Постанова від 28.10.2024 по справі 344/16415/24

Справа № 344/16415/24

Провадження № 3/344/5969/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 жовтня 2024 року м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Тринчук В.В., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що проживає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП суду не відомо, за ч. 1 ст. 155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 порушила порядок ведення розрахунків.

Вказане адміністративне правопорушення вчинено за наступних обставин.

Так, 09 серпня 2024 року під час фактичної перевірки медичної лабораторії «Ескулаб», що по вулиці Коновальця, 147 у місті Івано-Франківськ виявлено, що ОСОБА_1 порушила порядок проведення розрахунків у сфері торгівлі, а саме: проведення розрахункової операції через ПРРО, не видача розрахункового документу встановленого зразка.

Своїми діями ОСОБА_1 порушила вимоги п.1,2 ст.3 ЗУ «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265/95-ВР від 06.07.1995 року із змінами та доповненнями та вчинила адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст. 155-1 КУпАП.

ОСОБА_1 у призначене судове засідання не з'явилася, однак до початку розгляду справи через канцелярію суду подала клопотання, у якому просить суд проводити розгляд справи без її участі. Окрім того, у клопотанні зазначила, що вину у вчиненні інкримінованого їй правопорушення визнає повністю, щиро кається та на підставі ст. 22 КУпАП просила звільнити її від адміністративної відповідальності обмежившись усним зауваженням, а провадження у справі стосовно неї закрити. В обґрунтування чого посилається на обставини вчинення правопорушення та його малозначимість.

За таких обставин, керуючись ст. 268 КУпАП, суд вважає, що справу можна розглянути у відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, на підставі наявних у справі доказів, яких достатньо для прийняття законного та обґрунтованого рішення.

Згідно з ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Так, ч. 1 ст. 155-1 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а саме накладення штрафу на осіб, які здійснюють розрахункові операції, від двох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Дослідивши матеріали справи та перевіривши наявність чи відсутність складу адміністративного правопорушення у діях особи, щодо якої складено протокол, надавши оцінку наявним у матеріалах справи доказам, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненому правопорушенні, передбаченому ч.1 ст. 155-1 КУпАП, окрім особистого визнання вини повністю доведена

даними з протоколу про адміністративне правопорушення № 2744 від 15.08.2024 року, відповідно до якого ОСОБА_1 порушила порядок проведення розрахунків у сфері торгівлі, а саме: проведення розрахункової операції через ПРРО, не видала розрахункового документу встановленого зразка;

актом фактичної перевірки № 090965 від 15.08.2024 року, встановлено, що ОСОБА_1 здійснила проведення розрахункової операції через ПРРО та не видала розрахункового документу встановленого зразка, що відповідає зазначеним у протоколі про адміністративне правопорушення обставинам;

письмовими поясненнями самої ОСОБА_1 з приводу даного правопорушення, що підтверджують, зазначені у протоколі про адміністративне правопорушення обставини;

Водночас, подане ОСОБА_1 клопотання від 02.10.2024 року у частині звільнення її від адміністративної відповідальності на підставі ст. 22 КУпАП обмежившись усним зауваженням не підлягає задоволенню, оскільки остання у призначене судове засідання не з'явилася.

Таким чином дії ОСОБА_1 суд кваліфікує за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, як порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Підстав, що виключають адміністративну відповідальність згідно ст. 17 КУпАП у справі не встановлено. Терміни притягнення до адміністративної відповідальності не закінчилися.

Обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність, не встановлено.

При цьому суд зазначає, що відповідно до ст. 1 КУпАП завданням цього Кодексу є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.

Враховуючи вищенаведене, а також характер та ступінь суспільної небезпечності вчиненого адміністративного правопорушення суд вважає, що для попередження вчинення правопорушень в майбутньому на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення в межах санкції ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.

Відповідно до статті 40 -1 КУпАП стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі, передбаченому ЗУ «Про судовий збір».

На підставі наведеного та керуючись ч. 1 ст. 155-1, ст.ст. 280, 283-285, 289 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд-

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 5 (п'ять) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 (вісімдесят п'ять) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у сумі 605 (шістсот п'ять) гривень, 60 копійок.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги.

Апеляційна скарга на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подана до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд протягом 10 днів з дня винесення постанови.

Суддя В.В.Тринчук