04 листопада 2024 року Справа 160/28285/24
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Боженко Н.В., перевіривши матеріали адміністративної справи №160/28285/24 за позовною заявою Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (49005, м. Дніпро, вул. Сімферопольська, буд. 17-А, код ЄДРПОУ ВП: 44118658) до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) про стягнення податкового боргу, -
23 жовтня 2024 року Дніпропетровським окружним адміністративним судом зареєстровано позовну заяву Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (далі - позивач) до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі - відповідач), яка надійшла в підсистемі «Електронний Суд».
Позовна заява обґрунтована посиланнями на наявність у відповідача податкового боргу у розмірі 5 658,89 грн.
Справі за даним адміністративним позовом присвоєно єдиний унікальний номер судової справи 160/28285/24 та у зв'язку з автоматизованим розподілом дана адміністративна справа була передана для розгляду судді Боженко Н.В.
31 жовтня 2024 року Дніпропетровським окружним адміністративним судом зареєстровано заяву про збільшення розміру позовних вимог, яка надійшла від представника позивача в підсистемі «Електронний Суд». Позивач заявляє до стягнення з відповідача податковий борг 5 759,77 грн.
Вирішуючи питання про прийняття уточненої позовної заяви суд виходить з того, що відповідно до положень ч.1 ст.47 Кодексу адміністративного судочинства України крім прав та обов'язків, визначених у статті 44 цього Кодексу, позивач має право на будь-якій стадії судового процесу відмовитися від позову. Позивач має право змінити предмет або підстави позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог шляхом подання письмової заяви до закінчення підготовчого засідання або не пізніше ніж за п'ять днів до першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
Згідно ч. 3 ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України підготовче засідання при розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження не проводиться. Якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - протягом п'ятнадцяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Провадження у цій справі відкрито 28 жовтня 2024 року, в зв'язку з чим строк для збільшення позовних вимог не сплив, докази направлення цієї заяви відповідачу також надано до суду.
З огляду на викладене, враховуючи, що заява про збільшення позовних вимог подана у строк та спосіб передбачений ст. 47 Кодексу адміністративного судочинства України, а також направлена відповідачу, суд доходить висновку про наявність підстав для її прийняття до розгляду.
Керуючись ст. ст. 44, 47, 243, 248, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-
Прийняти до розгляду заяву Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про збільшення позовних вимог у справі №160/28285/24.
Ухвала набирає законної сили в порядку статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та не може бути оскаржена.
Суддя Н.В. Боженко