Рішення від 30.10.2024 по справі 320/49867/24

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 жовтня 2024 року № 320/49867/24

Суддя Київського окружного адміністративного суду Лапій С.М., розглянувши в м. Києві у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “ФАБРИКА СМАКУ» до Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України про визнання протиправним та скасувати рішень, зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернулось ТОВ “Фабрика Смаку» з позовом, в якому просить:

-визнати протиправним та скасувати рішення Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України про відміну публічної закупівлі, що оголошена за ідентифікатором № UA-2024-09-17-012870-a, оформлене протокольним рішенням (протоколом) уповноваженої особи Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України від 24.10.2024 № 1054;

-зобов'язати Військову частину НОМЕР_1 Національної гвардії України визначити ТОВ “ФАБРИКА СМАКУ» переможцем публічної закупівлі, що оголошена за ідентифікатором №UA-2024-09-17-012870-a, та повідомити ТОВ “ФАБРИКА СМАКУ» про намір укласти договір про закупівлю;

-визнати протиправним та скасувати рішення Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України про відміну публічної закупівлі, що оголошена за ідентифікатором №UA-2024-09-17-012883-a, оформлене протокольним рішенням (протоколом) уповноваженої особи Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України від 24.10.2024 № 1052;

-зобов'язати Військову частину НОМЕР_1 Національної гвардії України визначити ТОВ “ФАБРИКА СМАКУ» переможцем публічної закупівлі, що оголошена за ідентифікатором №UA-2024-09-17-012883-a, та повідомити ТОВ “ФАБРИКА СМАКУ» про намір укласти договір про закупівлю;

-визнати протиправним та скасувати рішення Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України про відміну публічної закупівлі, що оголошена за ідентифікатором №UA-2024-09-17-012887-a, оформлене протокольним рішенням (протоколом) уповноваженої особи Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України від 24.10.2024 № 1051;

-зобов'язати Військову частину НОМЕР_1 Національної гвардії України визначити ТОВ “ФАБРИКА СМАКУ» переможцем публічної закупівлі, що оголошена за ідентифікатором №UA-2024-09-17-012887-a, та повідомити ТОВ “ФАБРИКА СМАКУ» про намір укласти договір про закупівлю;

-визнати протиправним та скасувати рішення Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України про відміну публічної закупівлі, що оголошена за ідентифікатором №UA-2024-09-17-012895-a, оформлене протокольним рішенням (протоколом) уповноваженої особи Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України від 24.10.2024 № 1053;

-зобов'язати Військову частину НОМЕР_1 Національної гвардії України визначити ТОВ “ФАБРИКА СМАКУ» переможцем публічної закупівлі, що оголошена за ідентифікатором №UA-2024-09-17-012895-a, та повідомити ТОВ “ФАБРИКА СМАКУ» про намір укласти договір про закупівлю;

-визнати протиправним та скасувати рішення Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України про відміну публічної закупівлі, що оголошена за ідентифікатором № UA-2024-09-17-012881-a, оформлене протокольним рішенням (протоколом) уповноваженої особи Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України від 24.10.2024 № 1050;

-зобов'язати Військову частину НОМЕР_1 Національної гвардії України визначити ТОВ “ФАБРИКА СМАКУ» переможцем публічної закупівлі, що оголошена за ідентифікатором №UA-2024-09-17-012881-a, та повідомити ТОВ “ФАБРИКА СМАКУ» про намір укласти договір про закупівлю.

На обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що оскаржувані рішення прийняті у зв'язку з відсутньою технічною можливістю виконання судових рішень в електронній системі закупівель, однак така підстава для відміни закупівель в законі відсутня.

Відповідачем подано до суду через систему «Електронний суд» 30.10.2024 відзив на позовну заяву, у якому просив відмовити у задоволенні позовних вимог, оскільки військова частина як Замовник не зміг виконати судові рішення, так як не мав технічної можливості на майданчику SmartTender, а отже, було прийнято оскаржувані рішення.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 29.10.2024 відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження.

На підставі ст. ст. 194, 205 КАС України судом прийнято рішення про розгляд справи у порядку письмового провадження.

Судом встановлено, що Військовою частиною НОМЕР_1 Національної гвардії України (далі- Замовник, Відповідач) 17.09.2024 оголошено спрощену процедуру закупівлі товару - Консерви м'ясорослинні «Каша гречана зі свининою» за кодом ДК 021:2015: 15130000-8 М'ясопродукти.

Інформація про закупівлю розміщена в електронній системі закупівель «Рrоzorro» за посиланням: https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2024-09-17-012870-a.

Унікальний номер оголошення про проведення спрощеної закупівлі, присвоєний електронною системою закупівель: UA-2024-09-17-012870-a.

Відповідно до пункту 9 Оголошення кінцевий строк подання пропозицій (строк для подання пропозицій не може бути менше ніж два робочі дні з дня закінчення періоду уточнення інформації про закупівлю): 27.09.2024 до 00:00.

Згідно з Реєстром отриманих тендерних пропозицій/пропозицій для участі у спрощеній закупівлі UA-2024-09-17-012870-a подали тендерні пропозиції учасники: ТОВ «ФАБРИКА СМАКУ», ТОВ «ПраймСелл», ТОВ «ВІТРГРУП», ТОВ «АКСИН БІЗ».

