Справа № 686/16876/24
Провадження № 1-кс/686/8945/24
24 жовтня 2024 року м. Хмельницький
Слідчий суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , підозрюваних ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , захисників підозрюваних - адвокатів ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , розглянувши в судовому засіданні в залі суду, клопотання старшого слідчого відділу розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості слідчого управління ГУНП в Хмельницькій області майора поліції ОСОБА_3 , погоджене з прокурором, про продовження строку досудового розслідування, у кримінальному провадженні за № 12022240000000484 від 16.11.2022, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч. 2,3 ст. 307, ч. 1 ст. 263, ч. 2 ст. 305, ч. 1,2 ст. 317 КК України,
23.10.2024 року старший слідчий відділу розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості слідчого управління ГУНП в Хмельницькій області майор поліції ОСОБА_3 , звернувся до слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області з клопотанням погодженим з заступником керівника Хмельницької обласної прокуратури ОСОБА_8 , про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні №12022240000000484 від 16.11.2024 за ознаками кримінальних правопорушень передбачених ч. 2,3 ст. 307, ч. 1 ст. 263, ч. 2 ст. 305, ч.1,2 ст. 317 КК України за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч. 2, 3 ст. 307, ч.1,2 ст. 317 КК України, та ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч. 2,3 ст. 307, ч. 2 ст. 305 КК України, до чотирьох місяців, оскільки закінчити досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні в двохмісячний строк, який в цьому випадку спливає 30.10.2024 року, неможливо, внаслідок особливої складності даного кримінального провадження.
В обґрунтування даного клопотання слідчим зазначено, що слідчими відділу розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості слідчого управління ГУНП в Хмельницькій області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за № 12022240000000484 від 16.11.2022, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч. 2,3 ст. 307, ч. 1 ст. 263, ч. 2 ст. 305, ч. 1,2 ст. 317 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_4 переслідуючи умисну корисливу мету направлену на отримання неконтрольованого державою прибутку від дій пов'язаних із незаконним збутом наркотичних засобів, всупереч вимогам ст. 7 Закону України «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори» від 15.02.1995 із наступними змінами і доповненнями, ст.1 Закону України «Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживання ними» від 15.02.1995 із наступними змінами та доповненнями, у березні 2023 року при невстановлених досудовим розслідуванням обставинах (дата місце, час) але не пізніше 31.03.2023 за попередньою змовою із ОСОБА_5 , придбали у невстановленої досудовим розслідуванням особи, особливо небезпечну психотропну речовину обіг якої заборонено - «PVP», масою 42,2911 г., (що згідно таблиць, невеликих, великих та особливо великих розмірів психотропних речовин, що знаходяться у незаконному обігу, затверджених наказом МОЗ України № 188 від 01.08.2000 є особливо великими розмірами психотропної речовини) яку помістили у поліетиленовий пакетик, та зберігали у приміщенні кафе «Дом-2», що за адресою: АДРЕСА_1 , з метою подальшого збуту.
В подальшому 31.03.2023 близько 19 год. 00 хв. ОСОБА_5 за попередньою змовою із ОСОБА_4 перебуваючи у приміщенні кафе «Дом-2», що за адресою: АДРЕСА_1 , за грошову винагороду в сумі 13 000 грн. збув особі під вигаданими анкетними даними ОСОБА_9 поліетиленовий пакет із кристалічною речовиною, яка містить у своєму складі особливо небезпечну психотропну речовину обіг якої заборонено - «PVP», масою 42,2911 г., досягнувши при цьому раніше поставленої мети, спрямованої незаконне отримання прибутку від збуту психотропних речовин.
