24 жовтня 2024 року Справа № 160/18456/24
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіЮркова Е.О.
за участі секретаря судового засіданняВолок А.О.
за участі:
представника позивача представника відповідача Романенка А.В., Золотарьова Є.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпро адміністративну справу за позовною заявою Приватного акціонерного товариства "АВДІЇВСЬКИЙ КОКСОХІМІЧНИЙ ЗАВОД" до Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків про визнання протиправним та скасування рішення, -
09 липня 2024 року Приватне акціонерне товариство «АВДІЇВСЬКИЙ КОКСОХІМІЧНИЙ ЗАВОД» в особі представника Романенка Артема Валерійовича, через систему "Електронний Суд" звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовною заявою до Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків, з вимогами:
- визнати протиправними та скасувати рішення Східного міжрегіонального управління по роботі з великими платниками податків-відокремлений підрозділ Державної податкової служби України № 505/32-00-07-03-19 від 30.05.2024р.
Позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що на підставі наказів Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків від 13.10.2021 №341 «Про проведення документальної планової виїзної перевірки ПРАТ «АКХЗ», від 10.11.2021 №382 «Про зупинення документальної планової виїзної перевірки ПРАТ «АКХЗ», від 24.01.2022 №9-п «Про продовження строку проведення документальної планової виїзної перевірки ПРАТ «АКХЗ» була проведена планова виїзна перевірка ПРИВАТНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «АВДІЇВСЬКИЙ КОКСОХІМІЧНИЙ ЗАВОД» за період діяльності з 01.01.2016 по 30.06.2021, з метою здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування і сплати податків та зборів, дотримання валютного та іншого законодавства (з урахуванням ст.102 ПКУ) та правильністю нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 01.10.2013 по 30.06.2021, за результатами якої було складено Акт від 22.02.2022 №103/32-00-07-01-10/00191075. На підставі зазначеного акту відповідачем прийнято рішення №505/32-00-07-03-19 від 30.05.2024, яким позивачу нараховано штрафні санкції за несвоєчасне нарахування та перерахування єдиного соціального внеску в сумі 1 281 812,69 грн. Позивач вважає, що оскаржуване рішення є протиправним та таким, що підлягає скасуванню судом з огляду на те, що рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 28.10.2022 у справі №160/12389/22, яке залишене без змін постановою Третього апеляційного адміністративного суду від 15.02.2023 накази, які слугували підставою для проведення планової виїзної перевірки ПРИВАТНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «АВДІЇВСЬКИЙ КОКСОХІМІЧНИЙ ЗАВОД» за період діяльності з 01.01.2016 по 30.06.2021 визнані протиправними та скасовані.
Ухвалою суду від 18.07.2024 відкрито провадження у адміністративній справі №160/18456/24 та призначено справу до розгляду без повідомлення (виклику) сторін.
Відповідачем 06.08.2024 подано до суду відзив на позов, в якому просив у задоволенні позову відмовити, посилаючись на те, що перевіркою правильності нарахування єдиного внеску на суми заробітної плати, на які нараховується єдиний внесок, та відповідності сум єдиного соціального внеску, відображених у розрахункових відомостях нарахування заробітної плати, головних книгах, сумам, вказаним у додатках 4 «Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску загальнообов'язкове державне соціальне страхування», встановлено, що ПРАТ «АКХЗ» при нарахуванні єдиного внеску за травень, червень, липень, серпень, жовтень 2015 року застосовувався понижуючий коефіцієнт, понижуюча ставка єдиного внеску з урахуванням вимог, визначених пунктом 95 Розділу VI «Прикінцевих та перехідних положень» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 №2464-VI. ПРАТ «АКХ3» здійснювалось донарахування сум єдиного внеску до розміру мінімальної заробітної плати (крім донарахування до мінімальної бази нарахування при розрахунку сум допомоги по тимчасовій непрацездатності (лікарняні), відпустки та допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами) в липні 2015 року 9 особам, та в жовтні 2015 року по 3 особам. Таким чином понижуючий коефіцієнт страхувальником