Найбільш економічно вигідну пропозицію запропоновано учасником процедури закупівлі ТОВ «ФАБРИКА СМАКУ».

Відповідно до протокольного рішення (протоколу) уповноваженої особи від 03.10.2024 № 927 відхилено пропозицію ТОВ «ФАБРИКА СМАКУ» щодо закупівлі Консерви м'ясорослинні «Каша гречана зі свининою», код ДК 021:2015 15130000-8 М'ясопродукти, зареєстрованої за ідентифікатором: № UA-2024-09-17- 012870-a, відповідно до п. 1 ч. 13 ст. 14 Закону України «Про публічні закупівлі».

Не погоджуючись з зазначеним рішенням, ТОВ «ФАБРИКА СМАКУ» звернулося до суду за захистом своїх прав.

Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 10.10.2024 у справі № 320/45904/24 визнано протиправним та скасовано рішення Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України про відхилення пропозиції Товариства з обмеженою відповідальністю «ФАБРИКА СМАКУ» у публічній закупівлі, що оголошена за ідентифікатором № UA-2024-09-17-012870-a, оформлене протокольним рішенням (протоколом) уповноваженої особи Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України від 03.10.2024 № 927.

Однак, протокольним рішенням (протоколом) уповноваженої особи від 24.10.2024 № 1054 відмінено закупівлю Консерви м'ясорослинні «Каша гречана зі свининою» за кодом ДК 021:2015: 15130000-8 М'ясопродукти, зареєстрованої за ідентифікатором: № UA-2024-09-17-012870-a, відповідно до пункту 2 частини 17 статті 14 Закону України «Про публічні закупівлі».

Відповідачем 17.09.2024 оголошено спрощену процедуру закупівлі товару - Консерви м'ясорослинні «Каша рисова з яловичиною» за кодом ДК 021:2015: 15130000-8 М'ясопродукти.

Інформація про закупівлю розміщена в електронній системі закупівель «Рrоzorro» за посиланням: https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2024-09-17-012883-a.

Унікальний номер оголошення про проведення спрощеної закупівлі, присвоєний електронною системою закупівель: UA-2024-09-17-012883-a.

Найбільш економічно вигідну пропозицію запропоновано учасником процедури закупівлі ТОВ «ФАБРИКА СМАКУ».

Відповідно до протокольного рішення (протоколу) уповноваженої особи від 03.10.2024 № 929 відхилено пропозицію ТОВ «ФАБРИКА СМАКУ» щодо закупівлі Консерви м'ясорослинні «Каша рисова з яловичиною», код ДК 021:2015 15130000-8 М'ясопродукти, зареєстрованої за ідентифікатором: № UA-2024-09-17- 012883-a, відповідно до п. 1 ч. 13 ст. 14 Закону України «Про публічні закупівлі».

Не погоджуючись з зазначеним рішенням, ТОВ «ФАБРИКА СМАКУ» звернулося до суду за захистом своїх прав.

Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 09.10.2024, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 14.10.2024, у справі № 320/45905/24 визнано протиправним та скасовано рішення Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України про відхилення пропозиції Товариства з обмеженою відповідальністю «ФАБРИКА СМАКУ» у публічній закупівлі, що оголошена за ідентифікатором № UA-2024-09-17-012883-a, оформлене протокольним рішенням (протоколом) уповноваженої особи Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України від 03.10.2024 № 929.

Однак, протокольним рішенням (протоколом) уповноваженої особи від 24.09.2024 № 1052 відмінено закупівлю Консерви м'ясорослинні «Каша рисова з яловичиною» за кодом ДК 021:2015: 15130000-8 М'ясопродукти, зареєстрованої за ідентифікатором: № UA-2024-09-17-012883-a, відповідно до пункту 2 частини 17 статті 14 Закону України «Про публічні закупівлі».

Військовою частиною НОМЕР_1 Національної гвардії України 17.09.2024 оголошено спрощену процедуру закупівлі товару - Консерви м'ясорослинні «Каша рисова зі свининою» за кодом ДК 021:2015: 15130000-8 М'ясопродукти.

Інформація про закупівлю розміщена в електронній системі закупівель «Рrоzorro» за посиланням: https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2024-09-17-012887-a.

Унікальний номер оголошення про проведення спрощеної закупівлі, присвоєний електронною системою закупівель: UA-2024-09-17-012887-a.

Найбільш економічно вигідну пропозицію запропоновано учасником процедури закупівлі ТОВ «ФАБРИКА СМАКУ».

Відповідно до протокольного рішення (протоколу) уповноваженої особи від 03.10.2024 № 930, відхилено пропозицію ТОВ «ФАБРИКА СМАКУ» щодо закупівлі Консерви м'ясорослинні «Каша рисова зі свининою», код ДК 021:2015 15130000-8 М'ясопродукти, зареєстрованої за ідентифікатором: № UA-2024-09-17- 012887-a, відповідно до п. 1 ч. 13 ст. 14 Закону України «Про публічні закупівлі».

Не погоджуючись з зазначеним рішенням, ТОВ «ФАБРИКА СМАКУ» звернулося до суду за захистом своїх прав.

Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 11.10.2024 у справі № 320/45907/24 визнано протиправним та скасовано рішення Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України про відхилення пропозиції Товариства з обмеженою відповідальністю «ФАБРИКА СМАКУ» у публічній закупівлі, що оголошена за ідентифікатором № UA-2024-09-17- 012887-a, оформлене протокольним рішенням (протоколом) уповноваженої особи Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України від 03.10.2024 № 930.