Крім того, ОСОБА_4 за попередньою змовою із ОСОБА_5 переслідуючи умисну корисливу мету направлену на отримання неконтрольованого державою прибутку від дій пов'язаних із незаконним збутом наркотичних засобів, всупереч вимогам ст. 7 Закону України «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори» від 15.02.1995 із наступними змінами і доповненнями, ст.1 Закону України «Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживання ними» від 15.02.1995 із наступними змінами та доповненнями, у квітні 2023 року при невстановлених досудовим розслідуванням обставинах (дата місце, час) але не пізніше 18.04.2023 придбали, у невстановленої досудовим розслідуванням особи, особливо небезпечну психотропну речовину обіг якої заборонено - «4-ММС (4-метилметкантинон)», масою 6,4029 г., (що згідно таблиць, невеликих, великих та особливо великих розмірів психотропних речовин, що знаходяться у незаконному обігу, затверджених наказом МОЗ України № 188 від 01.08.2000 є великими розмірами психотропної речовини) яку помістили у поліетиленовий пакетик, та зберігали у приміщенні кафе «Дом-2», що за адресою: АДРЕСА_1 , з метою подальшого збуту.
В подальшому 18.04.2023 близько 19 год. 30 хв. ОСОБА_5 за попередньою змовою із ОСОБА_4 перебуваючи у приміщенні кафе «Дом-2», що за адресою: АДРЕСА_1 , за грошову винагороду в сумі 8 000 грн. повторно збули особі під вигаданими анкетними даними ОСОБА_9 поліетиленовий пакет із кристалічною речовиною, яка містить у своєму складі особливо небезпечну психотропну речовину обіг якої заборонено - «4-ММС (4-метилметкантинон)», масою 6,4029 г., досягнувши при цьому раніше поставленої мети, спрямованої незаконне отримання прибутку від збуту психотропних речовин.
Крім того, ОСОБА_4 за попередньою змовою із ОСОБА_5 переслідуючи умисну корисливу мету направлену на отримання неконтрольованого державою прибутку від дій пов'язаних із незаконним збутом наркотичних засобів, всупереч вимогам ст. 7 Закону України «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори» від 15.02.1995 із наступними змінами і доповненнями, ст.1 Закону України «Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживання ними» від 15.02.1995 із наступними змінами та доповненнями, у липні 2023 року при невстановлених досудовим розслідуванням обставинах (дата місце, час) але не пізніше 01.07.2023 придбали, у невстановленої досудовим розслідуванням особи, особливо небезпечну психотропну речовину обіг якої заборонено - «PVP», масою 14,2211 г., 3,121 г. (що згідно таблиць, невеликих, великих та особливо великих розмірів психотропних речовин, що знаходяться у незаконному обігу, затверджених наказом МОЗ України № 188 від 01.08.2000 є особливо великими розмірами психотропної речовини) яку помістили у два поліетиленових пакетика, та зберігав у приміщенні кафе «Дом-2», що за адресою: АДРЕСА_1 , з метою подальшого збуту.
В подальшому 01.07.2023 о 19 год. 35 хв. ОСОБА_5 за попередньою змовою із ОСОБА_4 перебуваючи у кафе «Дом-2», що по АДРЕСА_1 , за грошову винагороду в сумі 9000 грн. повторно збув особі під вигаданими анкетними даними ОСОБА_9 поліетиленовий пакетик із кристалічною речовиною фіолетового кольору, яка містить у своєму складі особливо небезпечну психотропну речовину обіг якої заборонено - «PVP», масою 14,2211 г., під час чого повідомив, що решту психотропної речовини ОСОБА_9 буде направлено поштою, та дав вказівку ОСОБА_4 направити психотропну речовину для ОСОБА_9 , за допомогою ТОВ «Нова Пошта».
05.07.2023 близько 09.00 год. ОСОБА_9 у відділення № 12 ТОВ «Нова Пошта» м. Хмельницький, отримав поштове відправлення від ОСОБА_4 із поліетиленовим пакетиком з кристалічною речовиною в середині, яка містить у своєму складі особливо небезпечну психотропну речовину обіг якої заборонено - «PVP», масою 3,121 г.
Таким чином ОСОБА_5 за попередньою змовою з ОСОБА_4 в період часу з 01.07.2024 по 05.07.2023 за грошову винагороду в сумі 9 000 грн. збули особі під вигаданими анкетними даними ОСОБА_9 два поліетиленові пакети із кристалічними речовинами, які містять у своєму складі особливо небезпечну психотропну речовину обіг якої заборонено - «PVP», масою 14,2211 г., 3,121 г., загальною масою 17,3421 г., (що є особливо великими розмірами психотропної речовини) досягнувши при цьому раніше поставленої мети, спрямованої незаконне отримання прибутку від збуту психотропних речовин.