в липні та жовтні 2015 року не повинен застосовуватися. ПРАТ «АКХЗ» в грудні 2015 року (Звіт №1603680753 від 19.01.2016) самостійно донараховано й внесок за періоди на загальну суму 3 673 611,04 грн., в тому числі за: травень 2015 року в сумі 18197,19 грн., термін нарахування 20.06.2015, донараховано 20.01.2016, липень 2015 року в сумі 1826194,40 грн., термін нарахування 20.08.2015, донараховано 20.01.2016, серпень 2015 року в сумі 9809,97 грн., термін нарахування 20.09.2015, донараховано 20.01.2016, жовтень 2015 року в сумі 1819409,48 грн., термін нарахування 20.11.2015, донараховано 20.01.2016. Таким чином перевіркою встановлено, що в порушення пункту 1 частини 2 статті 6, абзацу 1 та 2 пункту 1 частини 1 статті 7, частини 5 статті 8, частини 8 статті 9, пунктом 95 Розділу VI «Прикінцевих та перехідних положень» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 №2464-VI, ПрАт «АКХЗ» своєчасно не нарахованого єдиного внеску на загальну суму 3 673 611,04 грн., в тому числі за травень 2015 року в сумі 18 197,19 грн., липень 2015 року в сумі 1 826 194,40 грн., серпень 2015 року в сумі 9 809,97 грн., жовтень 2015 року в сумі 1 819 409,48 грн. Таким чином, винесене рішення №505/32-00-07-03-19 від 30.05.2024 є обґрунтованим та відповідає нормам чинного податкового законодавства.
29.08.2024 від представника позивача до суду надійшла відповідь на відзив, в якій зазначає, що ПРАТ «АКХЗ» дотримано всі необхідні умови, визначені п. 9 прим. 5 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №2464 щодо права на застосування понижуючого коефіцієнту в травні, червні, липні, серпні та жовтні 2015 року, підприємством було застосовано понижуючий коефіцієнт. У грудні 2015 року ПРАТ «АКХЗ» самостійно відмовилося від застосування понижуючого коефіцієнту за липень і жовтень 2015 року і здійснило додаткові нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - ЄВ) у сумі 1 826 194,40 грн. за липень 2015 року та 1 819 409,48грн. за жовтень 2015 року, таким чином в липні та в жовтні 2015року єдиний внесок нараховано без застосування понижуючого коефіцієнту. Також у грудні 2015 року в зв'язку з уточненням розміру понижуючого коефіцієнту підприємством здійснено донарахування єдиного внеску за травень 2015 року у розмірі 18 197,19 грн. та за серпень 2015 року на суму 9 809,97 року. Загальна сума донарахованого єдиного внеску , яка була відображена у звіті за грудень 2015року, складає 3 673 611,04 грн. Вважає, що контролюючий орган дійшов до помилкового висновку про те, що ПРАТ «АКХЗ» ЄВ нарахований несвоєчасно, оскільки Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» взагалі не передбачені обов'язкові вимоги для застосування чи відмови від застосування понижуючого коефіцієнта. Навпаки, в разі відмови підприємством від застосування понижуючого коефіцієнту у наступних періодах, має місце збільшення надходжень до державного бюджету в результаті самостійного додаткового нарахування ЄВ.
Ухвалою суду від 09.09.2024 призначено розгляд адміністративної справи №160/18456/24 за правилами загального позовного провадження, та замінено засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням.
20.09.2024 представником позивача надано до суду додаткові пояснення щодо протиправного призначення та проведення документальної планової виїзної перевірки ПРАТ «АКХЗ» за період діяльності з 01.01.2016 по 30.06.2021 з метою здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування і сплати податків та зборів, дотримання валютного та іншого законодавства, правильності нарахування, обчислення та сплати єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 01.10.2013 по 30.06.2021.
Протокольною ухвалою суду, оголошеною у судовому засіданні 24.10.2024 із занесенням до протоколу судового засідання, закрито підготовче провадження в адміністративній справі №160/18456/24 та розпочато розгляд справи по суті.
В судовому засіданні 24.10.2024 представник позивача вимоги позову підтримав та просив позов задовольнити у повному обсязі, посилаючись на доводи наведені у позові, відповіді на відзив та додаткових поясненнях.
Представник відповідача проти задоволення позову заперечував та просив у задоволенні позову відмовити, посилаючись на доводи наведені у відзиві.