Однак, протокольним рішенням (протоколом) уповноваженої особи від 24.10.2024 № 1051 відмінено закупівлю Консерви м'ясорослинні «Каша рисова зі свининою», код ДК 021:2015 15130000-8 М'ясопродукти, зареєстрованої за ідентифікатором: № UA-2024-09-17-012887-a, відповідно до пункту 2 частини 17 статті 14 Закону України «Про публічні закупівлі».

Відповідачем 17.09.2024 оголошено спрощену процедуру закупівлі товару - Консерви м'ясорослинні «Каша гречана з яловичиною» за кодом ДК 021:2015: 15130000-8 М'ясопродукти.

Інформація про закупівлю розміщена в електронній системі закупівель «Рrоzorro» за посиланням: https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2024-09-17-012895-a.

Унікальний номер оголошення про проведення спрощеної закупівлі, присвоєний електронною системою закупівель: UA-2024-09-17-012895-a.

Найбільш економічно вигідну пропозицію запропоновано учасником процедури закупівлі ТОВ «ФАБРИКА СМАКУ».

Відповідно до протокольного рішення (протоколу) уповноваженої особи від 03.10.2024 № 931, відхилено пропозицію ТОВ «ФАБРИКА СМАКУ» щодо закупівлі Консерви м'ясорослинні «Каша гречана з яловичиною», код ДК 021:2015 15130000-8 М'ясопродукти, зареєстрованої за ідентифікатором: № UA-2024-09-17- 012895-a, відповідно до п. 1 ч. 13 ст. 14 Закону України «Про публічні закупівлі».

Не погоджуючись з зазначеним рішенням, ТОВ «ФАБРИКА СМАКУ» звернулося до суду за захистом своїх прав.

Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 09.10.2024, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 14.10.2024, у справі № 320/45908/24 визнано протиправним та скасовано рішення Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України про відхилення пропозиції Товариства з обмеженою відповідальністю «ФАБРИКА СМАКУ» у публічній закупівлі, що оголошена за ідентифікатором № UA-2024-09-17-012895-a, оформлене протокольним рішенням (протоколом) уповноваженої особи Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України від 03.10.2024 № 931.

Однак, протокольним рішенням (протоколом) уповноваженої особи від 24.10.2024 № 1053 відмінено закупівлю Консерви м'ясорослинні «Каша гречана з яловичиною», код ДК 021:2015 15130000-8 М'ясопродукти, зареєстрованої за ідентифікатором: № UA-2024-09-17-012895-a, відповідно до пункту 2 частини 17 статті 14 Закону України «Про публічні закупівлі».

Військовою частиною НОМЕР_1 Національної гвардії України 17.09.2024 оголошено спрощену процедуру закупівлі товару - Консерви м'ясні «М'ясо курей у власному соку» за кодом ДК 021:2015: 15130000-8 М'ясопродукти.

Інформація про закупівлю розміщена в електронній системі закупівель «Рrоzorro» за посиланням: https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2024-09-17-012881-a.

Унікальний номер оголошення про проведення спрощеної закупівлі, присвоєний електронною системою закупівель: UA-2024-09-17-012881-a.

Найбільш економічно вигідну пропозицію запропоновано учасником процедури закупівлі ТОВ «ФАБРИКА СМАКУ».

Відповідно до протокольного рішення (протоколу) уповноваженої особи від 03.10.2024 № 928, відхилено пропозицію ТОВ «ФАБРИКА СМАКУ» щодо закупівлі Консерви м'ясні «М'ясо курей у власному соку», код ДК 021:2015 15130000-8 М'ясопродукти, зареєстрованої за ідентифікатором: № UA-2024-09-17-012881-a, відповідно до п. 1 ч. 13 ст. 14 Закону України «Про публічні закупівлі».

Не погоджуючись з зазначеним рішенням, ТОВ «ФАБРИКА СМАКУ» звернулося до суду за захистом своїх прав.

Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 09.10.2024, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 14.10.2024, у справі № 320/45909/24 визнано протиправним та скасовано рішення Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України про відхилення пропозиції Товариства з обмеженою відповідальністю «ФАБРИКА СМАКУ» у публічній закупівлі, що оголошена за ідентифікатором № UA-2024-09-17-012881-a, оформлене протокольним рішенням (протоколом) уповноваженої особи Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України від 03.10.2024 № 928. Однак, протокольним рішенням (протоколом) уповноваженої особи від 24.10.2024 № 1050 відмінено закупівлю Консерви м'ясні «М'ясо курей у власному соку» за кодом ДК 021:2015: 15130000-8 М'ясопродукти, зареєстрованої за ідентифікатором: № UA-2024-09-17-012881-a, відповідно до пункту 2 частини 17 статті 14 Закону України «Про публічні закупівлі».

Оскаржувані рішення обґрунтовані тим, що частиною сімнадцятою статті 14 Закону України “Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі - Закон № 922- VIII) визначено, що Замовник відміняє спрощену закупівлю в разі: 1) відсутності подальшої потреби в закупівлі товарів, робіт і послуг; 2) неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель; 3) скорочення видатків на здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг.

Замовник не може виконати рішення судів, тому що не має технічної можливості повернути ТОВ “ФАБРИКА СМАКУ» на стадію оцінки.

