04 листопада 2024 року м. Житомир справа № 240/11506/23
категорія 112010201
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Токаревої М.С.,
розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання протиправною відмову, зобов'язання вчинити дії,
встановив:
Позивач звернувся до суду із заявою щодо внесення виправлень до рішення суду від 06 лютого 2024 у справі №240/11506/23.
В подальшому, позивачем було подано заяву про відкликання заяви про виправлення описки.
Визначаючись із поданими заявами суд виходить з наступного.
Відповідно до ч.1 ст. 253 КАС України суд, який постановив судове рішення, може з власної ініціативи або за заявою учасника справи чи іншої заінтересованої особи виправити допущені в судовому рішенні цього суду описки, очевидні арифметичні помилки незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні.
Разом з тим, нормами КАС України не унормовано питання щодо можливості відкликання стороною поданої ним заяви про внесення виправлень.
Проте, за нормами ч. 6 ст.7 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права). Аналогія закону та аналогія права не застосовується для визначення підстав, меж повноважень та способу дій органів державної влади та місцевого самоврядування.
За приписами п.2 ч.4 ст. 169 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач до відкриття провадження в адміністративній справі подав заяву про її відкликання.
З огляду на наведене суд вважає за можливе застосувати аналогію п.2 ч.4 ст. 169 КАС України та повернути позивачу подану ним заяву про внесення виправлень до рішення суду.
Керуючись ст. 7, 169, 248, 253 КАС України, -
ухвалив:
Повернути ОСОБА_1 подану ним заяву про внесення виправлень до рішення суду у справі №240/11506/23.
Ухвала суду набирає законної сили негайно після її підписання.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя М.С. Токарева