни Іванівни під час виконання судового рішення №569/13426/19 неправомірними щодо не закінчення виконавчого провадження у зв'язку з визнанням таким, що не підлягає виконанню виконавчого листа №569/13426/19, виданого 27.09.2022 Рівненським міським судом Рівненської області. Скасував постанову від 18.10.2022 ВП №70101319 про відкриття виконавчого провадження на підставі виконавчого листа № 569/13426/19, виданого 27.09.2022 року Рівненським міським судом Рівненської області. Скасував постанову про арешт коштів боржника від 20.12.2023 ВП № 70101319, при примусовому виконанні виконавчого листа №569/13426/19, виданого 27.09.2022 року Рівненським міським судом Рівненської області. Зазначена ухвала набрала законної сили 14.10.2024 (https://reestr.court.gov.ua/Review/ 121895279).

Оскільки державним виконавцем, на виконання ухвали суду від 24.09.2024 №569/8300/24 жодних дій щодо анулювання постанов, винесених в рамках виконавчого провадження №70101319 (постанова про відкриття якого скасована судом, а виконавчий документ визнаний таким, що не підлягає виконанню судом, який його видав з дати його видачі), як очікувалося Клеванською селищною радою, не вчинено, остання звернулася з даним позовом до адміністративного суду.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає таке.

Перш за все, слід зауважити, що за правилами частини четвертої статті 78 Кодексу адміністративного судочинства України, обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Як вже було зазначено вище, ухвалою Рівненського міського суду Рівненської області від 16.02.2024 у справі №569/13426/19 визнано таким, що не підлягає виконанню виконавчий лист, виданий Рівненським міським судом Рівненської області 27 вересня 2022 року на виконання заочного рішення Рівненського міського суду Рівненської області від 24 лютого 2020 року по справі №569/13426/19, з дати видачі виконавчого листа - 27 вересня 2022 року.

А ухвалою Рівненського міського суду Рівненської області від 24.09.2024 у справі №569/8300/24, визнано протиправними дії державного виконавця Рівненського відділу державної виконавчої служби у Рівненському районі Рівненської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції під час виконання судового рішення №569/13426/19 щодо незакінчення виконавчого провадження у зв'язку з визнанням таким, що не підлягає виконанню виконавчого листа №569/13426/19, виданого 27.09.2022 Рівненським міським судом Рівненської області, скасовано постанову від 18.10.2022 про відкриття виконавчого провадження №70101319 на підставі виконавчого листа №569/13426/19, виданого 27.09.2022 року Рівненським міським судом Рівненської області.

Пункт 5 частини першої статті 27 Закону України «Про виконавче провадження» №1404-VIII від 02.06.2016, містить імперативну норму про те, що виконавче провадження підлягає закінченню у разі, зокрема, визнання судом виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню.

За правилами частини першої статті 40 Закону №1404-VIII, у разі закінчення виконавчого провадження (крім закінчення виконавчого провадження за судовим рішенням, винесеним у порядку забезпечення позову чи вжиття запобіжних заходів, а також, крім випадків нестягнення виконавчого збору або витрат виконавчого провадження, нестягнення основної винагороди приватним виконавцем), повернення виконавчого документа до суду, який його видав, арешт, накладений на майно (кошти) боржника, знімається, відомості про боржника виключаються з Єдиного реєстру боржників, скасовуються інші вжиті виконавцем заходи щодо виконання рішення, а також проводяться інші необхідні дії у зв'язку із закінченням виконавчого провадження. Виконавче провадження, щодо якого винесено постанову про його закінчення, не може бути розпочате знову, крім випадків, передбачених цим Законом.

При цьому, за частиною третьою цієї статті, лише у разі повернення виконавчого документа стягувачу з підстав, передбачених пунктами 1, 3, 4, 6 частини першої статті 37 цього Закону, закінчення виконавчого провадження з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 4, 6, 9 (крім випадку, передбаченого частиною дев'ятою статті 27 цього Закону), 11, 14 і 15 частини першої статті 39 цього Закону, якщо виконавчий збір не стягнуто, державний виконавець не пізніше наступного робочого дня з дня повернення виконавчого документа (закінчення виконавчого провадження) виносить постанову про стягнення виконавчого збору, яку виконує в порядку, встановленому цим Законом.

Відповідно, закінчення виконавчого провадження з підстав, передбачених пунктом 5 частини першої статті 39 Закону №1404-VIII, не передбачає винесення постанови про стягнення виконавчого збору.

Наведене в повній мірі кореспондується з положеннями пункту 7 частини п'ятої статті 27 Закону №1404-VIII, яка імперативно визначає: «у разі закінчення виконавчого провадження у зв'язку із скасуванням рішення, що підлягало виконанню, або визнання судом виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню, виконавчий збір не стягується, а стягнутий виконавчий збір підлягає поверненню».

З огляду на вказане, постанова державного виконавця Рівненського відділу державної виконавчої служби у Рівненському районі Рівненської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів) від 18.10.2022 ВП №70101319, якою велено стягнути з боржника - Клеванської селищної ради Рівненського району виконавчий збір у розмірі 26800 грн. є протиправною і підлягає скасуванню в судовому порядку.