Заслухавши пояснення представника позивача та представника відповідача, дослідивши матеріали справи, з'ясувавши всі фактичні обставини на яких ґрунтуються вимоги позову, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини справи.
Приватне акціонерне товариство «АВДІЇВСЬКИЙ КОКСОХІМІЧНИЙ ЗАВОД» (далі - ПРАТ «АКХЗ») зареєстровано в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб-підприємців та громадських формувань, перебуває на податковому обліку в Східному міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками, є платником єдиного внеску.
Основним видом господарської діяльності за КВЕД є: 19.10 Виробництво коксу та коксопродуктів.
Відповідно до пп. 75.1.2 п. 75.1 ст. 75, п. 77.4 ст. 77, п. 82.1 ст. 82 Податкового кодексу України, плану-графіку проведення документальних планових перевірок платників податків на 2021 рік, на підставі наказу Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків від 13.10.2021 №341, проведена документальна планова виїзна перевірка ПРАТ «АКХЗ» за період діяльності з 01.01.2016 по 30.06.2021 з метою здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування і сплати податків та зборів, дотримання валютного та іншого законодавства (з урахуванням ст. 102 Податкового кодексу України) та правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період діяльності з 01.10.2013 по 30.06.2021, відповідно до затвердженого плану (переліку питань) документальної перевірки.
За результатами зазначеної перевірки було складено Акт від 22.02.2022р. № 103/32-00-07-01-10/00191075, яким встановлено порушення ПРАТ «АКХЗ», зокрема пункту 1 частини 2 статті 6. абзацу 1 та 2 пункту 1 частини 1 статті 7, частини 5 статті 8, частини 8 статті 9, пунктом 95 Розділу VIII «Прикінцевих та перехідних положень» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 №2464-VI в частині своєчасного нарахування єдиного внеску на загальну суму 3 673 611.04 грн., у тому числі за травень 2015 року в сумі 18197,19 грн., липень 2015 року в сумі 1826194.40 грн., серпень 2015 року в сумі 9809,97 грн., жовтень 2015 року в сумі 1819409,48 грн.
На підставі зазначеного акту Східним міжрегіональним управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків прийнято рішення №505/32-00-07-03-19 від 30.05.2024 про застосування штрафних санкцій за донарахування відповідним податковим органом або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску в сумі 1 281 812,69 грн.
Не погодившись з зазначеним рішенням, позивач звернувся до Державної податкової служби України зі скаргою, за результатами розгляду якої, останнім прийнято рішення №20386/6/99-00-06-02-01-06 від 04.07.2024 про залишення скарги без розгляду в частині оскарження рішення №505/32-00-07-03-19 від 30.05.2024 через порушення законодавчо встановленого 10-денного строку для її подання.
Позивач вважає, що прийняте відповідачем рішення №505/32-00-07-03-19 від 30.05.2024 про застосування штрафних санкцій за донарахування відповідним податковим органом або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску протиправним та таким, що підлягає скасуванню у зв'язку із чим звернувся до суду з цим позовом.
Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються Податковим кодексом України (далі- ПК України).
Згідно з підпунктом 20.1.4 пункту 20.1 статті 20 ПК України контролюючі органи мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.
Відповідно до пункту 75.1 статті 75 ПК України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Підпунктом 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 ПК України визначено, що документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.
Відповідно до положень статті 77 ПК України документальна планова перевірка повинна бути передбачена у плані-графіку проведення планових документальних перевірок.
План-графік документальних планових перевірок на поточний рік оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, до 25 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки.
До плану-графіка проведення документальних планових перевірок відбираються платники податків, які мають ризик щодо несплати податків та зборів, невиконання іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи.
Періодичність проведення документальних планових перевірок платників податків визначається залежно від ступеня ризику в діяльності таких платників податків, який поділяється на високий, середній та незначний. Платники податків з незначним ступенем ризику включаються до плану-графіка не частіше, ніж раз на три календарних роки, середнім - не частіше ніж раз на два календарних роки, високим - не частіше одного разу на календарний рік.