З огляду на зазначене відповідач дійшов висновку про наявність підстав для прийняття оскаржуваних рішень про відміну спрощених закупівель.

Не погодившись із рішеннями відповідача про відміну спрощеної закупівлі, позивач звернувся до суду із даним позовом.

Загальні правові засади планування, порядок формування обсягів та особливостей здійснення закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення для забезпечення потреб сектору безпеки і оборони, а також інших товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони, а також порядок здійснення державного і демократичного цивільного контролю у сфері оборонних закупівель визначено Законом України “Про оборонні закупівлі».

Особливості здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану визначені у статті 30 Закону України “Про оборонні закупівлі», відповідно до якої особливості здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану визначаються Кабінетом Міністрів України із забезпеченням захищеності державних замовників від воєнних загроз та з дотриманням вимог, встановлених цієї статтею.

Оборонні закупівлі на період дії правового режиму воєнного стану здійснюються на основі принципів, визначених статтею 3 цього Закону.

Оборонні закупівлі (крім закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення, що становлять державну таємницю, а також закупівлі озброєння, військової і спеціальної техніки, боєприпасів та їх складових частин та послуг із розроблення, ремонту, модернізації озброєння, військової і спеціальної техніки, боєприпасів та їх складових частин) під час дії правового режиму воєнного стану здійснюються з дотриманням таких вимог:

1) державні замовники протягом одного робочого дня до дати розміщення оголошення про закупівлю надсилають таке оголошення для оприлюднення адміністратором електронної системи закупівель на веб-порталі уповноваженого органу з питань закупівель та/або в електронній системі закупівель.

Перелік інформації, яка включається до оголошення, визначається Кабінетом Міністрів України;

2) порядок встановлення граничної ціни на продукти харчування, що закуповуються державними замовниками (службами державних замовників, військовими частинами), а також підстави внесення змін до істотних умов договору про закупівлю продуктів харчування, укладеного без використання електронної системи закупівель, визначаються Кабінетом Міністрів України;

3) у разі здійснення державним замовником (службою державного замовника, військовою частиною) закупівель продуктів харчування, послуг із забезпечення комплектами продуктів харчування, послуг щодо забезпечення харчуванням та/або послуг з організації харчування військових частин договір про закупівлю повинен містити інформацію щодо: назви предмета закупівлі із зазначенням коду за Єдиним закупівельним словником (у разі поділу на лоти такі відомості повинні зазначатися щодо кожного лота) та назви відповідних класифікаторів предмета закупівлі і частин предмета закупівлі (лотів), ціни за одиницю кожної номенклатурної позиції товару (із зазначенням одиниці виміру щодо товарів), калькуляції ціни послуг із зазначенням вартості всіх складових вказаних послуг, включаючи калькуляцію ціни вартості та кількості окремих послуг.

За результатами здійснення закупівель на період дії правового режиму воєнного стану в разі здійснення закупівлі без використання електронної системи закупівель, за умови що вартість предмета закупівлі для товарів і послуг оборонного призначення, інших товарів і послуг для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, для робіт оборонного призначення та робіт для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони - 1,5 мільйона гривень, державний замовник (служба державного замовника, військова частина) оприлюднює в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель (крім закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення, що становлять державну таємницю, а також закупівель озброєння, військової і спеціальної техніки, боєприпасів та їх складових частин та послуг із розроблення, ремонту, модернізації озброєння, військової і спеціальної техніки, боєприпасів та їх складових частин), протягом 10 робочих днів з дня укладення такого договору.

У звіті про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель (крім закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення, що становлять державну таємницю, а також закупівель озброєння, військової і спеціальної техніки, боєприпасів та їх складових частин та послуг із розроблення, ремонту, модернізації озброєння, військової і спеціальної техніки, боєприпасів та їх складових частин), зазначається інформація про: найменування державного замовника (службу державного замовника, військову частину); назву предмета закупівлі із зазначенням коду за Єдиним закупівельним словником (у разі поділу на лоти такі відомості повинні зазначатися щодо кожного лота) та назви відповідних класифікаторів предмета закупівлі і частин предмета закупівлі (лотів); ціну за одиницю кожної номенклатурної позиції товару (із зазначенням одиниці виміру щодо товарів), ціну робіт, послуг.

У звіті про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, щодо закупівлі послуг із забезпечення комплектами продуктів харчування, послуг щодо забезпечення харчуванням та послуг з організації харчування військових частин також зазначається інформація (у формі окремого додатка (файлу) щодо вартості усіх складових вказаних послуг (крім відомостей, що становлять державну таємницю), включаючи інформацію про: окремі найменування харчових продуктів (товарів) із зазначенням ціни за одиницю харчового продукту (товару) (із зазначенням одиниці виміру щодо продуктів (товарів) та вартості окремих послуг, загальної вартості та строків оплати за такі харчові продукти (товари).

У разі внесення змін до істотних умов договору про закупівлю, укладеного без використання електронної системи закупівель, щодо інформації, визначеної абзацом першим цієї частини, державний замовник (служба державного замовника, військова частина) оприлюднює повідомлення про внесення змін до істотних умов такого договору (крім закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення, що становлять державну таємницю, а також закупівель озброєння, військової і спеціальної техніки, боєприпасів та їх складових частин та послуг із розроблення, ремонту, модернізації озброєння, військової і спеціальної техніки, боєприпасів та їх складових частин) та інформацію, визначену абзацом першим цієї частини.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2022 №1275 затверджено Особливості здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану (надалі за текстом - Особливості № 1275).

