Рішення від 29.10.2024 по справі 200/5560/24

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 жовтня 2024 року Справа№200/5560/24

Донецький окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Аканова О.О., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні позовну заяву ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (місцезнаходження: 84122, Донецька область, м.Слов'янськ, пл. Соборна, 3, код ЄДРПОУ 13486010) про

визнання протиправною бездіяльності щодо не перерахунку і невиплати пенсії на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 про розмір грошового забезпечення, що враховується при перерахунку пенсії станом на 01.01.2020 від 17.06.2024 №ФС-98050/09/01/1888;

зобов'язання перерахувати і виплатити пенсію на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 про розмір грошового забезпечення, що враховується при перерахунку пенсії станом на 01.01.2020 від 17.06.2024 № ФС-98050/09/01/1888, з урахуванням проведених раніше виплат, починаючи з 01.02.2020 року;

визнання протиправною бездіяльності щодо не перерахунку і невиплати пенсії на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 про розмір грошового забезпечення, що враховується при перерахунку пенсії станом на 01.01.2021 від 17.06.2024 №ФС-98050/09/01/1888;

зобов'язання перерахувати і виплатити пенсію на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 про розмір грошового забезпечення, що враховується при перерахунку пенсії станом на 01.01.2021 від 17.06.2024 № ФС-98050/09/01/1888, з урахуванням проведених раніше виплат, починаючи з 01.02.2021 року;

визнання протиправною бездіяльність щодо не перерахунку і невиплати пенсії на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 про розмір грошового забезпечення, що враховується при перерахунку пенсії станом на 01.01.2022 від 17.06.2024 №ФС-98050/09/01/1888;

зобов'язання перерахувати і виплатити пенсію на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 про розмір грошового забезпечення, що враховується при перерахунку пенсії станом на 01.01.2022 від 17.06.2024 № ФС-98050/09/01/1888, з урахуванням проведених раніше виплат, починаючи з 01.02.2022;

визнання протиправною бездіяльності щодо не перерахунку і невиплати пенсії на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 про розмір грошового забезпечення, що враховується при перерахунку пенсії станом на 01.01.2023 від 05.06.2024 №ФС-96616/09/01/1741;

зобов'язання перерахувати і виплатити пенсію на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 про розмір грошового забезпечення, що враховується при перерахунку пенсії станом на 01.01.2023 від 05.06.2024 №ФС-96616/09/01/1741, з урахуванням проведених раніше виплат, починаючи з 01.02.2023 року,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з вищевказаним адміністративним позовом.

Позов вмотивовано тим, що позивач перебуває на обліку відповідача як військовий пенсіонер. На виконання судових рішень по справі №200/273/24 до пенсійного органу направлені оновлені довідки про грошове забезпечення позивача станом на 01.01.2020, 01.01.2021, 01.01.2022, 01.01.2023 роки. Листом від 07.08.2024 у здійсненні перерахунку пенсії на підставі вказаних довідок відмовлено.

Дії пенсійного органу позивач вважає протиправними, тому звернувся до суду з позовом.

Просив задовольнити позов.

Від відповідача до суду надійшов відзив на позовну заяву, обґрунтований тим, що на виконання вимог постанови КМУ № 103 та постанови КМУ № 704 позивачу здійснено перерахунок пенсії з 01 січня 2018 року на підставі оновленої довідки про розмір грошового забезпечення. Вказали, що законодавчо не врегульовано питання проведення перерахунку, у зв'язку із скасуванням пунктів 1,2 постанови КМУ № 103. Просили відмовити в задоволенні позову.

Ухвалою суду від 13 серпня 2024 року прийнято до розгляду адміністративну справу розгляд справи вирішено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні); розгляд справи розпочато спочатку.

Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, затверджено Указ Президента України від 24 лютого 2022 року N 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", згідно якого, у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.

Указом Президента України №133/2022 Про продовження строку дії воєнного стану в Україні, у зв'язку з триваючою широкомасштабною збройною агресією російської федерації проти України, продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 26 березня 2022 року строком на 30 діб.

Законом України Про затвердження Указу Президента України "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні" від 21 квітня 2022 року N 2212-IX, продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 25 квітня 2022 року строком на 30 діб.

Законом України Про затвердження Указу Президента України "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні" від 22 травня 2022 року №2263-ІХ, продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 25 травня 2022 року строком на 90 діб.

