Чернігівської області
14000, м. Чернігів, тел. (04622) 7-99-18
проспект Миру, 20
18 грудня 2007 року справа № 13/284а
Позивач: Приватне підприємство “Солекс»
03048 м. Київ, вул. Кадетський гай, 6
Відповідач 1: Чернігівська обласна державна адміністрація
14000 м. Чернігів, вул. Шевченко, 7
Відповідач 2: Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва в особі представництва у Чернігівській області
14000 м. Чернігів, вул. Шевченко, 7
про забезпечення адміністративного позову
Суддя Фетисова І.А.
Подано адміністративний позов про визнання нечинними Ліцензійних умов провадження діяльності з організації та утримання тоталізаторів, гральних закладів у Чернігівській області, які затверджені Розпорядженням Чернігівської обласної державної адміністрації від 06.09.2007 р. № 341 та наказом представництва Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва у Чернігівській області № 6 від 06.09.2007 р.
Ухвалою господарського суду від 18.12.2007 р. відкрито провадження у даній справі.
Позивачем заявлено клопотання про забезпечення адміністративного позову шляхом зупинення дії Ліцензійних умов провадження діяльності з організації та утримання тоталізаторів, гральних закладів у Чернігівській області, які затверджені Розпорядженням Чернігівської обласної державної адміністрації від 06.09.2007 р. № 341 та наказом представництва Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва у Чернігівській області № 6 від 06.09.2007 р.
Дослідивши матеріали поданого позову, обґрунтування заявлених вимог, суд встановив:
Міністерством фінансів України видано 30.05.2006 р. приватному підприємству “Солекс» ліцензію серія АВ № 082933 на організацію діяльності з проведення азартних ігор (діяльність з організації та проведення азартних ігор на гральних автоматах), встановлено строк дії ліцензії з 04.05.2006 р. по 03.05.2011 р.
Відповідно до ч.5 ст.14 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності»господарська діяльність на підставі ліцензії, виданої органом ліцензування, яким є центральний орган виконавчої влади, здійснюється на всій території України.
Згідно наданої довідки №10799/07 Головного міжрегіонального управління статистики у м. Київ з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України Приватного підприємства “Солекс», одним з видів діяльності позивача за КВЕД визначено діяльність з організації азартних ігор код 92.71.0.
Таким чином, правила встановлені нормативним ( регуляторним) актом щодо умов провадження діяльності з організації та утримання тоталізаторів, гральних закладів у Чернігівській області , в тому числі регламентують діяльність позивача як суб'єкта господарювання за цим видом діяльності, відповідно до наявної у позивача ліцензії.
Згідно ст. ст. 117, 118 Кодексу адміністративного судочинства України, суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
Адміністративний позов може бути забезпечено шляхом зупинення дії оспорюваного акту, в зв'язку з чим обраний заявником спосіб забезпечення позову, відповідає законодавству .
Клопотання про забезпечення адміністративного позову розглядається не пізніше наступного дня після його одержання й у разі обґрунтованості та терміновості вирішується ухвалою негайно без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі.
Розглянувши дане клопотання, суд вважає його обґрунтованим, оскільки невжиття заходів забезпечення адміністративного позову може призвести до порушення прав та охоронюваних законом інтересів позивача, вплинути на здійснення ліцензованого виду господарської діяльності позивача , що може в подальшому призвести до можливих втрат та зусиль позивача щодо відновлення своїх прав та інтересів.
Керуючись ст. ст. 117, 118, 158, 160, 165,171 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1. Клопотання про забезпечення адміністративного позову задовольнити.
2. Вжити заходів до забезпечення адміністративного позову, а саме: .
До набрання законної сили остаточного процесуального документу за результатами розгляду справи 13/284а ( Постанова, ухвала) зупинити дію Ліцензійних умов провадження діяльності з організації та утримання тоталізаторів, гральних закладів у Чернігівській області, які затверджені Розпорядженням Чернігівської обласної державної адміністрації від 06.09.2007 р. № 341 та наказом представництва Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва у Чернігівській області № 6 від 06.09.2007 р.
Дана ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду в наступному порядку: про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Оскарження ухвали не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Суддя І.А.Фетисова