Пунктами 1-8 Особливостей № 1275 визначено, що ці особливості встановлюють порядок та умови здійснення оборонних закупівель (далі - закупівлі) для державних замовників у сфері оборони, служб державного замовника, а також військових частин, організацій (установ, закладів), що уповноважуються рішенням державного замовника у сфері оборони на здійснення закупівель та укладення державних контрактів (договорів), (далі - державні замовники) із забезпеченням захищеності державних замовників від воєнних загроз на період дії правового режиму воєнного стану.

У цих особливостях терміни вживаються у значенні, наведеному в Законах України “Про оборонні закупівлі», “Про публічні закупівлі» та інших нормативно-правових актах, розроблених на їх виконання.

Державні замовники здійснюють оборонні закупівлі товарів, робіт і послуг оборонного призначення, інших товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони у період дії правового режиму воєнного стану відповідно до цих особливостей.

Зведений трирічний план закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення за закритими закупівлями не складається та не подається на затвердження Кабінетові Міністрів України. Пропозиції до проекту зведеного трирічного плану

закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення за закритими закупівлями подаються державними замовниками Мінстратегпрому протягом трьох місяців з дня припинення чи скасування воєнного стану.

Трирічний план закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення не складається та не затверджується.

Подання та оприлюднення інформації, передбаченої частинами другою та третьою статті 15 Закону України “Про оборонні закупівлі», здійснюється протягом трьох місяців з дня припинення чи скасування правового режиму воєнного стану в Україні.

Для планування оборонних закупівель та звітування про їх здійснення відповідно до цих особливостей рішеннями державних замовників, що здійснюють такі закупівлі, визначаються переліки та обсяги закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення, інших товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони.

Відповідальною за організацію та проведення оборонних закупівель може бути уповноважена особа/інша особа державного замовника та/або колегіальний орган, що утворюється державним замовником та складається не менше ніж із трьох осіб такого державного замовника. Порядок організації діяльності такого колегіального органу визначається державним замовником.

Державні замовники здійснюють оборонні закупівлі товарів і послуг оборонного призначення, інших товарів і послуг для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони, вартість яких дорівнює або перевищує 200 тис. гривень, робіт оборонного призначення та робіт для гарантованого забезпечення потреб безпеки і оборони у разі, коли їх вартість дорівнює або перевищує 1,5 млн. гривень (крім закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення, що становлять державну таємницю, а також закупівлі озброєння, військової і спеціальної техніки, боєприпасів та їх складових частин та послуг із розроблення, ремонту, модернізації озброєння, військової і спеціальної техніки, боєприпасів та їх складових частин, товарів, робіт і послуг для будівництва військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд), в електронній системі закупівель в один із таких способів:

у порядку проведення відкритих торгів, що визначений особливостями здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178 (Офіційний вісник України, 2022 р., № 84, ст. 5176; 2023 р., № 51, ст. 2834);

у порядку проведення спрощених закупівель, визначених Законом України “Про публічні закупівлі», з урахуванням положень, визначених цими особливостями;

у порядку відбору постачальника шляхом запиту пропозицій постачальників відповідно до Порядку формування та використання електронного каталогу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2020 р. № 822 (Офіційний вісник України, 2020 р., № 75, ст. 2407);

шляхом застосування рамкової угоди відповідно до цих особливостей.

У разі проведення закупівлі в порядку проведення спрощених закупівель, визначених

Законом України “Про публічні закупівлі», державний замовник під час розгляду пропозиції учасника спрощеної закупівлі у разі виявлення невідповідності в інформації та/або документах, що подані учасником спрощеної закупівлі у складі пропозиції та/або подання яких вимагалося оголошенням про проведення спрощеної закупівлі, повинен розмістити у строк, який не може бути меншим, ніж два робочих дні до закінчення строку розгляду пропозицій, повідомлення з вимогою виправити невідповідності в інформації та/або документах, що подані учасником спрощеної закупівлі у його пропозиції, шляхом завантаження через електронну систему закупівель уточнених або нових документів в електронній системі закупівель протягом 24 годин з моменту розміщення державним замовником в електронній системі закупівель повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей.

Під невідповідністю в інформації та/або документах, що подані учасником спрощених закупівель у складі пропозиції та/або подання яких вимагається оголошенням про проведення спрощеної закупівлі, слід розуміти невідповідність інформації та/або документів у значенні, наведеному в пункті 43 особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178.

Державний замовник не може розміщувати щодо одного і того ж учасника спрощеної закупівлі більш як один раз повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей в інформації та/або документах, що подані учасником спрощеної закупівлі у складі пропозиції.

Державний замовник відхиляє пропозицію учасника спрощеної закупівлі у разі, коли учасник спрощеної закупівлі не виправив виявлені державним замовником після розкриття пропозицій невідповідності в інформації та/або документах, що подані ним у складі своєї пропозиції, та/або змінив предмет закупівлі (його найменування, марку, модель тощо) під час виправлення виявлених державним замовником невідповідностей протягом 24 годин з моменту розміщення замовником в електронній системі закупівель повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей.