Порядок формування, затвердження плану-графіка та внесення змін до нього, а також перелік ризиків та їх поділ за ступенями встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Внесення змін до плану-графіка проведення документальних планових перевірок на поточний рік допускається не частіше одного разу в першому та одного разу в другому кварталі такого року, крім випадків коли зміни пов'язані із змінами найменування платника податків, що вже був включений до плану-графіка, та/або виправлення технічних помилок.
Документальна перевірка платника податків, який був включений до плану-графіка проведення документальних планових перевірок на поточний рік внаслідок внесення змін у такому році (інших ніж зміни найменування платника податків, що вже був включений до плану-графіка, та/або виправлення технічних помилок), може бути розпочата не раніше 1 липня поточного року в разі внесення змін до плану-графіка проведення документальних перевірок на поточний рік у першому кварталі такого року і не раніше 1 жовтня поточного року в разі внесення змін до плану-графіка проведення документальних перевірок на поточний рік у другому кварталі такого року.
Про проведення документальної планової перевірки керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу приймається рішення, яке оформлюється наказом.
Право на проведення документальної планової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому (його представнику) не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення зазначеної перевірки надіслано (вручено) у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу, копію наказу про проведення документальної планової перевірки та письмове повідомлення із зазначенням дати початку проведення такої перевірки.
Передусім суд зауважує, що Верховний Суд у постанові від 22.09.2020 по справі №520/8836/18 дійшов наступних висновків: «У посадових осіб контролюючого органу виникає право на проведення документальної планової/позапланової виїзної перевірки, фактичної перевірки за сукупності двох умов: наявності визначених законом підстав для її проведення (правова підстава) та надіслання/пред'явлення оформлених відповідно до вимог Податкового кодексу України направлення і наказу на проведення перевірки, а також службового посвідчення осіб, які зазначені в направленні на проведення перевірки (формальна підстава). Оскаржуючи наслідки проведеної контролюючим органом перевірки у вигляді податкових повідомлень-рішень та інших рішень, платник податків не позбавлений можливості посилатись на порушення контролюючим органом вимог законодавства щодо проведення такої перевірки, якщо вважає, що вони зумовлюють протиправність таких податкових повідомлень-рішень. При цьому, таким підставам позову, за їх наявності, суди повинні надавати правову оцінку в першу чергу, а у разі, якщо вони не визнані судом такими, що тягнуть протиправність рішень, прийнятих за наслідками такої перевірки, - переходити до перевірки підстав позову щодо наявності порушень податкового та/або іншого законодавства.».
Актуальність цього правового висновку, а також те, що він має загальний характер і є застосовним до справи, що розглядається в частині оцінки правомірності перевірки та підстав її призначення та вплив цих обставин на правомірність рішень прийнятих за наслідками перевірки, підтверджена постановою Верховного Суду від 17.09.2024 у справі №460/13803/21.
Аналогічні правові висновки містяться також у постанові Верховного Суду від 12.09.2024 у справі №160/20659/23, яка при цьому стосується цих же аспектів.
Принцип офіційного з'ясування всіх обставин у справі полягає насамперед у активній ролі суду при розгляді справи. В адміністративному процесі, на відміну від суто змагального процесу, де суд оперує виключно тим, на що посилаються сторони, мають бути повністю встановлені обставин справи з метою ухвалення справедливого та об'єктивного рішення.
Обов'язок суду встановити дійсні обставини справи при розгляді адміністративного позову безвідносно до позиції сторін випливає з офіційного з'ясування всіх обставин справи як принципу адміністративного судочинства, закріпленого нормами статті 2, частини четвертої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно до змісту якого суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі.
Аналогічні правові висновки містяться у постанові Верховного Суду від 23.09.2024 у справі № 160/9002/21.
Судом встановлено, що рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 28.10.2022 у справі №160/12389/22 адміністративний позов Приватного акціонерного товариства «Авдіївський коксохімічний завод» до Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків про визнання протиправними та скасування наказів задоволено у повному обсязі.
Визнано протиправним та скасовано наказ Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків (код ЄДРПОУ 43968079) від 13.10.2021 №341 «Про проведення документальної планової перевірки приватного акціонерного товариства «Авдіївський коксохімічний завод»» (код ЄДРПОУ 00191075) у період з 29.10.2021 тривалістю 30 робочих днів за період діяльності з 01.01.2016 по 30.06.2021 з метою здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування і сплати податків та зборів, дотримання валютного та іншого законодавства, правильності нарахування, обчислення та сплати єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 01.10.2013 по 30.06.2021.