Законом України Про затвердження Указу Президента України "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні" від 15 серпня 2022 року №2500-ІХ, продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 23 серпня 2022 року строком на 90 діб.

Законом України “Про затвердження Указу Президента України "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні" від 16.11.2022 р. №2738-IX строк дії воєнного стану в Україні продовжено з 05 години 30 хвилин 21 листопада 2022 року строком на 90 діб.

Законом України “Про затвердження Указу Президента України "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні" від 06.02.2023 №2915-ІХ строк дії воєнного стану в Україні продовжено з 05 години 30 хвилин 19 лютого 2023 року строком на 90 діб.

Законом України “Про затвердження Указу Президента України "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні" від 02.05.2023 №3057-ІХ строк дії воєнного стану в Україні продовжено з 05 години 30 хвилин 20 травня 2023 року строком на 90 діб.

Законом України “Про затвердження Указу Президента України "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні" від 27.07.2023 №3275-ІХ строк дії воєнного стану в Україні продовжено з 05 години 30 хвилин 18 серпня 2023 року строком на 90 діб.

Законом України “Про затвердження Указу Президента України "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні" від 08.11.2023 № 3429-IX строк дії воєнного стану в Україні продовжено з 05 години 30 хвилин 16 листопада 2023 року строком на 90 діб.

Законом України “Про затвердження Указу Президента України "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні" від 06 лютого 2024 № 3564-IX строк дії воєнного стану в Україні продовжено з 05 години 30 хвилин 14 лютого 2024 року строком на 90 діб.

Законом України “Про затвердження Указу Президента України "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні" від 08 травня 2024 № 3684-IX строк дії воєнного стану в Україні продовжено з 05 години 30 хвилин 14 травня 2024 року строком на 90 діб.

Законом України “Про затвердження Указу Президента України "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні" від 23 липня 2024 № 3892-IX строк дії воєнного стану в Україні продовжено з 05 години 30 хвилин 12 серпня 2024 року строком на 90 діб.

Враховуючи викладене в Україні продовжує діяти воєнний стан.

Відповідно до ст. 12-2 Закону України Про правовий режим воєнного стану від 12 травня 2015 року № 389-VIII, в умовах правового режиму воєнного стану суди, органи та установи системи правосуддя діють виключно на підставі, в межах повноважень та в спосіб, визначені Конституцією України та законами України.

Рішенням Ради суддів України від 24 лютого 2022 року N 9, з урахуванням положень статті 3 Конституції України про те, що людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю рекомендовано зборам суддів, головам судів, суддям судів України у випадку загрози життю, здоров'ю та безпеці відвідувачів суду, працівників апарату суду, суддів оперативно приймати рішення про тимчасове зупинення здійснення судочинства певним судом до усунення обставин, які зумовили припинення розгляду справ.

Згідно п. 4 опублікованих 02.03.2022 року Радою суддів України Рекомендацій щодо роботи судів в умовах воєнного стану, судам України рекомендовано усіх доступних працівників, по можливості, перевести на дистанційну роботу.

Місцезнаходження Донецького окружного адміністративного суду визначено м.Слов'янськ Донецької області.

У зв'язку з активізацією проведення бойових дій на території Донецької області та прилеглих областей, виникнення загрози безпеці, здоров'ю та життю людей, головою Донецького окружного адміністративного суду 26 лютого 2022 року прийнято наказ №14/І-г. Про запровадження особливого режиму роботи Донецького окружного адміністративного суду у вигляді дистанційної роботи. Наказом запроваджено особливий режим роботи з 26 лютого 2022 року до закінчення воєнного стану, і до дня відновлення роботи суду у звичайному режимі.

Суд, розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив.

Позивач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , є громадянином України, що підтвержується паспортом НОМЕР_2 .

Позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Донецькій області та отримує пенсію відповідно до положень Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ ''Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб'', має статус учасника бойових дій, що підтерджується посвідченням НОМЕР_3 .

ІНФОРМАЦІЯ_3 видано довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 01.01.2020 від 17.06.2024 №ФС-98050/09/01/1888, станом на 01.01.2021 від 17.06.2024 №ФС-98050/09/01/1888, станом на 01.01.2022 від 17.06.2024 №ФС-98050/09/01/1888, станом на 01.01.2023 від 05.06.2024 №ФС-96616/09/01/1741, до яких включено грошове забезпечення відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704.

Позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок його пенсії відповідно до зазначеної довідки.