Істотні умови державного контракту (договору), укладеного відповідно до абзацу першого цього пункту, не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов'язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, визначених пунктом 19 особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178, або якщо інше не передбачено нормативно-правовими актами, прийнятими на виконання пункту 2 частини третьої статті 30 Закону України “Про оборонні закупівлі».

Під час здійснення оборонних закупівель державні замовники визначають предмет закупівлі відповідно до вимог Порядку визначення предмета закупівлі, затвердженого наказом Мінекономіки від 15.04.2020 № 708, з урахуванням цих особливостей.

Отже, на період дії правового режиму воєнного стану застосовуються приписи статті 30 Закону України “Про публічні закупівлі» та Особливостей № 1275,відповідно до яких придбання державними замовниками товарів, робіт і послуг може здійснюватися в порядку проведення спрощених закупівель, визначених Законом України “Про публічні закупівлі», в електронній системі закупівель.

Тому враховуючи приписи статті 30 Закону України “Про публічні закупівлі» та абзацу 3 пункту 8 Особливостей № 1275, процедура закупівлі, яка є предметом даного позову проводиться відповідно до статті 14 Закону України “Про публічні закупівлі», яка врегульовує процедуру проведення спрощеної закупівлі.

Статтею 14 Закону України “Про публічні закупівлі» визначено, що спрощена закупівля проводиться замовником із застосуванням електронного аукціону відповідно до статті 30 цього Закону.

Спрощена закупівля складається з таких послідовних етапів:

оприлюднення оголошення про проведення спрощеної закупівлі;

уточнення інформації, зазначеної замовником в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі;

подання пропозицій учасниками;

проведення електронного аукціону відповідно до статті 30 цього Закону;

розгляд на відповідність умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі та вимогам до предмета закупівлі, пропозиції учасника;

визначення переможця спрощеної закупівлі та укладення договору про закупівлю;

розміщення звіту про результати проведення закупівлі відповідно до статті 19 цього Закону.

В оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, що оприлюднюється замовником відповідно до статті 10 цього Закону, обов'язково зазначаються:

найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код замовника в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, його категорія;

назва предмета закупівлі із зазначенням коду за Єдиним закупівельним словником (у разі поділу на лоти такі відомості повинні зазначатися стосовно кожного лота) та назви відповідних класифікаторів предмета закупівлі і частин предмета закупівлі (лотів) (за наявності);

інформація про технічні, якісні та інші характеристики предмета закупівлі;

кількість та місце поставки товарів або обсяг і місце виконання робіт чи надання послуг;

строк поставки товарів, виконання робіт, надання послуг;

умови оплати;

очікувана вартість предмета закупівлі;

період уточнення інформації про закупівлю (не менше трьох робочих днів з дня оприлюднення оголошення про проведення спрощеної закупівлі в електронній системі закупівель);

кінцевий строк подання пропозицій (строк для подання пропозицій не може бути менше ніж два робочі дні з дня закінчення періоду уточнення інформації про закупівлю);

перелік критеріїв та методика оцінки пропозицій із зазначенням питомої ваги критеріїв;

розмір та умови надання забезпечення пропозицій учасників (якщо замовник вимагає його надати);

розмір та умови надання забезпечення виконання договору про закупівлю (якщо замовник вимагає його надати);

розмір мінімального кроку пониження ціни під час електронного аукціону в межах від 0,5 відсотка до 3 відсотків або в грошових одиницях очікуваної вартості закупівлі.

В оголошенні про проведення спрощеної закупівлі може зазначатися інша інформація.

Вимоги до предмета закупівлі, визначені замовником, можуть зазначатися шляхом завантаження окремих файлів до оголошення про проведення спрощеної закупівлі або в електронній формі з окремими полями в електронній системі закупівель.

У вимогах до предмета закупівлі, що містять посилання на конкретну торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника, замовник може вказати, які аналоги та/або еквіваленти приймаються у пропозиціях учасників.

Оголошення про проведення спрощеної закупівлі та вимоги до предмета закупівлі не повинні містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.

Замовником визначаються вимоги щодо надання забезпечення пропозиції відповідно до статті 25 цього Закону та забезпечення виконання договору про закупівлю відповідно до статті 27 цього Закону.

У період уточнення інформації учасники спрощеної закупівлі мають право звернутися до замовника через електронну систему закупівель за роз'ясненням щодо інформації, зазначеної в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, щодо вимог до предмета закупівлі та/або звернутися до замовника з вимогою щодо усунення порушення під час проведення спрощеної закупівлі.

Усі звернення за роз'ясненнями, звернення з вимогою щодо усунення порушення автоматично оприлюднюються в електронній системі закупівель без ідентифікації особи, яка звернулася до замовника.

Замовник протягом одного робочого дня з дня їх оприлюднення зобов'язаний надати роз'яснення на звернення учасників спрощеної закупівлі, які оприлюднюються в електронній системі закупівель, та/або внести зміни до оголошення про проведення спрощеної закупівлі, та/або вимог до предмета закупівлі.

У разі внесення змін до оголошення про проведення спрощеної закупівлі строк для подання пропозицій продовжується замовником в електронній системі закупівель не менше ніж на два робочі дні.

