Постанова від 31.10.2024 по справі 638/15794/24

Справа № 638/15794/24

Провадження № 3/638/7307/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 жовтня 2024 року суддя Дзержинського районного суду міста Харкова Цвірюк Д.В., розглянувши адміністративний матеріал стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, рнокпп невідомий, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності за статтею 188-28 КУпАП,-

встановив:

10 серпня 2024 року о 12 годині 50 хвилин ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_2 не виконав законну вимогу (припис) №548 від 07.08.2024 року посадової особи уповноваженого підрозділу Національної поліції поліцейського взводу 1 роти 6 батальйону 2 УПП в Харківській області ДПП ОСОБА_2 щодо демонтажу або перенесення споруди за адресою: м. Харків, пр. Перемоги, буд. 65Г, за межі червоних ліній вулично-шляхової мережі міста Харкова.

Постановою Дзержинського районного суду м.Харкова від 13 вересня 2024 року матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.188-28 КУпАП повернуто до Управління патрульної поліції в Харківській області Департаменту патрульної поліції для належного оформлення.

15.10.2024 року матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.188-28 КУпАП повторно надійшли до Дзержинського районного суду м.Харкова.

Рапортом інспектора взводу 2 роти 1 батальйону 4 УПП в Харківській області ДПП старшого лейтенанта поліції Іваніна Є. в зв'язку з помилкою внесено виправлення до протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД №910827 від 10.08.2024 року в частині зазначення в протоколі про адміністративне правопорушення вірних даних вимоги (припису), а саме: вважати вірним «вимогу (припис) №479 від 04.08.2024 року посадової особи уповноваженого підрозділу Національної поліції поліцейського взводу 2 роти 6 батальйону 3 УПП в Харківській області ДПП рядового поліції Дубкова Арсенія Сергійовича».

В судовому засіданні ОСОБА_1 з обставинами, викладеними в протоколі про адміністративне правопорушення погодився, свою провину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав.

Суддя, розглянувши адміністративний матеріал, заслухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши докази по справі, дійшов наступного.

Статтею 9 КУпАП встановлено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права та свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Статтею 10 КУпАП встановлено, що адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.

Порядок притягнення осіб до адміністративної відповідальності встановлений Кодексом України про адміністративні правопорушення.

Статтею 280 КУпАП, передбачено що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

За правилами ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку посадова особа встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються: протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, показаннями потерпілих, свідків, тощо.

Згідно ст.252 КУпАП України орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

За змістом частини 188-28 КУпАП передбачена відповідальність за невиконання законних вимог (приписів) посадових осіб уповноважених підрозділів Національної поліції, щодо усунення порушень правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху.

Відповідно до п.п.2, 11 ч.1 ст.23 Закону України «Про Національну поліцію» поліція відповідно до покладених на неї завдань виявляє причини та умови, що сприяють вчиненню кримінальних та адміністративних правопорушень, вживає у межах своєї компетенції заходів для їх усунення; регулює дорожній рух та здійснює контроль за дотриманням Правил дорожнього руху його учасниками та за правомірністю експлуатації транспортних засобів на вулично-дорожній мережі.

Відповідно до частини 1 статті 52-3 Закону України» Про дорожній рух» до повноважень Національної поліції у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зокрема, належать забезпечення безпеки дорожнього руху.

Пунктом 25-2 Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 1994 р. № 198 передбачено, що тимчасові споруди для провадження підприємницької діяльності на автомобільних дорогах розміщуються відповідно до статті 28 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності», а у разі їх розміщення у межах смуги відведення автомобільних доріг або “червоних ліній» міських вулиць і доріг - за погодженням з відповідним підрозділом Національної поліції відповідно до абзацу п'ятого частини першої статті 52-3 Закону України «Про дорожній рух».

Відповідно до статті 28 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності» тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності - одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту. Тимчасова споруда для здійснення підприємницької діяльності може мати закрите приміщення для тимчасового перебування людей (павільйон площею не більше 30 квадратних метрів по зовнішньому контуру) або не мати такого приміщення. Розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.

