29 жовтня 2024 рокуСправа № 495/9875/24
Номер провадження 3/495/3584/2024
Суддя Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області Братків І.І., розглянувши матеріали, що надійшли з ІНФОРМАЦІЯ_1 про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця м. Біляївка, Одеської області, місце служби та посади: НОМЕР_1 прикордонний загін, інспектор прикордонної служби 2 категорії - водій прикордонної комендатури швидкого реагування, що зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.3 ст.172-20, ч.3 ст.172-20 КУпАП,
29.10.2024 до Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області від 25 прикордонний загін ІНФОРМАЦІЯ_3 надійшли два протоколи про адміністративне правопорушення серії ПдРУ №163956 від 14.10.2024 та серії ПдРУ №163957 від 18.10.2024 з доданими до них матеріалами відносно ОСОБА_1 за ч.3 ст.172-20 Кодексу України про адміністративне правопорушення (далі - КУпАП).
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ПдРУ №163956 від 14.10.2024 вбачається, що виконуючи обов'язки військової служби на бойовій позиції розрахунку С-60 в районі Південно-Східної околиці с. Базар'янка Білгород-Дністровського району 13 жовтня 2024 року близько 16 год. 00 хв. вживав алкогольні напої та перебував у стані алкогольного сп'яніння під час дії правового режиму особливого періоду, своїми діями вчинив адміністративне правопорушення відповідальність за яке, передбачена ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
14.10.2024 заступник начальника ІНФОРМАЦІЯ_4 відносно ОСОБА_1 був складений адміністративний протокол серії ПдРУ №163956 за ч. 3 ст.172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ПдРУ №163957 від 18.10.2024, вбачається, що виконуючи обов'язки військової служби на бойовій позиції розрахунку С-60 в районі Південно-Східної околиці с. Базар'янка Білгород-Дністровського району 17 жовтня 2024 року близько 18 год. 40 хв. вживав алкогольні напої та перебував у стані алкогольного сп'яніння під час дії правового режиму особливого періоду, своїми діями вчинив адміністративне правопорушення відповідальність за яке, передбачена ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
18.10.2024 заступником начальника загону-комендатури швидкого реагування полковник ОСОБА_2 відносно ОСОБА_1 був складений адміністративний протокол серії ПдРУ №163957 за ч. 3 ст.172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, надав до суду заяву з якої вбачається, що вину визнав в повному обсязі, щиро розкаявся, матеріали про адміністративне правопорушення просив об'єднати в одне провадження.
Вивчивши матеріали справи, суддя доходить до наступного висновку.
Частиною 3 ст.172-20 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів військовослужбовцями, військовозобов'язаними та резервістами під час проходження зборів на території військових частин, військових об'єктів, або поява таких осіб на території військової частини в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, або виконання ними обов'язків військової служби в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, а також відмова таких осіб від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі самі порушення, або в умовах особливого періоду.
Визначення засад оборони України та підготовки держави до оборони, порядок та підстави призову на військову службу, умови її проходження, правове регулювання соціального і правового статусу військовослужбовців визначаються Законом України «Про оборону України», Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», Законом України «Про військовий обов'язок та військову службу». Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», Указами Президента України та іншими підзаконними актами.
За змістом статті 3 Закону України «Про оборону України» підготовка держави до оборони в мирний час включає, зокрема, забезпечення Збройних Сил України, інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, та правоохоронних органів підготовленими кадрами, озброєнням, військовою та іншою технікою, продовольством, речовим майном, іншими матеріальними та фінансовими ресурсами; розвиток військово-технічного співробітництва з іншими державами з метою забезпечення Збройних Сил України, інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, та правоохоронних органів озброєнням, військовою технікою і майном, які не виробляються в Україні; підготовку національної економіки, території, органів державної влади, органів військового управління, органів місцевого самоврядування, а також населення до дій в особливий період.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» особливий період - період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування. Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Таким чином, особливий період закінчується з прийняттям Президентом України відповідного рішення про переведення усіх інституцій України на функціонування в умовах мирного часу.
Рішень про закінчення особливого періоду на час розгляду справи Президент України не приймав, тобто, особливий період діє в Україні з 17.03.2014 і до теперішнього часу.
Зважаючи на викладене, вина ОСОБА_1 у вчиненні даного правопорушення повністю доводиться зібраними у справі доказами, а саме:
- протоколами про адміністративні правопорушення серії ПдРУ №163956 від 14.10.2024 та серії ПдРУ №163957 від 18.10.2024;
- висновком №168 від 13.10.2024 щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції виданого КНП «Білгород-Дністровська МБЛ» за результатами якого ОСОБА_3 перебував у стані алкогольного сп'яніння 2,07% проміле;
- висновком №175 від 17.10.2024 щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції виданого КНП «Білгород-Дністровська МБЛ» за результатами якого ОСОБА_3 перебував у стані алкогольного сп'яніння 1,71% проміле
- письмовими поясненнями свідка ОСОБА_4 . ОСОБА_5 та іншими матеріалами справи.
Доказів, які б спростовували наведені вище обставини, суду не надано.
Враховуючи викладене, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення за обставин, встановлених в судовому засіданні, знайшла своє підтвердження зібраними доказами, і його дії необхідно кваліфікувати за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, який вину визнав у повному обсязі, ступінь його вини, ставлення до скоєного, вважаю за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі, передбаченому санкцією ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Відтак, слід визначити остаточне покарання шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим у межах санкції ч. 3 ст. 172-20 КУпАП та накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі п'ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 25 500 (двадцять п'ять тисяч п'ятсот) грн. 00 коп.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Згідно п. 12 ст.5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору звільняються військовослужбовці, військовозобов'язані та резервісти, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, - у справах, пов'язаних з виконанням військового обов'язку, а також під час виконання службових обов'язків.
Так як ОСОБА_1 є військовослужбовцем (військовий квиток серії НОМЕР_2 ), він підлягає звільненню від сплати судового збору.
Керуючись ст.ст.172-20 ч.3, 221, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,
Об'єднати в одне провадження адміністративні справи відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у скоєнні адміністративних правопорушень передбачених ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, ч. 3 ст. 172-20 КУпАП а саме: справа № 495/9875/24 провадження 3/495/3584/2024, справа № 495/9876/24 провадження 3/495/3585/2024 та присвоїти провадженням єдиний номер справи №495/9875/24 провадження 3/495/3584/2024.
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , винним в здійсненні адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.3 ст.172-20 КУпАП і піддати його адміністративному стягненню у вигляді штрафу у розмірі 1500 (однієї тисячі п'ятсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а саме 25 500 (двадцять п'ять тисяч п'ятсот) грн. 00 коп.
Звільнити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , від сплати судового збору на підставі п.12 ст. 5 Закону України «Про судовий збір».
Згідно з ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу.
Згідно з ст. 308 КУпАП - у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.
Строк пред'явлення виконавчого документа до виконання становить три місяці.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Ірина БРАТКІВ