Рішення від 30.10.2024 по справі 620/11889/24

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 жовтня 2024 року Чернігів Справа № 620/11889/24

Чернігівський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Тихоненко О.М., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін у приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,

УСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) звернулась до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області (далі - відповідач 1), Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (далі - відповідач 2), в якому просить:

визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області від 30.07.2024 №302 про відмову ОСОБА_1 у переведенні з пенсії за віком відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на пенсію за віком згідно із Законом України “Про державну службу» та у здійсненні перерахунку пенсії з урахуванням довідки про складові заробітної плати від 19.05.2023 №09-30/2;

зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області перевести ОСОБА_1 з пенсії за віком відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на пенсію за віком згідно із Законом України “Про державну службу», здійснити перерахунок та виплату пенсії державного службовця за віком відповідно до статті 37 Закону України від 16.12.1993 № 3723-ХІІ "Про державну службу", з урахуванням довідки про складові заробітної плати від 19.05.2023 №09-30/2.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що на дату звернення позивача до відповідача із заявою про переведення її з пенсії за віком, призначеної відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на пенсію державного службовця за віком відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу», ОСОБА_1 досягла пенсійного віку, встановленого Законом №1058-ІУ, мала необхідний страховий стаж, в тому числі понад 20 років на посадах державних службовців, а тому, з урахуванням положень пункту 12 розділу XI Прикінцеві та перехідні положення Закону №889-VІІІ має право на пенсію державного службовця за віком на підставі статті 37 Закону №3723-XII. У спірному рішенні відповідач 2 жодних зауважень щодо відсутності у позивача законодавчо встановленого стажу, віку тощо, як таких, що дають право на пенсію за віком за Законом України «Про державну службу», - не висловив. Вказує, що спірні правовідносини стосуються саме переведення позивача з одного виду пенсії на інший, крім того, їй вже призначалася пенсія по віку відповідно до Закону України Про державну службу від 16 грудня 1993 року №3723-XII, з якої 01 травня 2020 року її автоматично переведено на пенсію за віком згідно з Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Ухвалою Чернігівського окружного адміністративного суду від 04.09.2024 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами. Ухвалою суду надано термін для подачі відзиву на позовну заяву, відповіді на відзив та заперечень.

Відповідачем 1 подано відзив на позов, в якому просить відмовити в задоволенні позову повністю та зазначає, що перехід на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» є недоцільним, оскільки його розмір пенсії буде меншим. Крім того, вказано, що позивачу 21.03.2011 вже було призначено пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» №3723 та на те, що перерахунок раніше призначеної пенсії Законом України «Про державну службу» №889-VІІІ від 10.12.2015 не передбачено. Таким чином, прийняте рішення про відмову позивачу в переведенні на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» відповідає вимогам діючого законодавства, а позовні вимоги позивача є безпідставними.

Відповідачем 2 подано відзив на позовну заяву, в якому просить відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог у повному обсязі та зазначає, що згідно матеріалів електронної пенсійної справи, відповідачем 2 було встановлено, що гр. ОСОБА_1 перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Чернігівській області. У період з 21.03.2011 по 01.05.2020 отримувала пенсію за віком згідно до Закону України «Про державну службу». З 01.05.2020 і по даний час гр. ОСОБА_1 отримує пенсію за віком відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Переведення на даний вид пенсії було проведено за матеріалами пенсійної справи, як більш доцільніший за фактичних обставин, які склалися в чинному законодавстві. Надана позивачем до заяви від 01.07.2024 довідка про складові заробітної плати не може бути використана при перерахунку пенсії, так як Законом №889-VIII не передбачено підстав (умов) для перерахунку раніше призначених пенсій державного службовця. У даному випадку пенсія відповідно до Закону України «Про державну службу» вже була призначена позивачу у 2011 році. Враховуючи вищевикладене, за результатом розгляду заяви позивача від 01.07.2024 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Полтавській області прийнято рішення № 302 від 30.07.2024 про відмову гр. ОСОБА_1 у перерахунку пенсії згідно Закону України “Про державну службу» в зв'язку з відсутністю правових підстав. Здійснювати переведення на пенсію за віком відповідно до Закону України “Про державну службу» з урахуванням заробітної плати, яка враховувалася при первинному призначенні пенсії у 2011 році, проводити недоцільно. Щодо проведення перерахунку згідно рішення суду звертає увагу на той факт, що в матеріалах електронної пенсійної справи позивача наявне судове рішення, а саме: постанова Шостого апеляційного адміністративного суду від 15.04.2024 у справі № 620/13464/23 резолютивною частиною якого встановлені зобов'язання для Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області. Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області не було стороною по даній справі та не має зобов'язань по виконанню вищевказаного судового рішення. З огляду на зазначене, Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області при винесенні оскаржуваного рішення діяло в межах повноважень, у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а вимоги Позивача є безпідставними та такими, що не підлягають задоволенню.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено таке.

Так, судом установлено і підтверджується матеріалами справи, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Чернігівській області.