Та обставина, що 04.01.2024 державним виконавцем Рівненського відділу державної виконавчої служби у Рівненському районі Рівненської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції винесено постанову про закінчення виконавчого провадження №70101319 з примусового виконання виконавчого листа №569/13426/19, виданого Рівненським міським судом Рівненської області 27.09.2022, за пунктом 9 частини першої статті 39 Закону України «Про виконавче провадження», не змінює суть спірних правовідносин, позаяк ухвалою Рівненського міського суду Рівненської області від 24.09.2024 у справі №569/8300/24, дії державного виконавця щодо незакінчення виконавчого провадження №70101319 у зв'язку з визнанням таким, що не підлягає виконанню виконавчого листа №569/13426/19, виданого 27.09.2022 Рівненським міським судом Рівненської області, визнано протиправними. Більше того, цією ж ухвалою скасовано постанову від 18.10.2022 про відкриття виконавчого провадження №70101319, що нівелює усі, винесені державним виконавцем в межах виконання даного виконавчого провадження постанови.

За наведеного, є протиправною і підлягає скасуванню в судовому порядку постанова державного виконавця Рівненського відділу державної виконавчої служби у Рівненському районі Рівненської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів) від 18.10.2022 ВП №70101319 про розмір мінімальних витрат виконавчого провадження, якою визначено для боржника - Клеванської селищної ради Рівненського району розмір мінімальних витрат виконавчого провадження на рівні 300 грн.

Оскільки постанова державного виконавця від 18.10.2022 ВП №70101319 про стягнення виконавчого збору та постанова державного виконавця від 18.10.2022 ВП №70101319 про розмір мінімальних витрат виконавчого провадження, є виконавчими документами, на підставі яких 05.01.2024 державним виконавцем Рівненського відділу державної виконавчої служби у Рівненському районі Рівненської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції винесено постанову про відкриття виконавчого провадження №73736497 та про відкриття виконавчого провадження №73736583, відповідно, то і зазначені постанови підлягають скасуванню в судовому порядку, як і усі інші, винесені в рамках виконавчих проваджень №73736497 та №73736583 постанови (про розмірі мінімальних витрат, про розшук майна боржника, про арешт майна боржника, про арешт коштів боржника тощо).

За правилами частини другої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

А відповідно до частини другої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

З урахуванням усього наведеного вище, суд дійшов висновку, що постанова державного виконавця від 18.10.2022 ВП №70101319 про стягнення виконавчого збору та постанова державного виконавця від 18.10.2022 ВП №70101319 про розмір мінімальних витрат виконавчого провадження не відповідають жодному із встановлених критеріїв, а відтак підлягають до скасування в судовому порядку, із застосуванням частини другої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України.

Для повного і належного захисту прав позивача від порушень з боку суб'єкта владних повноважень підлягають до скасування і постанови про відкриття виконавчих проваджень №73736497 та №73736583 з виконання постанови про стягнення виконавчого збору від 18.10.2022 ВП №70101319 та з виконання постанови про розмір мінімальних витрат виконавчого провадження від 18.10.2022 ВП №70101319, а також усі інші, винесені в рамках виконавчих проваджень №73736497 та №73736583 постанови (про розмірі мінімальних витрат, про розшук майна боржника, про арешт майна боржника, про арешт коштів боржника тощо).

Керуючись статтями 241-246, 255, 270-272, 287 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов Клеванської селищної ради до Рівненського відділу державної виконавчої служби у Рівненському районі Рівненської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції задовольнити повністю.

Визнати протиправними та скасувати постанови державного виконавця Рівненського відділу державної виконавчої служби у Рівненському районі Рівненської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів) від 18.10.2022 ВП №70101319 про стягнення виконавчого збору та від 18.10.2022 ВП №70101319 про розмір мінімальних витрат виконавчого провадження.

Визнати протиправними та скасувати постанови державного виконавця Рівненського відділу державної виконавчої служби у Рівненському районі Рівненської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції від 05.01.2024 про відкриття виконавчих проваджень №73736497 та №73736583 з виконання постанови про стягнення виконавчого збору від 18.10.2022 ВП №70101319 та з виконання постанови про розмір мінімальних витрат виконавчого провадження від 18.10.2022 ВП №70101319, а також усі інші, винесені в рамках виконавчих проваджень №73736497 та №73736583 постанови (про розмірі мінімальних витрат виконавчого провадження, про розшук майна боржника, про арешт майна боржника, про арешт коштів боржника тощо).

Стягнути на користь Клеванської селищної ради судові витрати по сплаті судового збору в сумі 3028,00 грн. за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень - Рівненського відділу державної виконавчої служби у Рівненському районі Рівненської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі їх апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Днем подання апеляційної скарги є день її надходження до відповідного суду. Строк подання апеляційної скарги не може бути поновлено. Апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Повний текст рішення складений 04 листопада 2024 року

Учасники справи:

Позивач - Клеванська селищна рада (вул. Івана Франка, буд. 20,с-ще Клевань,Рівненський р-н, Рівненська обл.,35312, ЄДРПОУ/РНОКПП 04387094)

Відповідач - Рівненський відділ державної виконавчої служби у Рівненському районі Рівненської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (вул. Петра Могили, буд. 22Б,м. Рівне,Рівненська обл.,33001, ЄДРПОУ/РНОКПП 35007151)

Суддя Н.В. Друзенко