Крім того, ОСОБА_4 переслідуючи умисну корисливу мету направлену на отримання неконтрольованого державою прибутку від дій пов'язаних із незаконним збутом наркотичних засобів, всупереч вимогам ст. 7 Закону України «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори» від 15.02.1995 із наступними змінами і доповненнями, ст.1 Закону України «Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживання ними» від 15.02.1995 із наступними змінами та доповненнями, у березні 2024 року при невстановлених досудовим розслідуванням обставинах (дата місце, час) але не пізніше 21.03.2024 придбав, у невстановленої досудовим розслідуванням особи, придбав особливо небезпечну психотропну речовину обіг якої заборонено PVP, масою 11,5570 г., (що згідно таблиць, невеликих, великих та особливо великих розмірів психотропних речовин, що знаходяться у незаконному обігу, затверджених наказом МОЗ України № 188 від 01.08.2000 є великими розмірами психотропної речовини), яку помістив у поліетиленовий пакет, та у пластикову ємність чорного кольору з написом «Elix суниця», та зберігав при собі з метою подальшого.
В подальшому 21.03.2024 близько 16 год. 00 хв. ОСОБА_4 перебуваючи на перехресті вулиці Соборної та проспекту Грушевського, м. Кам'янець - Подільський, Хмельницької області за грошову винагороду в сумі 7000 грн., повторно збув особі під вигаданими анкетними даними ОСОБА_9 особливо небезпечну психотропну речовину обіг якої заборонено PVP, масою 11,5570 г., досягнувши при цьому раніше поставленої мети, спрямованої незаконне отримання прибутку від збуту психотропних речовин.
Крім того, ОСОБА_4 переслідуючи умисну корисливу мету направлену на отримання неконтрольованого державою прибутку від дій пов'язаних із незаконним збутом наркотичних засобів, всупереч вимогам ст. 7 Закону України «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори» від 15.02.1995 із наступними змінами і доповненнями, ст.1 Закону України «Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживання ними» від 15.02.1995 із наступними змінами та доповненнями, у березні 2024 року при невстановлених досудовим розслідуванням обставинах (дата місце, час) але не пізніше 28.03.2024 придбав, у невстановленої досудовим розслідуванням особи, особливо небезпечну психотропну речовину обіг якої заборонено PVP, масою 20,8396 г., (що згідно таблиць, невеликих, великих та особливо великих розмірів психотропних речовин, що знаходяться у незаконному обігу, затверджених наказом МОЗ України № 188 від 01.08.2000 є особливо великими розмірами психотропної речовини), яку помістив у поліетиленовий пакет, та у металеву коробку з під цигарок «Lincor», та зберігав при собі з метою подальшого.
В подальшому 28.03.2024 близько 11 год. 00 хв. ОСОБА_4 перебуваючи на перехресті вулиці Соборної та проспекту Грушевського, м. Кам'янець - Подільський, Хмельницької області за грошову винагороду в сумі 10000 грн., повторно збув особі під вигаданими анкетними даними ОСОБА_9 особливо небезпечну психотропну речовину обіг якої заборонено PVP, масою 20,8396 г., досягнувши при цьому раніше поставленої мети, спрямованої незаконне отримання прибутку від збуту психотропних речовин.
Крім того, ОСОБА_4 переслідуючи умисну корисливу мету направлену на отримання неконтрольованого державою прибутку від дій пов'язаних із незаконним збутом наркотичних засобів, всупереч вимогам ст. 7 Закону України «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори» від 15.02.1995 із наступними змінами і доповненнями, ст.1 Закону України «Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживання ними» від 15.02.1995 із наступними змінами та доповненнями, у червні 2024 року при невстановлених досудовим розслідуванням обставинах (дата місце, час) але не пізніше 05.06.2024 придбав, у невстановленої досудовим розслідуванням особи, особливо небезпечну психотропну речовину обіг якої заборонено PVP, масою 12,0089718 г., (що згідно таблиць, невеликих, великих та особливо великих розмірів психотропних речовин, що знаходяться у незаконному обігу, затверджених наказом МОЗ України № 188 від 01.08.2000 є великими розмірами психотропної речовини), яку помістив у поліетиленовий пакет, який в свою чергу помістив у м'яку іграшку у формі кота, та у паперову коробку, які зберігав при собі з метою подальшого умисного переправлення через Державний кордон України, у Республіку Польща, через поштовий сервіс ТОВ «Нова Пошта», шляхом приховування від митного контролю.