Замовник має право з власної ініціативи внести зміни до оголошення про проведення спрощеної закупівлі та/або вимог до предмета закупівлі, але до початку строку подання пропозицій. Зміни, що вносяться замовником, розміщуються та відображаються в електронній системі закупівель у вигляді нової редакції документів.

Для проведення спрощеної закупівлі із застосуванням електронного аукціону має бути подано не менше двох пропозицій.

У разі якщо була подана одна пропозиція, електронна система закупівель після закінчення строку подання пропозицій автоматично переходить до етапу розгляду на відповідність умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, та вимогам до предмета закупівлі пропозиції учасника.

Пропозиції подаються учасниками після закінчення строку періоду уточнення інформації, зазначеної замовником в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, в електронному вигляді шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, де зазначається інформація про ціну та інші критерії оцінки (у разі їх встановлення замовником), шляхом завантаження необхідних документів через електронну систему закупівель, що підтверджують відповідність вимогам, визначеним замовником.

Електронна система закупівель автоматично формує та надсилає повідомлення учаснику про отримання його пропозиції із зазначенням дати та часу.

Кожен учасник має право подати лише одну пропозицію, у тому числі до визначеної в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі частини предмета закупівлі (лота).

Пропозиції учасників, подані після закінчення строку їх подання, електронною системою закупівель не приймаються.

Пропозиція учасника повинна містити підтвердження надання учасником забезпечення пропозиції, якщо таке забезпечення передбачено оголошенням про проведення спрощеної закупівлі.

Учасник має право внести зміни або відкликати свою пропозицію до закінчення строку її подання без втрати свого забезпечення пропозиції.

Такі зміни або заява про відкликання пропозиції враховуються, якщо вони отримані електронною системою закупівель до закінчення строку подання пропозицій.

Розкриття пропозицій відбувається у порядку, передбаченому абзацами першим і другим частини першої статті 28 цього Закону.

Замовник розглядає на відповідність умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, та вимогам до предмета закупівлі пропозицію учасника, яка за результатами електронного аукціону (у разі його проведення) визначена найбільш економічно вигідною.

Строк розгляду найбільш економічно вигідної пропозиції не повинен перевищувати п'ять робочих днів з дня завершення електронного аукціону.

За результатами оцінки та розгляду пропозиції замовник визначає переможця.

Повідомлення про намір укласти договір про закупівлю замовник оприлюднює в електронній системі закупівель.

У разі відхилення найбільш економічно вигідної пропозиції відповідно до частини тринадцятої цієї статті замовник розглядає наступну пропозицію учасника, який за результатами оцінки надав наступну найбільш економічно вигідну пропозицію.

Наступна найбільш економічно вигідна пропозиція визначається електронною системою закупівель автоматично.

Замовник відхиляє пропозицію в разі, якщо:

пропозиція учасника не відповідає умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, та вимогам до предмета закупівлі;

учасник не надав забезпечення пропозиції, якщо таке забезпечення вимагалося замовником;

учасник, який визначений переможцем спрощеної закупівлі, відмовився від укладення договору про закупівлю;

якщо учасник протягом одного року до дати оприлюднення оголошення про проведення спрощеної закупівлі відмовився від підписання договору про закупівлю більше двох разів із замовником, який проводить таку спрощену закупівлю.

Інформація про відхилення пропозиції протягом одного дня з дня прийняття рішення замовником оприлюднюється в електронній системі закупівель та автоматично надсилається учаснику, пропозиція якого відхилена через електронну систему закупівель.

Учасник, пропозиція якого відхилена, може звернутися до замовника з вимогою надати додаткову аргументацію щодо причин невідповідності його пропозиції умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, та вимогам до предмета закупівлі. Не пізніше ніж через три робочих дні з дня надходження такого звернення через електронну систему закупівель замовник зобов'язаний надати йому відповідь.

Замовник може укласти договір про закупівлю з учасником, який визнаний переможцем спрощеної закупівлі, на наступний день після оприлюднення повідомлення про намір укласти договір про закупівлю, але не пізніше ніж через 20 днів.

Договір про закупівлю укладається згідно з вимогами статті 41 цього Закону.

Звіт про результати проведення закупівлі оприлюднюється у порядку, передбаченому статтями 10 і 19 цього Закону.

Замовник відміняє спрощену закупівлю в разі:

відсутності подальшої потреби в закупівлі товарів, робіт і послуг;

неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель;

скорочення видатків на здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг.

Спрощена закупівля автоматично відміняється електронною системою закупівель у разі:

відхилення всіх пропозицій згідно з частиною 13 цієї статті;

відсутності пропозицій учасників для участі в ній.

Спрощена закупівля може бути відмінена частково (за лотом).

Повідомлення про відміну закупівлі оприлюднюється в електронній системі закупівель:

замовником протягом одного робочого дня з дня прийняття замовником відповідного рішення;

електронною системою закупівель протягом одного робочого дня з дня автоматичної відміни спрощеної закупівлі внаслідок відхилення всіх пропозицій згідно з частиною тринадцятою цієї статті або відсутності пропозицій учасників для участі у ній.

Повідомлення про відміну закупівлі автоматично надсилається всім учасникам електронною системою закупівель в день його оприлюднення.