В період з 21.03.2011 по 30.04.2020 позивач отримувала пенсію за віком відповідно до Закону України “Про державну службу».

01.05.2020 позивача переведено на пенсію за віком відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

31.05.2023 позивач звернулась до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області із заявою про переведення її на пенсію за віком відповідно до Закону України “Про державну службу», до якої додано довідку про складові заробітної плати від 19.05.2023 №09-30/2, видану Департаментом фінансів Чернігівської обласної державної адміністрації.

15.06.2023 відповідач 1 листом в цьому відмовив, посилаючись на те, що з 01.06.2015 пенсії, призначені в порядку та на умовах, визначених Законом України “Про державну службу», не перераховуються.

Позивач, вважаючи зазначену відмову відповідача 1 протиправною, звернулась з позовом до суду.

Рішенням Чернігівського окружного адміністративного суду від 20.11.2023 по справі №620/13464/23 в задоволенні позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії відмовлено.

Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 15.04.2024 рішення Чернігівського окружного адміністративного суду від 20 листопада 2023 року - скасовано, прийнято постанову, якою адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії - задоволено частково: визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку та виплаті пенсії відповідно до Закону України “Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723-ХІІ згідно наданої довідки про складові заробітної плати від 19.05.2023 №09-30/2; зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 , яка зареєстрована в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Чернігівській області 31 травня 2023 року за № 9407/І-2500-23 року, про переведення на пенсію за віком відповідно до Закону України “Про державну службу», з урахуванням висновків суду, наведених у цьому рішенні. В іншій частині у задоволені позову - відмовлено.

Листом від 13.06.2024 відповідач 1 повідомив, що оскільки позивач з відповідною заявою щодо перерахунку пенсії до органів Пенсійного фонду України не зверталась та довідку про заробітну плату не надавала (оригінал) на даний час виконати постанову суду по справі №620/13464/23 немає можливості. ОСОБА_1 повідомлено про необхідність звернутися до відділу обслуговування громадян № 2 (сервісний центр) Управління обслуговування громадян Головного управління за адресою: вул. Мазепи, 19, м. Чернігів щодо подання заяви про перерахунок пенсії з оригіналами документів (лист від 24.04.2024 №2500-0304-8/29232) або за допомогою онлайн сервісів Пенсійного фонду України з використанням електронного підпису (а.с.11 зворот-12).

В свою чергу, рішенням відділу перерахунків пенсій №2 (смт. Нові Санжари)

управління пенсійного забезпечення, надання страхових виплат, соціальних

послуг, житлових субсидій та пільг Головного управління Пенсійного фонду України

в Полтавській області від 30.07.2024 № 302 вирішено відмовити ОСОБА_1 у перерахунку пенсії, а здійснювати перехід на пенсію за віком відповідно до Закону України “Про державну службу» з урахуванням заробітної плати, яка враховувалася при первинному призначенні пенсії, проводити недоцільно. Також у рішенні зазначено, що 01.07.2024 до управління звернулася ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителька м. Чернігів, (ІПН НОМЕР_1 ) із заявою №8521 від 01.07.2024 про здійснення їй перерахунку пенсії - перехід на інший вид пенсії, а саме з пенсії за віком, що призначена згідно Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на пенсію за віком відповідно до Закону України “Про державну службу». До заяви про перерахунок пенсії ОСОБА_1 додала довідку про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 19.05.2023 №09-30/2 (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років, надбавка за інтенсивність праці), видану Департаментом фінансів Чернігівської обласної державної адміністрації про заробітну плату станом на 23.12.2022. Гр. ОСОБА_1 перебувала на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Чернігівській області та отримувала пенсію за віком згідно до Закону України «Про державну службу» з 21.03.2011. Надана заявницею для розрахунку довідка про складові заробітної плати не може бути використана при перерахунку пенсії, так як Законом України «Про державну службу» від 10.12.2015 №889-VIII не передбачено проведення перерахунку пенсії, у зв'язку з підвищенням розміру заробітної плати, так як заявниця вже зверталася за призначенням пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» (а.с.10 зворот-11).

Вважаючи вказане рішення протиправним та таким, що підлягає скасуванню, позивач звернулася за захистом своїх прав та інтересів до суду з даним позовом.

Даючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає таке.

Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення, створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

Так, на час виникнення спірних відносин принципи, правові та організаційні засади забезпечення державної служби, зокрема, порядок реалізації права на пенсійне забезпечення державних службовців визначається Законом України “Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII (далі - Закон № 889-VIII).

При цьому, відповідно до п. 2 розділу ХІ “Прикінцевих та перехідних положень» Закону № 889-VIII з 01.05.2016 втратив чинність Закон України “Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723-XII (далі - Закон № 3723-XIІ), крім ст. 37, що застосовується до осіб, зазначених у п.п. 10 і 12 цього розділу.