В подальшому 05.06.2024 близько 18 год. 46 хв. ОСОБА_4 взяв раніше підготовлену картонну коробку з іграшкою в середині якої поліетиленовий пакет із особливо небезпечною психотропною речовиною обіг якої заборонено PVP, масою 12,0089718 г., та попрямував у відділення № 1 ТОВ «Нова Пошта» у м. Кам'янець - Подільський, Хмельницької області, де оформив поштове відправлення № 59500002090136 на ім'я Novak Anrii, Польща, адреса Poznan, Promienista, 87.
Тоді, 06.06.2024 в період часу з 17 год. 20 хв. по 17 год. 25 хв. в ході проведення митного огляду поштового відправлення № 59500002090136, виявлено поліетиленовий пакет із кристалічною речовиною в середині, яку в подальшому вилучено та яка містить у своєму складі особливо небезпечну психотропну речовину обіг якої заборонено PVP, масою 12,0089718 г.
Крім того, ОСОБА_5 переслідуючи умисну корисливу мету направлену на отримання неконтрольованого державою прибутку від дій пов'язаних із незаконним збутом наркотичних засобів, всупереч вимогам ст. 7 Закону України «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори» від 15.02.1995 із наступними змінами і доповненнями, ст.1 Закону України «Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживання ними» від 15.02.1995 із наступними змінами та доповненнями, у серпні 2024 року при невстановлених досудовим розслідуванням обставинах (дата місце, час) але не пізніше 29.08.2024 придбав, у невстановленої досудовим розслідуванням особи, придбав кристалічну речовину, яку помістив у поліетиленовий пакет, та у пачку з під цигарок марки «КЕНТ», та зберігав у приміщенні кафе «Дом-2», що за адресою: АДРЕСА_1 , з метою подальшого збуту.
В подальшому 29.08.2024 близько 16 год. 00 хв. ОСОБА_5 перебуваючи біля приміщенні кафе «Дом-2», що за адресою: АДРЕСА_1 , за грошову винагороду в сумі 12 300 грн., повторно збув особі під вигаданими анкетними даними ОСОБА_9 поліетиленовий пакет із кристалічною речовиною в середині, досягнувши при цьому раніше поставленої мети, спрямованої незаконне отримання прибутку від збуту психотропних речовин.
Крім того, ОСОБА_5 будучи власником приміщення кафе « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що за адресою: АДРЕСА_1 , 21.06.2023 у період часу з 20 год. 20 хв. по 21 год. 43 хв., перебуваючи у приміщенні зазначеного кафе яке належить йому на праві власності, всупереч вимогам ст. 7 Закону України «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори» від 15.02.1995 із наступними змінами і доповненнями, ст.1 Закону України «Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживання ними» від 15.02.1995 із наступними змінами та доповненнями, надав приміщення власного кафе ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , для вживання особливо небезпечної психотропної речовини «PVP», яку останні вжили у наданому приміщенні шляхом куріння.
Крім того, ОСОБА_5 будучи власником приміщення кафе « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що за адресою: АДРЕСА_1 , 23.06.2023 у період часу з 23 год. 15 хв. по 23 год. 30 хв., перебуваючи у приміщенні зазначеного кафе яке належить йому на праві власності, всупереч вимогам ст. 7 Закону України «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори» від 15.02.1995 із наступними змінами і доповненнями, ст.1 Закону України «Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживання ними» від 15.02.1995 із наступними змінами та доповненнями, повторно надав приміщення власного кафе ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , для вживання особливо небезпечної психотропної речовини «PVP», яку останні вжили у наданому приміщенні шляхом куріння.
Крім того, ОСОБА_5 будучи власником приміщення кафе « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що за адресою: АДРЕСА_1 , 27.06.2023 у період часу з 01 год. 25 хв. по 02 год. 10 хв., перебуваючи у приміщенні зазначеного кафе яке належить йому на праві власності, всупереч вимогам ст. 7 Закону України «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори» від 15.02.1995 із наступними змінами і доповненнями, ст.1 Закону України «Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживання ними» від 15.02.1995 із наступними змінами та доповненнями, повторно надав приміщення власного кафе ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , для вживання особливо небезпечної психотропної речовини «PVP», яку останні вжили у наданому приміщенні шляхом куріння.