Листом відповідача від 07.08.2024 №0500-0203-8/79674 позивачу повідомлено про те, що підстави для проведення перерахунку пенсії відсутні, довідки залишені без розгляду про що повідомлено ІНФОРМАЦІЯ_4 . В листі вказано, що постанов Кабінету Міністрів України щодо проведення перерахунку пенсій означеній категорії не приймалось. Інших умов проведення перерахунку законодавством не передбачено.

Вважаючи вказану відмову протиправною, позивач звернувся до суду з відповідним адміністративним позовом.

Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає таке.

Відповідно до статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно із статтею 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення, створенням мережі державних, комунальних приватних закладів для догляду непрацездатними.

В Україні визнається і діє принцип верховенства права, Конституція України має найвищу юридичну силу, її норми є нормами прямої дії, а тому органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (стаття 8, частина друга статті 19 Основного Закону України).

Правовідносини у сфері пенсійного забезпечення осіб, які перебували на військовій службі, та деяких інших осіб, врегульовані Законом України від 09.04.1992 №2262-ХІІ “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон №2262-ХІІ).

Питання перерахунку раніше призначених пенсій регулюється статтею 63 Закону №2262-XII, згідно із якою перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Отже, Кабінету Міністрів України надано право на встановлення умов та порядку перерахунку пенсій, а також розміри складових грошового забезпечення для такого перерахунку.

Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Порядок № 45).

Пунктом 1 Порядку №45 передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону №2262-ХІІ, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Водночас, постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 29.01.2020 по справі №826/6453/18 за наслідками апеляційного перегляду справи було скасовано рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 16.10.2019 в частині відмови в задоволенні позову до Кабінету Міністрів України, треті особи: Міністерство соціальної політики України, Пенсійний фонд України про визнання протиправним та скасування пункту постанови і прийнято в цій частині нову постанову, якою позов до Кабінету Міністрів України, треті особи: Міністерство соціальної політики України, Пенсійний фонд України, про визнання протиправним та скасування пункту постанови - задоволено. Визнано протиправним та скасовано пункт 6 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб». У іншій частині рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 16.10.2019 залишено без змін.

Отже, з 29.01.2020, тобто з дня набрання законної сили рішенням у справі №826/6453/18, пункт 6 постанови Кабінету Міністрів України №103 втратив чинність, та була відновлена дія пункту 4 Постанови №704 у первісній редакції, тобто в редакції, що передбачає визначення посадового окладу та окладу за військовим (спеціальним) званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт.

У свою чергу, алгоритм дій, який повинен вчинити пенсійний орган у зв'язку із втратою чинності положень пункту 6 постанови №103 не змінився.

Зокрема, на час звернення позивача до відповідача із заявою про здійснення перерахунку його пенсії на підставі оновленої довідки про розміри грошового забезпечення пункт 3 Порядку №45 передбачав, що на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону №2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регулює Порядок №3-1.

Відповідно до пункту 23 Порядку №3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону №2262-ХІІ. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.

Згідно з пунктом 24 Порядку №3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону №2262-ХІІ уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком №45, повідомляють орган ПФУ.

Аналогічний правовий висновок міститься у постанові Верховного Суду від 11.08.2020 у справі №520/2986/19.

За таких обставин, з дня набрання чинності постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 29.01.2020 по справі №826/6453/18, у позивача виникли правові підстави для перерахунку пенсії, призначеної згідно із Законом №2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу та окладу за військовим (спеціальним) званням, які визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт.

Відповідно до пункту 4 Порядку №45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону.

Згідно із частинами другою і третьою статті 51 Закону № 2262-ХІІ перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Враховуючи, що з 29.01.2020 - дня набрання чинності судовим рішенням у справі №826/6453/18 виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом №2262-ХІІ, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з постановою №704, відповідно до статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ та статті 9 Закону № 2011-ХІІ, а також те, що позивачем були подані оновлені довідки із такими складовими до пенсійного органу, відповідач протиправно відмовив позивачу у здійсненні перерахунку основного розміру його пенсії з 01.02.2020, з 01.02.2021, з 01.02.2022, з 01.02.2023 (першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії).

Відповідно до Порядку №45 ГУ ПФУ в Донецькій області здійснює перерахунок пенсії на підставі довідок, що надійшли від ІНФОРМАЦІЯ_1 , в яких визначено розмір грошового забезпечення для такого перерахунку. Форма довідки про розмір грошового забезпечення позивача, в тому числі складові грошового забезпечення, передбачена додатком 2 Порядку №45.