В свою чергу, пунктами 10, 12 Розділу XI “Прикінцевих та перехідних положень» Закону № 889-VIII передбачено, що державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених ст. 25 Закону № 3723-XIІ та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону № 3723-XIІ у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених ст. 25 Закону № 3723-XII та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону № 3723-XII у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Так, відповідно до ч. 1 ст. 37 Закону № 3723-XII на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого ст. 26 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абз. 1 ч. 1 ст. 28 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.

Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01.01.2011 - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01.01.2011 - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Пунктами 2, 3, 4 Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 № 622, передбачено, що згідно п.п. 10 і 12 розділу XI “Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 889-VIII на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону № 3723-XII мають право особи, які на день набрання чинності Законом № 889-VIII:

- мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених ст. 25 Закону та актами Кабінету Міністрів України;

- займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених ст. 25 Закону та актами Кабінету Міністрів України.

Право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абз. 1 ч. 1 ст. 28 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», з урахуванням стажу державної служби, передбаченого п. 2 цього Порядку, якщо до набрання чинності Законом № 889-VIII “Про державну службу» не призначалася пенсія відповідно до Закону, мають:

- чоловіки, які досягли віку 62 роки. До досягнення зазначеного віку право на призначення пенсії мають чоловіки 1955 року народження і старші після досягнення ними такого віку: 61 рік - які народилися по 31.12.1954; 61 рік 6 місяців - які народилися з 01.01.1955 по 31.12.1955;

- жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого ст. 26 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

При цьому: - посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби); - розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв починаючи з 01.05.2016. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні; - у разі коли в осіб, зазначених в пункті 2 цього Порядку, станом на дату звернення немає 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією починаючи з 01.05.2016, середньомісячна сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат за наявні місяці роботи починаючи з 01.05.2016 на кількість таких місяців. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні. При цьому для державних службовців, які звернулися за призначенням пенсії у травні 2016 року, а також для осіб, які не працювали починаючи з 01.05.2016 на посадах державної служби, сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається з розрахунку таких виплат за травень 2016 року як за повний місяць; - матеріальна допомога та виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний місяць, враховуються в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді.

За бажанням осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і які на момент виходу на пенсію не перебувають на державній службі, розмір зазначених в абзацах третьому - п'ятому цього пункту виплат визначається в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2016 року, за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі.

Таким чином, обов'язковою умовою для збереження у особи права на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону № 3723-ХІІ після 01.05.2016 є дотримання сукупності вимог, визначених ч. 1 ст. 37 Закону № 3723-ХІІ і “Прикінцевих та перехідних положень» Закону № 889-VIII, а саме щодо віку, страхового стажу, стажу державної служби.

Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 12.09.2023 у справі № 560/8328/22.

Отже, за бажанням позивачки їй не може бути відмовлено у поновленні виплати пенсії державного службовця.

Разом з тим, оскільки Пенсійним органом не досліджувалось питання щодо наявності у ОСОБА_2 необхідного віку, страхового стажу, стажу державної служби належним способом захисту порушеного права позивача є зобов'язання відповідача 2 повторно розглянути її заяву з урахуванням висновків суду, викладених у даному рішенні.

Враховуючи вищевикладене, з'ясувавши та перевіривши всі фактичні обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, що мають юридичне значення, враховуючи основні засади адміністративного судочинства, вимоги законодавства України, суд вважає, що наявні правові підстави для задоволення позовних вимог частково, шляхом визнання протиправним та скасування рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області від 30.07.2024 №302 про відмову ОСОБА_1 у перерахунку пенсії; зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 01 липня 2024 року за № 8521 про переведення на пенсію за віком відповідно до Закону України “Про державну службу», з урахуванням висновків суду, наведених у цьому рішенні.

Щодо позовних вимог про зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області перевести ОСОБА_1 з пенсії за віком відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на пенсію за віком згідно із Законом України “Про державну службу», здійснити перерахунок та виплату пенсії державного службовця за віком відповідно до статті 37 Закону України від 16.12.1993 № 3723-ХІІ "Про державну службу", з урахуванням довідки про складові заробітної плати від 19.05.2023 №09-30/2, то останні задоволенню не підлягають, оскільки розцінюються судом як передчасні.

Відповідно до частин першої та другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог (частини третя статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України).

Тому, за рахунок бюджетних асигнувань відповідача 2 на користь позивача підлягає стягненню сплачений нею при поданні позовної заяви судовий збір в розмірі 484,48 грн.

Керуючись статтями 72-74, 77, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області від 30.07.2024 №302 про відмову ОСОБА_1 у перерахунку пенсії.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 01 липня 2024 року за № 8521 про переведення на пенсію за віком відповідно до Закону України “Про державну службу», з урахуванням висновків суду, наведених у цьому рішенні.

В решті позову відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 484,48 грн.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана безпосередньо до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ).

Відповідач 1: Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області, вул. П'яницька,83-А, м. Чернігів, 14005, код ЄДРПОУ 21390940.

Відповідач 2: Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (вул. Гоголя, 34, м. Полтава, 36000).

Повне судове рішення складено 30.10.2024.

Суддя Оксана ТИХОНЕНКО