02.09.2024 ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч. 2, 3 ст. 307, ч. 2 ст. 305 КК України.
06.09.2024 ОСОБА_4 обрано міру запобіжного заходу вигляді тримання під вартою строком по 25.10.2024 включно.
29.08.2024 о 22 год. 43 хв. ОСОБА_5 було затримано в порядку ст. 208 КПК України за ч. 2 ст. 307 КК України.
30.08.2024 ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч. 2, 3 ст. 307 КК України.
01.09.2024 ОСОБА_5 обрано міру запобіжного заходу вигляді тримання під вартою строком по 25.10.2024 включно.
27.09.2024 ОСОБА_5 повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри та про нову підозру у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч.2,3 ст. 307, ч. 1,2 ст. 317 КК України.
Строк досудового слідства у кримінальному провадженні завершується 30.10.2024 року, однак, закінчити досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні до зазначеного строку, неможливо, внаслідок особливої складності даного кримінального провадження, що зумовлено обсягом та специфікою процесуальних дій, необхідних для здійснення досудового розслідування.
Зокрема, станом на день подання клопотання ще необхідно : долучити до матеріалів кримінального провадження протоколи та носії за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій з яких знято гриф таємності; провести огляди таких матеріалів; долучити до матеріалів кримінального провадження висновок експерта у судовій експертизі наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів призначену 31.08.2024; повідомити про зміну раніше повідомленої підозри та про нову підозру у вчиненні кримінальних правопорушень; вирішити питання про об'єднання кримінальних проваджень зокрема матеріалів кримінального провадження № 12024240000000803 від 05.07.2025 за ч. 2 ст. 307 ККУкраїни; виконати інші слідчі (розшукові) дії в яких виникне необхідність під час досудового розслідування; виконати вимоги ст.ст. 290-291 КПК України.
На підставі викладеного, на даний час є очевидним, що завершити досудове розслідування в тримісячний термін, який закінчується 30.10.2024 року не можливо, і для об'єктивного дослідження усіх обставин даного кримінального провадження, що має важливе значення для подальшого судового розгляду, строк досудового розслідування необхідно продовжити до чотирьох місяців.
Вивчивши надані матеріали, заслухавши думку слідчого який підтримав клопотання, підозрюваних та їх захисників, які заперечили проти задоволення клопотання, приходжу до висновку, що клопотання підлягає задоволенню.
Відповідно до ст. 28 КПК України під час кримінального провадження кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки. Розумними вважаються строки, що є об'єктивно необхідними для виконання процесуальних дій та прийняття процесуальних рішень. Розумні строки не можуть перевищувати передбачені цим Кодексом строки виконання окремих процесуальних дій або прийняття окремих процесуальних рішень.
Так, відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 294 КПК України якщо з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину досудове розслідування (досудове слідство) неможливо закінчити у строк, зазначений у пункті 4 частини третьої статті 219 цього Кодексу, він може бути продовжений в межах строків, встановлених пунктами 2 та 3 частини четвертої статті 219 цього Кодексу - до шести місяців - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим з керівником обласної прокуратури або його першим заступником чи заступником, заступниками Генерального прокурора.
Ст. 295-1 КПК України у випадках, передбачених статтею 294 цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, поставленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.
Керуючись ст.ст. 219, 294, 295-1 КПК України,
Клопотання старшого слідчого відділу розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості слідчого управління ГУНП в Хмельницькій області майора поліції ОСОБА_3 , - задовольнити.
Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №12022240000000484 від 16.11.2024 за ознаками кримінальних правопорушень передбачених ч. 2,3 ст. 307, ч. 1 ст. 263, ч. 2 ст. 305, ч.1,2 ст. 317 КК України за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч. 2, 3 ст. 307, ч.1,2 ст. 317 КК України, та ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч. 2,3 ст. 307, ч. 2 ст. 305 КК України, до чотирьох місяців.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя