Постанова від 30.10.2024 по справі 302/1554/24

Справа № 302/1554/24 Провадження № 3/302/685/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 жовтня 2024 року селище Міжгір'я

Суддя Міжгірського районного суду Закарапатської області Повідайчик О.І.,

за участі особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,

розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянка України, непрацюючої, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 ,

за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 13.10.2024 близько 21 год 27 хв в с-щі Міжгір'я по вул. Коцюбинського керувала транспортним засобом - автомобілем марки Audi А6 державний номерний знак НОМЕР_2 , перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан алкогольного сп'яніння проводився у встановленому законодавством порядку із застосуванням спеціального технічного приладу Alkotest Drager 6820, результат 0,30 проміле. Від керування транспортним засобом відсторонено шляхом передачі тверезому водієві, чим порушила вимоги пункту 2.9 А Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ч. 1 ст. 130 КУпАП.

В підтвердження факту вчинення зазначеного правопорушення до протоколу додані: роздруківка результатів тесту з використанням спеціального приладу Драгер з показником - 0,30 ‰ (а.с.3), акт огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних засобів від 13.10.2024 (а.с.5), направлення на огляд водія транспортного засобу від 13.10.2024 (а.с.7), відеоматеріали (а.с.9).

При розгляді справи ОСОБА_1 обставини вчинення адміністративного правопорушення та вину визнала, проте від дачі пояснень відмовилася.

З'ясовуючи обставини, які підлягають встановленню при розгляді справи про адміністративне правопорушення відповідно до ст. 280 КУпАП суддя враховує таке.

Частиною першою статті 130 КУпАП передбачено відповідальність, зокрема, за керування транспортними засобами в стані алкогольного сп'яніння.

Єдиний порядок дорожнього руху на всій території України встановлюють Правила дорожнього руху, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року №1306.

Інші нормативні акти, що стосуються особливостей дорожнього руху (перевезення спеціальних вантажів, експлуатація транспортних засобів окремих видів, рух на закритій території тощо), повинні ґрунтуватися на вимогах цих Правил.

Пунктом 2.3 Правил дорожнього руху, затверджених Постановою КМУ № 1306 від 10 жовтня 2001 р. передбачено, що для забезпечення безпеки дорожнього руху водій зобов'язаний зокрема: бути уважним, стежити за дорожньою обстановкою, відповідно реагувати на її зміну, стежити за технічним станом транспортного засобу і не відволікатися від керування цим засобом у дорозі; не створювати своїми діями загрози безпеці дорожнього руху.

Пунктом 1.3 ПДР встановлено, що учасники дорожнього руху зобов'язані знати й неухильно виконувати вимоги ПДР.

Водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції. (п. 2.5. ПДР).

Водієві забороняється керувати транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння (п. 2.9. а). ПДР).

Згідно з п. 1.9. Правил дорожнього руху особи, які порушують ці Правила, несуть відповідальність згідно із законодавством.

Відповідно до ч. 5 ст. 14 Закону України «Про дорожній рух», учасники дорожнього руху зобов'язані знати і неухильно дотримувати вимог цього Закону, Правил дорожнього руху та інших нормативних актів з питань безпеки дорожнього руху.

Згідно з приписами ч. 1 ст. 9 КУпАП України адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Статтею 7 Кодексу України про адміністративні правопорушення установлено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.

Згідно з положеннями ст. 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа), встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винуватість даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Відповідно до ст. 252 КУпАП суддя оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю.

З протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕРП1 № 149989 від 13 жовтня 2024 року слідує, що водій ОСОБА_1 13.10.2024 близько 21 год 27 хв в с- щі Міжгір'я по вул. Коцюбинського керувала транспортним засобом - автомобілем марки Audi А6 державний номерний знак НОМЕР_2 , перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан алкогольного сп'яніння проводився у встановленому законодавством порядку із застосуванням спеціального технічного приладу Alkotest Drager 6820, результат 0,30 проміле, чим порушила вимоги пункту 2.9. а). Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ч. 1 ст. 130 КУпАП. Протокол підписаний ОСОБА_1

ОСОБА_1 під час розгляду справи визнала свою вину в керуванні транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння, тобто в учиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Окрім визнання ОСОБА_1 вини у вчиненні адміністративного правопорушення, факт вчинення правопорушення підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення, роздруківкою результатів тесту з використанням спеціального приладу Драгер з показником 0,30 ‰, направленням на огляд водія транспортного засобу, постановою про накладення адміністративного стягнення серії АНА №3258891 від 13 жовтня 2024 року, якою підтверджується факт керування ОСОБА_1 транспортним засобом, письмовими поясненнями від 13 жовтня 2024 року та доданими відеоматеріалами, якими підтверджується факт вчинення ОСОБА_1 правопорушення.