В абзаці 5 частини 1 статті 52-3 Закону України» Про дорожній рух» до повноважень Національної поліції у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху належить погодження поданих у встановленому порядку пропозицій стосовно обладнання засобами організації дорожнього руху місць виконання дорожніх робіт, проектів та схем організації дорожнього руху, маршрутів руху пасажирського транспорту, маршрутів організованого руху громадян і місць їх збору, порядку проведення спортивних та інших масових заходів, які можуть створити перешкоди дорожньому руху;

В пункті 26 Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони закріплено, що розміщення малих архітектурних форм на вулицях і дорогах міст та інших населених пунктів здійснюється відповідно до частини другої статті 21 Закону України “Про благоустрій населених пунктів» та містобудівної документації з урахуванням вимог абзацу четвертого частини першої статті 52-3 Закону України “Про дорожній рух». Малі архітектурні форми та тимчасові споруди для провадження підприємницької діяльності розміщуються із дотриманням вимог техніки безпеки та із забезпеченням видимості дорожніх знаків, світлофорів, перехресть, пішохідних переходів, зупинок транспорту загального користування.

Статтею 21 Закону України “Про благоустрій населених пунктів» передбачено, що елементами (частинами) об'єктів благоустрою, зокрема, є: малі архітектурні форми (ч.1 ст. 21).

Мала архітектурна форма - це елемент декоративного чи іншого оснащення об'єкта благоустрою. До малих архітектурних форм, зокрема, належать: альтанки, павільйони, навіси, інші елементи благоустрою, визначені законодавством (ч.2 ст. 21).

Розміщення малих архітектурних форм здійснюється відповідно до цього Закону за рішенням власника об'єкта благоустрою з дотриманням вимог законодавства, норм і правил (ч.3 ст. 21).

Відповідно до пункту 1.5. Правил дорожнього руху дії або бездіяльність учасників дорожнього руху та інших осіб не повинні створювати небезпеку чи перешкоду для руху, загрожувати життю або здоров'ю громадян, завдавати матеріальних збитків. Особа, яка створила такі умови, зобов'язана негайно вжити заходів до забезпечення безпеки дорожнього руху на цій ділянці дороги та вжити всіх можливих заходів до усунення перешкод, а якщо це неможливо, попередити про них інших учасників дорожнього руху, повідомити уповноважений підрозділ Національної поліції, власника дороги або уповноважений ним орган.

Відповідно до пункту 1.6. Правил дорожнього руху використовувати дороги не за їх призначенням дозволяється з урахуванням вимог статей 36-38 Закону України "Про автомобільні дороги".

Відповідно до пункту 5.3.1 змін №1 до Державних будівельних норм України «Вулиці та дороги населених пунктів» (ДБН В.2.3-5:2018) …..у пішохідній зоні тротуару не допускається встановлення будь-яких споруд, огороджень або конструкцій, які перешкоджають пішохідному руху.

Відповідно до пункту 32.1.а Правил дорожнього руху з уповноваженими підрозділами Національної поліції узгоджується розміщення в смугах відведення автомобільних доріг або червоних лініях міських вулиць і доріг та їх штучних спорудах кіосків, павільйонів, рекламоносіїв, пересувних торговельних пунктів, а також на прилеглих територіях, будинках, спорудах - адміністративних приміщень підприємств, установ та організацій.

Вимогою (приписом) №479 від 04.08.2024 року складеною посадовою особою уповноваженого підрозділу Національної поліції поліцейського взводу 2 роти 6 батальйону 3 УПП в Харківській області ДПП рядовим поліції ОСОБА_3 на ім'я ОСОБА_1 з метою забезпечення безпеки дорожнього руху, зобов'язано останнього:

1. надати документи, що свідчать про виконання пункту 32.1.а. Правил дорожнього руху під час розміщення за адресою: м.Харків, пр.Перемоги, буд.65Г тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності /малої архітектурної форми, а саме щодо дотримання відповідної процедури узгодження з уповноваженим підрозділом Національної поліції України - УПП в Харківській області ДПП. Строк виконання вимоги визначено - протягом 7 діб;

2. у разі відсутності погодження з уповноваженим підрозділом Національної поліції України на розміщення тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності/малої архітектурної форми - здійснити демонтаж та перенесення споруди за межі «червоних ліній» вулично-дорожньої мережі міста Харкова. Строк виконання вимоги визначено - 1 доба.