Таким чином, відмовляючи позивачу у здійсненні перерахунку його пенсії на підставі оновлених довідок, відповідач діяв протиправно.

Відповідно до частин першої та другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи вищевикладене, з'ясувавши та перевіривши всі фактичні обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, що мають юридичне значення, враховуючи основні засади адміністративного судочинства, вимоги законодавства України, суд вважає, що наявні правові підстави для задоволення позовних вимог.

Відповідно до статті 5 Закону України “Про судовий збір» підстави для розподілу судових витрат відсутні.

Керуючись статтями 227, 241-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (місцезнаходження: 84122, Донецька область, м.Слов'янськ, пл. Соборна, 3, код ЄДРПОУ 13486010) про визнання протиправною бездіяльності щодо не перерахунку і невиплати пенсії на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 про розмір грошового забезпечення, що враховується при перерахунку пенсії станом на 01.01.2020 від 17.06.2024 №ФС-98050/09/01/1888 та зобов'язання перерахувати і виплатити пенсію на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 про розмір грошового забезпечення, що враховується при перерахунку пенсії станом на 01.01.2020 від 17.06.2024 № ФС-98050/09/01/1888, з урахуванням проведених раніше виплат, починаючи з 01.02.2020 року; визнання протиправною бездіяльності щодо не перерахунку і невиплати пенсії на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 про розмір грошового забезпечення, що враховується при перерахунку пенсії станом на 01.01.2021 від 17.06.2024 №ФС-98050/09/01/1888 та зобов'язання перерахувати і виплатити пенсію на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 про розмір грошового забезпечення, що враховується при перерахунку пенсії станом на 01.01.2021 від 17.06.2024 № ФС-98050/09/01/1888, з урахуванням проведених раніше виплат, починаючи з 01.02.2021 року; визнання протиправною бездіяльність щодо не перерахунку і невиплати пенсії на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 про розмір грошового забезпечення, що враховується при перерахунку пенсії станом на 01.01.2022 від 17.06.2024 №ФС-98050/09/01/1888 та зобов'язання перерахувати і виплатити пенсію на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 про розмір грошового забезпечення, що враховується при перерахунку пенсії станом на 01.01.2022 від 17.06.2024 № ФС-98050/09/01/1888, з урахуванням проведених раніше виплат, починаючи з 01.02.2022; визнання протиправною бездіяльності щодо не перерахунку і невиплати пенсії на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 про розмір грошового забезпечення, що враховується при перерахунку пенсії станом на 01.01.2023 від 05.06.2024 №ФС-96616/09/01/1741 та зобов'язання перерахувати і виплатити пенсію на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 про розмір грошового забезпечення, що враховується при перерахунку пенсії станом на 01.01.2023 від 05.06.2024 №ФС-96616/09/01/1741, з урахуванням проведених раніше виплат, починаючи з 01.02.2023 року - задовольнити.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Донецькій області (місцезнаходження: 84122, Донецька область, м.Слов'янськ, площа Соборна, 3, код ЄДРПОУ 13486010) щодо відмови ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) в проведенні перерахунку та виплати пенсії з 01.02.2020 на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 від 17.06.2024 №ФС-98050/09/01/1888, виданої станом на 01.01.2020; з 01.02.2021 на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 від 17.06.2024 №ФС-98050/09/01/1888, виданої станом на 01.01.2021; з 01.02.2022 на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 від 17.06.2024 №ФС-98050/09/01/1888, виданої станом на 01.01.2022; з 01.02.2023 на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 від 05.06.2024 №ФС-96616/09/01/1741, виданої станом на 01.01.2023 року.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Донецькій області (місцезнаходження: 84122, Донецька область, м.Слов'янськ, площа Соборна, 3, код ЄДРПОУ 13486010) провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) з 01.02.2020 на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 від 17.06.2024 №ФС-98050/09/01/1888, виданої станом на 01.01.2020; з 01.02.2021 на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 від 17.06.2024 №ФС-98050/09/01/1888, виданої станом на 01.01.2021; з 01.02.2022 на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 від 17.06.2024 №ФС-98050/09/01/1888, виданої станом на 01.01.2022; з 01.02.2023 на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 від 05.06.2024 №ФС-96616/09/01/1741, виданої станом на 01.01.2023 з урахуванням проведених раніше виплат.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя О.О. Аканов