Ухвала від 29.10.2024 по справі 522/19474/20

Справа № 522/19474/20

Провадження № 2-во/522/203/24

УХВАЛА

29 жовтня 2024 року Приморський районний суд м. Одеси у складі:

головуючого-судді Чернявської Л.М.,

за участю секретаря судових засідань Тетькової В.М.,

розглянувши в письмовому проваджені заяву ОСОБА_1 про виправлення описки,

встановив:

Рішенням Приморського районного суду м. Одеси від 24 березня 2021 року позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу задроволено. Розірвано шлюб, зареєстрований між громадянином України ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце реєстрації та проживання: АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 та громадянкою України ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , місце реєстрації: АДРЕСА_2 , ІПН НОМЕР_2 , який зареєстрований 13 червня 1987 року Іллічівським відділом реєстрації актів громадянського стану в м. Одесі, актовий запис № 404..

04 квітня 2024 року від ОСОБА_3 до суду надійшла заява про виправлення описки в рішенні Приморського районного суду м. Одеси від 24 березня 2021 року в частині зазначення ім'я Заявника.

Ухвалою суду від 05 квітня 2024 року виправлено в рішення Приморського районного суду м. Одеси від 24 березня 2021 року по справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, а саме вважати вірним у вступній, описовій та резолютивній частині рішення ім'я Відповідача по справі « ОСОБА_3 » замість невірного « ОСОБА_2 ».

02 жовтня 2024 року від ОСОБА_1 до суду надійшла заява про виправлення описки в рішенні Приморського районного суду м. Одеси від 24 березня 2021 року в частині зазначення ім'я Заявника

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що заява задоволенню не підлягає з наступних підстав.

Згідно до ч.2 ст. 269 ЦПК України, питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.

З огляду на очевидність допущених помилок та з метою процесуальної економії, суд вирішив дане питання в письмовому провадженні без проведення судового засідання.

Відповідно до ч.1 ст. 269 ЦПК України, суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки.

Описка - це зроблена судом механічна (мимовільна, випадкова) граматична помилка в рішенні, яка допущена під час його письмово-вербального викладу (помилка у правописі, у розділових знаках тощо). Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належать написання прізвищ та імен, адрес, зазначення дат та строків тощо. Суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудність.

Відповідно до роз'яснень, які надані у п.19 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 18 грудня 2009 року № 14 «Про судове рішення у цивільній справі» вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні, суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.

При цьому, Верховний суд в рамках справи №369/8367/16-ц, провадження № 61-10808св18 року виходив з того, що описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків. Не є опискою граматичні помилки, які не спотворюють текст судового рішення та не призводить до його неправильного сприйняття.

Так, Ухвалою суду від 05 квітня 2024 року виправлено в рішення Приморського районного суду м. Одеси від 24 березня 2021 року по справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, а саме вважати вірним у вступній, описовій та резолютивній частині рішення ім'я Відповідача по справі « ОСОБА_3 » замість невірного « ОСОБА_2 ».

Дослідивши матеріали справи та зіставивши їх з наявними документами, суд вважає, що подана заява про виправлення описки в рішенні Приморського районного суду м. Одеси від 24 березня 2021 року не підлягає задоволенню, оскільки вказані факти, на які заявник посилається як на описку, не є опискою в судовому рішенні, в розумінні вимог ст. 269 ЦПК України.

Керуючись ст. 269 ЦПК України, суд

постановив:

В задоволенні заяви ОСОБА_1 про виправлення описки в рішенні Приморського районного суду м. Одеси від 24 березня 2021 року - відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Ухвала може бути оскаржена Одеського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом пятнадцять днів з дня постановлення ухвали.

Суддя Л. М. Чернявська

Попередній документ
122632982
Наступний документ
122632984
Інформація про рішення:
№ рішення: 122632983
№ справи: 522/19474/20
Дата рішення: 29.10.2024
Дата публікації: 31.10.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Приморський районний суд м. Одеси
Категорія справи: Окремі процесуальні питання; Заява про виправлення помилки у судовому рішенні
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (29.10.2024)
Результат розгляду: заяву залишено без задоволення
Дата надходження: 02.10.2024
Розклад засідань:
19.02.2021 10:30 Приморський районний суд м.Одеси
24.03.2021 15:15 Приморський районний суд м.Одеси