Визнано протиправним та скасовано наказ Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків (код ЄДРПОУ 43968079) від 10.11.2021 №382 «Про зупинення документальної планової виїзної перевірки приватного акціонерного товариства «Авдіївський коксохімічний завод»» (код ЄДРПОУ 00191075).
Визнано протиправним та скасовано наказ Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків (код ЄДРПОУ 43968079) від 24.01.2022 №9-п «Про продовження строку проведення документальної планової виїзної перевірки приватного акціонерного товариства «Авдіївський коксохімічний завод»» (код ЄДРПОУ 00191075).
Постановою Третього апеляційного адміністративного суду від 15.02.2023 у справі №160/12389/22 рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 28.10.2022 залишено без змін.
В даному випадку, оскільки на час винесення Східним міжрегіональним управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків наказів №341 від 13.10.2021, №382 від 10.11.2021, №9-п від 24.01.2022 та проведення перевірки, діяв мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок, останні були скасовані судовим рішенням, отже у відповідача були відсутні підстави для проведення документальної планової виїзної перевірки.
Суд вважає, що встановлені обставини щодо протиправності призначення та проведення відповідачем перевірки, за наслідками якої і було прийнято оскаржуване рішення, є достатнім для висновку про його протиправність, а тому відсутня необхідність перевірки порушення позивачем пункту 1 частини 2 статті 6. абзацу 1 та 2 пункту 1 частини 1 статті 7, частини 5 статті 8, частини 8 статті 9, пунктом 95 Розділу VIII «Прикінцевих та перехідних положень» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 №2464-VI в частині своєчасного нарахування єдиного внеску на загальну суму 3 673 611.04 грн., у тому числі за травень 2015 року в сумі 18197,19 грн., липень 2015 року в сумі 1826194.40 грн., серпень 2015 року в сумі 9809,97 грн., жовтень 2015 року в сумі 1819409,48 грн.
Частиною 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) передбачено, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Згідно з частиною 2 статті 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Згідно з частинами 1, 2 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідно до положень статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
За вказаних обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими, а вимоги такими, що підлягають задоволенню.
Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд виходить з наступного.
Відповідно до частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем при зверненні до суду понесені судові витрати, пов'язані зі сплатою судового збору за подання позовної заяви до суду в розмірі 15 381,75 грн., що документально підтверджується платіжною інструкцією №4500032270 від 16.07.2024.
За результатами розгляду справи суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог, а тому підлягає стягненню з Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків на користь позивача судовий збір у сумі 15 381,75 грн.
Керуючись статтями: 8, 9, 72-77, 139, 242-244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позовну заяву Приватного акціонерного товариства «АВДІЇВСЬКИЙ КОКСОХІМІЧНИЙ ЗАВОД» (вул. Степана Тільги, буд. 4, кабінет 204, м. Кривий Ріг, Криворізький р-н, Дніпропетровська обл.,50006; ІК в ЄДРПОУ 00191075) до Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків (просп. Олександра Поля, буд. 57, м. Дніпро, Дніпропетровська обл., Дніпровський р-н, 49031; ІК в ЄДРПОУ 43968079) про визнання протиправним та скасування рішення - задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків № 505/32-00-07-03-19 від 30.05.2024р.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків (просп. Олександра Поля, буд. 57, м. Дніпро, Дніпропетровська обл., Дніпровський р-н, 49031; ІК в ЄДРПОУ 43968079) на користь Приватного акціонерного товариства «АВДІЇВСЬКИЙ КОКСОХІМІЧНИЙ ЗАВОД» (вул. Степана Тільги, буд. 4, кабінет 204, м. Кривий Ріг, Криворізький р-н, Дніпропетровська обл.,50006; ІК в ЄДРПОУ 00191075) понесені позивачем судові витрати в сумі 15 381,75 грн.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст рішення суду складений 25 жовтня 2024 року.
Суддя Е.О. Юрков