З акту обстеження ділянки вулично-шляхової мережі від 10.08.2024 року встановлено, що за результатами обстеження ділянки за адресою: АДРЕСА_2 її визнано, як таку, на якій мається порушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, а саме: без попереднього погодження з уповноваженим підрозділом Національної поліції України в межах червоної лінії вулиці (дороги) безпосередньо на пішохідній зоні тротуару встановлена мала архітектурна форма/тимчасова споруда для провадження підприємницької діяльності, що є порушенням вимог пунктів статті 52-3 Закону України» Про дорожній рух», пункту 5.3.1 Державний будівельних норм України ДБН В.2.3-5:2018 «Вулиці та дороги населених пунктів» (зміна №1), пунктів 25-2, 26 Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони, пунктів 1.5., 1.6., 32.1.а) Правил дорожнього руху.

Обставини вчинення ОСОБА_1 інкримінованого правопорушення підтверджується матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ААД №910827 від 10.08.2024 року, складеним уповноваженою посадовою особою у встановленому законом порядку, який є документом, що офіційно засвідчує факт вчинення неправомірних дій, і є одним із джерел доказів, даними диску з відеозаписом, оглянутому в судовому засіданні, вимогою (приписом) №479 від 04.08.2024 року складеною посадовою особою уповноваженого підрозділу Національної поліції поліцейським взводу 2 роти 6 батальйону 3 УПП в Харківській області ДПП рядовим поліції Дубковим Арсенієм Сергійовичем, рапортом інспектора взводу 2 роти 1 батальйону 4 УПП в Харківській області ДПП старшого лейтенанта поліції Іваніна Є., актом обстеження ділянки вулично-шляхової мережі від 10.08.2024 року, схемою до протоколу постанови по справі про адміністративне правопорушення.

Вказані докази є узгодженими між собою, отримані у встановленому законом порядку та не викликають сумнівів у їх належності, допустимості та достовірності.

Будь-яких доказів на спростування викладених у протоколі про адміністративне правопорушення обставин, матеріали справи не містять.

На підставі викладеного, повно та всебічно дослідивши адміністративний матеріал, суддя дійшов висновку про те, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 188-28 КУпАП.

Згідно положень ст.23 КУпАП, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.

Відповідно до ст. 33 КУпАП стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Обставиною, що пом'якшує відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення відповідно до ст.34 КУпАП є щире розкаяння останнього.

Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення відповідно до ст.35 КУпАП судом не встановлено.

Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 за вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ст.188-28 КУпАП, вважаю за необхідне та достатнє для виховання особи, запобігання вчинення нових правопорушень застосувати, адміністративне стягнення, в межах санкції статті у виді мінімального штрафу.

Також, приходжу до висновку, що в даному випадку таке стягнення, буде достатньою мірою відповідальності для виховання особи, що вчинила дане адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також в повній мірі забезпечить запобігання вчинення нових правопорушень як самим порушником, так і іншими особами, та повністю відповідатиме меті його застосування, у зв'язку з чим, не вбачаю підстав для накладення інших, більш суворих, видів стягнень.

Відповідно до вимог ст.40-1 КУпАП, Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року №3674-VI з наступними змінами та доповненнями, з ОСОБА_1 підлягає стягненню в дохід держави судовий збір у розмірі, встановленому зазначеним Законом.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.40-1, 188-28, 221, 268, 280, 283, 284 КУпАП, суддя,-

постановив:

Притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст.188-28 КУпАП та призначити адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави у розмірі п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 255 (двісті п'ятдесят п'ять) гривень 00 копійок (отримувач коштів ГУК Харків обл/МТГ Харкiв/21081100, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код отримувача 37874947, рахунок отримувача UA558999980313030106000020649, код класифікації доходів бюджету 21081100, призначення платежу: адмін.штраф по адміністративній справі, ПІБ).

Відповідно до положень ст.ст.307-308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, тобто 510 (п'ятсот десять) гривень.

На підставі ст.40-1 КУпАП стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 605 гривень 60 копійок (отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/ 22030106, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код отримувача 37993783, рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106, призначення платежу: 101, рнокпп, судовий збір на користь держави, ПІБ).

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Харківського апеляційного суду через суд першої інстанції.

Строк пред'явлення постанови до виконання протягом трьох місяців, з наступного дня після набрання рішенням законної сили.

Суддя: Д.В. Цвірюк