Зазначені докази є належними і допустимими, логічно пов'язаними й взаємодоповнюючими один одного, за відсутності суперечностей між ними, а відтак є достатніми в сукупності для визнання доведеним керування ОСОБА_1 13 жовтня 2024 року о 21:27 год транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння. Відтак суддя доходить висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Обставиною, яка пом'якшує відповідальність є щире розкаяння у вчиненому.

Обставин, які обтяжують відповідальність не встановлено.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу винного, наявність однієї обставини, яка пом'якшує відповідальність та відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, суддя вважає, що стягнення ОСОБА_1 слід визначити необхідним та достатнім для досягнення визначеної ст.23 КУпАП мети, зокрема її виховання в дусі додержання законів України та запобігання вчиненню нових правопорушень, в межах санкцій статей, за якими кваліфіковано правопорушення. Суддя вважає за необхідне притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої частиною 1 статті 130 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення в межах санкції частини 1 статті 130 КУпАП у виді штрафу та позбавлення права керування транспортними засобами.

Відповідно до ч.2 ст.301 КУпАП відстрочка виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу (за винятком стягнення штрафу на місці вчинення адміністративного правопорушення) здійснюється в порядку, встановленому законом.

Згідно зі ст.304 КУпАП питання, пов'язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадовою особою), який виніс постанову.

Положеннями статті 303 КУпАП передбачено, що не підлягає виконанню постанова про накладення адміністративного стягнення, якщо її не було звернуто до виконання протягом трьох місяців з дня винесення. В разі оскарження постанови перебіг строку давності зупиняється до розгляду скарги. У разі відстрочки виконання постанови відповідно до статті 301 цього Кодексу перебіг строку давності зупиняється до закінчення строку відстрочки.

З врахуванням вищенаведених обставин та беручи до уваги те, що ОСОБА_1 ніде не працює, регулярного доходу не має, сплатити накладений на неї штраф у передбачений Законом строк можливості ОСОБА_1 немає, що безпосередньо свідчить про об'єктивні причини неможливості виконання постанови суду у добровільному порядку у встановлений Законом строк, а тому суд вважає за необхідне відстрочити виконання постанови суду від 30.10.2024 року в частині адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 17000,00 грн. строком на три місяці зі сплатою рівними частинами, а саме рівними платежами в сумі 5666,67 грн. щомісячно.

З огляду на викладене та зважаючи на вимоги статті 40-1 КУпАП з особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, підлягає стягненню судовий збір на користь держави в розмірі ставки, визначеної п. 5 ч. 2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» - 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605 грн 60 коп.

З наведених міркувань та керуючись ст. 40-1, 130, 283, 284 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень 00 копійок з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.

Банківські реквізити для сплати штрафу: отримувач ГУК у Закарп.обл. - 21081300, код ЄДРПОУ 37975895, рахунок UA538999980313030149000007001, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 21081300.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 605 грн 60 коп. (отримувач ГУК у Закарп.обл. - 21081300, код ЄДРПОУ 37975895, рахунок UA538999980313030149000007001, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 21081300).

Відстрочити виконання цієї постанови Міжгірського районного суду Закарпатської області від 30.10.2024 по справі № 302/1554/24 в частині накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення за ч.1 ст.130 КУпАП у виді штрафу в розмірі 17000 (сімнадцять тисяч) гривень на 3 (три) місяці з дня набрання цією постановою законної сили, тобто до 12.02.2025 року, включно.

Роз'яснити ОСОБА_1 , що вона має право протягом трьох місяців добровільно сплатити накладений на неї штраф в розмірі 17000 (сімнадцять тисяч) гривень, а саме рівними частинами щомісячно в сумі по 5666 (п'ять тисяч шістсот шістдесят шість) гривень 67 копійок з дня набрання цією постановою законної сили, до повного погашення заборгованості, тобто до 12.02.2025 року, включно.

Перебіг строку давності виконання постанови в частині адміністративного стягнення у вигляді штрафу зупинити до закінчення строку відстрочки - до 12 лютого 2025 року.

У разі невиконання ОСОБА_1 цієї постанови суду в установлений судом строк - звернути постанову Міжгірського районного суду Закарпатської області від 30.10.2024 до примусового виконання, відповідно до вимог ст.308 КУпАП. При примусовому виконанні цієї постанови стягнути з ОСОБА_1 подвійний розмір накладеного штрафу - 34 000 (тридцять чотири тисячі) гривень.

Після спливу строку, на який відстрочено виконання постанови, у разі несплати штрафу особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, постанову звернути до примусового виконання у загальному порядку.

Постанову може бути оскаржено до Закарпатського апеляційного суду через Міжгірський районний суд Закарпатської області протягом 10 днів з дня її винесення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя О.І. Повідайчик