З метою захисту своїх прав та охоронюваних законом інтересів учасник спрощеної закупівлі може звернутися до замовника та/або до органу, що здійснює контроль над замовником, або до суду.

Рішення та дії замовника можуть бути оскаржені учасником спрощеної закупівлі у судовому порядку.

Основним аргументом щодо правовірності оскаржуваних рішень відповідача є неможливість технічно повернути позивача на стадію оцінки.

Також відповідач вказуває, що механізм виконання судових рішень у систем SmartTender не реалізовано.

Суд критично ставиться до таких тверджень відповідача, оскільки технічна неможливість електронної системи закупівель не може слугувати правовою підставою для відміни закупівель і нівелює взагалі конституційні гарантії реалізації в Україні принципу обов'язковості виконання судового рішення. Тим більше, запроваджені законодавцем скорочені строки розгляду у справах щодо гарантованого забезпечення потреб оборони як раз і повинні гарантувати відновлення порушених прав позивачів у випадку задоволення позовних вимог.

У зв'язку з цим суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог в частині визнання протиправними та скасування оскаржуваних рішень відповідача від 24.10.2024.

Щодо позовних вимог в частині визнання Товариства з обмеженою відповідальністю “ФАБРИКА СМАКУ» переможцем зазначених публічних закупівель та повідомлення Товариства з обмеженою відповідальністю “ФАБРИКА СМАКУ» про намір укласти відповідні договори про закупівлю, суд зазначає таке.

Судовому захисту підлягають порушені права чи інтереси особи, а не ті, що можливо/ймовірно виникнуть у майбутньому.

Дані вимоги позивача є передчасними, оскільки відсутні докази того, що відповідач не укладе договір із позивачем, як переможцем спрощеної системи закупівель після набрання законної сили рішення у цій справі.

Тим більше, суд звертає увагу, що у даному випадку суд позбавлений можливості будь-яким чином зобов'язувати відповідача визнати позивача переможцем спрощеної системи закупівель, зобов'язувати укладати договори із позивачем чи спонукати його до вчинення інших дій з огляду на дискреційність таких повноважень відповідача.

Суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.

Статтею 90 КАС України передбачено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Виходячи зі змісту статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04 листопада 1950 року справедливість судового рішення вимагає, аби такі рішення достатньою мірою висвітлювали мотиви, на яких вони ґрунтуються. Межі такого обов'язку можуть різнитися залежно від природи рішення і мають оцінюватись у світлі обставин кожної справи. Національні суди, обираючи аргументи та приймаючи докази, мають обов'язок обґрунтувати свою діяльність шляхом наведення підстав для такого рішення. Таким чином, суди мають дослідити: основні доводи (аргументи) сторін та з особливою прискіпливістю й ретельністю - змагальні документи, що стосуються прав та свобод, гарантованих Конвенцією.

Надаючи оцінку кожному окремому специфічному доводу всіх учасників справи, що мають значення для правильного вирішення адміністративної справи, суд застосовує позицію ЄСПЛ (в аспекті оцінки аргументів учасників справи у касаційному провадженні), сформовану в пункті 58 рішення у справі “Серявін та інші проти України» (№ 4909/04): згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються; хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент; міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі “РуїсТоріха проти Іспанії» (RuizTorija v. Spain) № 303-A, пункт 29).

Відповідно до частини другої статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Всупереч наведеним вимогам відповідачем, як суб'єктом владних повноважень, не доведено правомірності прийнятих рішень.

Відтак, виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України, оцінки поданих доказів за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, виходячи з наведених висновків в цілому, суд доходить висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню частково.

Згідно з ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Під час звернення з даним позовом до суду позивачем було сплачено судовий збір у розмірі 15 140 грн, що підтверджується платіжною інструкцією від 28.10.2024 №391236,.

Відтак, вказана сума підлягає стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись статтями 243 - 246, 250, 255, 282 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України про відміну публічної закупівлі, що оголошена за ідентифікатором № UA-2024-09-17-012870-a, оформлене протокольним рішенням (протоколом) уповноваженої особи Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України від 24.10.2024 № 1054.

Визнати протиправним та скасувати рішення Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України про відміну публічної закупівлі, що оголошена за ідентифікатором № UA-2024-09-17-012883-a, оформлене протокольним рішенням (протоколом) уповноваженої особи Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України від 24.10.2024 № 1052.

Визнати протиправним та скасувати рішення Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України про відміну публічної закупівлі, що оголошена за ідентифікатором № UA-2024-09-17-012887-a, оформлене протокольним рішенням (протоколом) уповноваженої особи Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України від 24.10.2024 № 1051.

Визнати протиправним та скасувати рішення Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України про відміну публічної закупівлі, що оголошена за ідентифікатором № UA-2024-09-17-012895-a, оформлене протокольним рішенням (протоколом) уповноваженої особи Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України від 24.10.2024 № 1053.

Визнати протиправним та скасувати рішення Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України про відміну публічної закупівлі, що оголошена за ідентифікатором № UA-2024-09-17-012881-a, оформлене протокольним рішенням (протоколом) уповноваженої особи Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України від 24.10.2024 № 1050.

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю “ФАБРИКА СМАКУ» судовий збір у розмірі 15 140 (п'ятнадцять тисяч сто сорок) грн 00 коп за рахунок бюджетних асигнувань Військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом двох днів з дня його проголошення.

Суддя Лапій С.М.