Справа №709/1802/24
29 жовтня 2024 року селище Чорнобай
Суддя Чорнобаївського районного суду Черкаської області Кваша І.М., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління північного офісу держаудитслужби в Черкаській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, проживає в АДРЕСА_1 , працює юрисконсультом відділу освіти Чорнобаївської селищної ради, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , встановлено 2 групу інвалідності, РНОКПП НОМЕР_1 ,-
- за ч. 3 ст. 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі- КУпАП), -
Уповноважена особа з публічних закупівельвідділу освіти Чорнобаївської селищної ради ОСОБА_1 допустила невідхилення тендерних пропозицій, які підлягали відхиленню відповідно до закону (висновок про результати моніторингу від 11.09.2024 №31-36/221).
Встановлено, що відповідно до пункту 3 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затвердженні постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178, зі змінами (далі - Особливості) замовники, що зобов'язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі», проводять закупівлі з урахуванням цих особливостей та з дотриманням принципів здійснення публічних закупівель, визначених Законом України «Про публічні закупівлі».
Аналізом питання розгляду тендерної пропозиції та визначення переможця процедури закупівлі встановлено, що в порушення підпункту 3 пункту 44 Особливостей тендерна пропозиція переможця приватного науково-виробничого підприємства «Прометей-Сервіс» (далі - ПНВП «Прометей-Сервіс») не відхилена, якщо переможець не надав у спосіб зазначений в тендерній документації, документи, що підтверджують відсутність підстав, визначених у підпунктах 3, 5, 6 і 12 пункту 47 Особливостей.
Згідно з протоколом розгляду тендерних пропозицій уповноваженої особи Замовника 07.08.2024 № 5/08 (селище Чорнобай), ПНВП «Прометей- Сервіс» визначений переможцем процедури закупівлі. У додатку 2 «Перелік документів та інформації для підтвердження відповідності переможця вимогам, визначеним у пункті 47 Особливостей» до тендерної документації встановлена вимога: «...переможець процедури закупівлі у строк, що не перевищує чотири дні з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю, повинен надати замовнику шляхом оприлюднення в електронній системі закупівель документи, що підтверджують відсутність підстав, зазначених у підпунктах 3, 5, 6 і 12 та в абзаці чотирнадцятому пункту 47 Особливостей». Проте, переможець процедури закупівлі ПНВП «Прометей-Сервіс» зазначені документи оприлюднив в електронній системі закупівель 13.08.2024, тобто у строк, що перевищує чотири дні з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю (07.08.2024), що є порушенням підпункту 3 пункту 44 Особливостей. Зазначене порушення допущено ОСОБА_1 , на яку наказом від 27.06.2023 №82 «Про призначення уповноваженої особи з публічних закупівель» покладено виконання обов'язків уповноваженої особи з проведення процедур закупівлі Замовника, та яка не відхилила переможця про закупівлі на підставі підпункту 3 пункту 44 Особливостей.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене
ч. 3 ст. 164-14 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явилася. Про дату, час та місце судового засідання повідомлена належним чином, причини неявки невідомі.
Враховуючи зазначене та положення ст. 268 КУпАП, згідно якої участь особи під час розгляду справ про адміністративні правопорушення, передбачених ч. 3 ст. 164-14 КУпАП,не є обов'язковою, суд вважає за можливе розглянути справи за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ч. 3 ст. 164-14 КУпАП придбання товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур закупівель/спрощених закупівель відповідно до вимог закону; застосування конкурентного діалогу або торгів з обмеженою участю, або переговорної процедури закупівлі на умовах, не передбачених законом; невідхилення тендерних пропозицій, які підлягали відхиленню відповідно до закону; відхилення тендерних пропозицій на підставах, не передбачених законом або не у відповідності до вимог закону (безпідставне відхилення); укладення з учасником, який став переможцем процедури закупівлі, договору про закупівлю, умови якого не відповідають вимогам тендерної документації та/або тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі; внесення змін до істотних умов договору про закупівлю у випадках, не передбачених законом; внесення недостовірних персональних даних до електронної системи закупівель та неоновлення у разі їх зміни; порушення строків оприлюднення тендерної документації - тягнуть за собою накладення штрафу на службових (посадових), уповноважених осіб замовника від тисячі п'ятсот до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні вказаного правопорушення підтверджується зібраними по справі доказами:
- протоколом про адміністративне правопорушення №23-107/2024 від 08.10.2024, згідно з яким встановлено порушення невідхилення тендерних пропозицій, які підлягали відхиленню відповідно до закону;
- висновком про результати моніторингу процедури закупівлі від 11.09.2024
№31-36/221;
- наказом Управління північного офісу держаудитслужби в Черкаській області № 62-3 від 26.08.2024 року про початок моніторингу процедур закупівель;
- запитом Управління північного офісу держаудитслужби в Черкаській області до Відділу освіти Чорнобаївської селищної ради від 20.09.2024 "Про надання інформації та копій документів";
- відповіддю Відділу освіти Чорнобаївської селищної ради на запит Управління північного офісу держаудитслужби в Черкаській області від 26.09.2024 №523;
- наказом Відділу освіти Чорнобаївської селищної ради №82 від 27.06.2023 року про покладення виконання функцій уповноваженої особи, відповідальної за організацію та проведення закупівлі;
- протоколом від 07.08.2024 року про розгляд тендерних пропозицій ПНВП "Прометей-сервіс";
- листом Управління північного офісу держаудитслужби в Черкаській області "Про запрошення для складення протоколу про адміністративне правопорушення" від 30.09.2024;
- заявою ОСОБА_1 ;
- листом Управління північного офісу держаудитслужби в Черкаській області "Про надсилання протоколів" від 08.10.2024;
- Актом про неявку особи, яка притягається до адміністративної відповідальності від 08.10.2024.
Вивчивши матеріали справи суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 як уповноваженої особи замовника - Відділу освіти Чорнобаївської селищної ради, в порушенні законодавства про закупівлі і вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 164-14 КУпАП підтверджується достатніми даними, що містяться в матеріалах справ, доведена повністю, кваліфікація скоєного правильна.
Вирішуючи питання про накладення стягнення, враховується характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь її вини.
Обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність, згідно ст.ст. 34, 35 КУпАП, судом не встановлено.
Керуючись ч. 2 ст. 36 КУпАП, суд застосовує до правопорушника стягнення в межах санкції статті 164-14 КУпАП у вигляді штрафу.
У зв'язку зі встановленням ОСОБА_1 2 групи інвалідності на підставі Закону України "Про судовий збір" судовий збір не стягується.
Керуючись ст. ст.ст. 36, 40-1, ч. 3 ст. 164-14, 283, 284 КУпАП, суд,-
Визнати винуватою ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 164-14 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі тисячі п'ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 25500,00 грн., який стягнути в дохід держави.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через Чорнобаївський районний суд Черкаської області протягом 10 днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, а у випадку апеляційного оскарження - з дня набрання законної сили рішенням за результатами такого оскарження.
У разі несплати штрафу не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а у разі оскарження постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення, постанова надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна для стягнення штрафу у подвійному розмірі.
Суддя І.М. Кваша